TOP plenerowych aktywności z dzieckiem – idealne na majówkę

Majówka tuż tuż, ale już przed nią i po niej też, piękne, ciepłe dni. Najwyższa więc pora opuścić domy i mieszkania i cieszyć się wspólnym czasem na słońcu – łapiąc witaminę D, oddychając pełną piersią i rozciągając zastałe zimą mięśnie
2018-04-26 00:00
Udostępnij
TOP plenerowych aktywności z dzieckiem – idealne na majówkę

Oto propozycja 10 aktywności, które – mamy nadzieję – zainspirują was do spędzenia całą rodziną czasu w ruchu.

1. Wycieczki rowerowe

Rowerzyści zdecydowanie wyszli już na ulicę. I bardzo dobrze. Gorąco polecamy wycieczki miejskie i podmiejskie, ścieżkami rowerowymi i bezdrożami pośród lasów – co kto lubi. A jeśli któryś z członków rodziny jest jeszcze zbyt mały na samodzielne pedałowanie – zachęcamy do wyposażenia roweru w wygodną i bezpieczną przyczepkę rowerową dla maluchów.

2. Spacer do ZOO

Zielono, pięknie i pośród zwierząt. Całodzienna wycieczka do ZOO zaciekawi najmłodszych i pozwoli się zrelaksować starszym. To będzie z całą pewnością udany dzień! TIP: jeśli chcecie ominąć kolejki przy kasach (potrafią być nużąco długie), kupcie bilety z wyprzedzeniem przez internet.

3. Przechadzka brzegiem Wisły

Nowe knajpki, oczyszczone plaże i odnowione deptaki – brzeg Wisły to mnóstwo atrakcji dla zainteresowanych w każdym wieku. Koniecznie wybierzcie się sprawdzić, co nowego przygotowali na ten sezon organizatorzy. Niby wciąż w mieście, ale atmosfera iście nadmorska.

4. Szaleństwa na hulajnodze

Od kilku lat popularna niemal jak rower. Dla małych i dużych. Wielu dorosłych postanawia latem zrezygnować z samochodu/autobusu i drogę do pracy pokonywać na hulajnodze. No ale jest również oczywiście wspaniałym sprzętem do przyjemnej rekreacji w dni wolne :).

5. Przejażdżki konne

Możesz wybrać stadninę za miastem, możesz wcale się z niego nie ruszać, jadąc do jednej ze stadnin w mieście. A do wyboru jest ich wiele. Spędź dzień na powietrzu, w towarzystwie majestatycznie pięknych koni. Możesz pokazać maluchom, jak wygląda stajnia, jak żyją i mieszkają konie, możesz zachęcić dzieci do przejażdżki na kucyku, a i sam możesz zaznać ruchu, próbując swych sił w jeździe konnej.

6. Wartkim nurtem - spływ kajakowy

Wybierz dowolną rzekę, na pewno znajdziesz w okolicy możliwość spływów kajakowych. To piękna przygoda – pośród drzew, śpiewu ptaków, w promieniach słońca i z szumem wody w tle. Możesz wybrać jednodniowy spływ lub weekendową przygodę – cała rodzina będzie się bawić doskonale!

7. Piknikowy relaks

Jeśli wybitnie nie masz ochoty uprawiać sportu, wybierz inną formę spędzania czasu na powietrzu. Spakuj kosz piknikowy pełen pyszności i duży koc dla całej rodziny. Nie zapomnijcie o badmintonie, piłkach, kartach do gry i dobrej książce. Jak już wybierzesz malowniczą polanę, rozłóż stanowisko i ogłoś rozrywki w podgrupach i niech każdy robi to, na co ma ochotę.

8. Zwiedzanie w plenerze

Polska wspaniałymi zamkami stoi. Zaplanuj dowolnie długą trasę i wyruszcie ku przygodzie, poznając polskie zamki. Jedne zachowane lepiej, inne gorzej, wszystkie pełne tajemnic i historii, które opowiesz dzieciom. Oprócz świetnie spędzonego czasu i pokazania dzieciom, jak piękna jest Polska, jest jeszcze jedna korzyść, szkolniaki zapunktują z pewnością na lekcjach historii.

9. Śladami zwierząt – tropienie

A może macie ochotę na ucieczkę z miasta? Ubierzcie się stosownie do leśnych przygód i tropcie ślady dzikich zwierząt. Zabawa przednia, zainteresuje każdego i w każdym wieku. A jeśli to za mało, dzień można urozmaicić rodzinną zabawą w podchody.

10. Survivalowa przygoda

Ostatnia propozycja jest nieco bardziej wymagająca ;). Musisz mieć cały weekend (przynajmniej 1 noc) i odrobinę sprzętu. Zaplanuj survivalową wyprawę w nieznane. Sami wybierzcie miejsce, sami rozbijcie obóz, umyjcie się w nurcie rzeki i samodzielnie zdobądźcie jedzenie, a na koniec – pełna ciekawych odgłosów lasu, noc pod gwiazdami w samodzielnie rozbitym namiocie. Takiej wyprawy dziecko nie zapomni bardzo długo. A nabyte umiejętności i samodzielność na pewno będzie powodem do dumy.

źródło: Sportroom.pl