fit.pl mobile logo

Wiosenne aktywności dziecka

Dzieci lubią się ruszać, zatem wy rodzice, pomóżcie im realizować swoje, sportowe pasje i wybierzcie te najlepsze dla waszego malucha

Gdy wiosna śmiało zagląda do okna coraz chętniej wybieramy się na spacery i zachęcamy dzieci do wiosennej aktywności, jak zacząć, które będą najlepsze dla malucha, a jakie dla kilkulatka?

Zdrowie w parku – rower

Rower uwielbiają przedszkolaki oraz te dzieci, które dopiero uczą się na nim jeździć. Najpierw mały samochodzik, lub chodzik uczy dziecko samodzielnie odpychać się nóżkami, z czasem pierwszy rower trzykołowy sprawa radość wszystkim maluchom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem.

Rowerowe przejażdżki w lesie, na polanie, parku i w górach to doskonała aktywność, która wzmacnia mięśnie dziecka, uczy koordynacji ruchowej i rozwija poczucie równowagi, oswaja z prędkością oraz samodzielnym prowadzeniem dwukołowego pojazdu a także poprawia kondycję.

Pamiętajmy - dwulatki jeszcze nie będą w stanie nauczyć się jazdy na dwukołowym rowerze, dla nich najlepszy będzie rowerek biegowy, jeździk, chodzić a także rowerek trzykołowy. Trzylatki i czterolatki już zaczynają pod okiem rodziców poznawać tajniki jazdy na rowerze dwukołowym. Niezależnie od wieku pamiętajmy by przyzwyczajać dzieci do jazdy w kasku, oraz na początku nauki także ochraniacze na kolana i łokcie, bardzo ważną ochroną prze upadkami będzie również trwała, grubsza odzież: bluza z długimi rękawami, spodnie dresowe.

Rolki

To równie idealny, rodzinny sport jak rower. Jeśli zimą próba nauki jazdy na łyżwach powiodła się teraz łatwiej bezie nauczyć wasze dziecko szusowania na rolkach. Zanim maluch stanie się prawdziwym specjalista od zakrętów i trudnych figur warto prawidłowo nauczyć go stawiać stopy w rolkach a także odpychać się siłą ciała. Przed wyjazdem na ulice przydadzą się wszelkie ochraniacze, na dłonie, kolana oraz łokcie. Nie zapnijcie również o kasku, najlepszym przykładem dla dzieci będziecie wy sami, dlatego niech zakup kasku nie będzie przykrą koniecznością, a słuszną decyzją w trosce o bezpieczeństwo. 

Rolki to sport dla dzieci, które ukończyły czwarty rok życia. To fantastyczna aktywność, która rozwija poczucie równowagi, koordynacji ruchowej oraz naprzemiennych ruchów nóg podczas przenoszenia ciężaru ciała z nogi na nogę. Rolki dbają o rozwój wielu partii ciała pomagają wyuczyć świadomość własnego ciała. Rolki polecane są zwłaszcza dla dzieci z nadwagą, ponieważ łatwiej podczas jazdy dbać o formę i walczyć z ze zbędnymi kilogramami.

Hulajnoga

Hulajnoga jest idealnym dopełnieniem rolek i roweru. Łatwiejsza do opanowania i znajdująca zwolenników także wśród dorosłych oraz starszych dzieci. Z hulajnogą zaprzyjaźniają się już trzylatki. Choć dla wielu dziecki na początek zmagań lepsza może okazać się trzykołowa, większość maluchów wybiera standardową, dwukołową.

Hulajnoga to nie tylko samodzielna jazda, ale także wiatr we włosach i radość, która udziela się także rodzicom. Hulajnoga nadaje się tylko na powierzchnie gładkie i asfaltowe. Jeśli dziecko lubi poruszać się nią na większych przestrzeniach, dobra będzie trzykołowa z większymi, oponami.

Jazda na hulajnodze pomaga ćwiczyć refleks, koordynację ruchową, poczucie równowagi a także prace ciała podczas odpychania zarówno prawą jak i lewą nogą. Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy na hulajnodze. Obowiązków przyda się kask, dodatkowo pomocne będą ochraniacze na kolana.

Deskorolka

Deskorolka to zabawa równie przyjemna, jak jazda na rowerze. Niestety bardziej kontuzywna ze względu na szybkość i koordynację, którą łatwo stracić podczas jazdy na desce. Deskorolka polecana jest dzieciom, kótre ukończyły 6. rok życia i opanowały podstawowe umiejętności sportowe, jakie daje jazda na rowerze lub hulajnodze.

Deskorolka ćwiczy mięśnie nóg, ich sprawność oraz szybkość reakcji, koordynację ruchową, a także refleks.Ze względu na liczne upadki przy początkowej fazie nauki, warto wykorzystać ochraniacze rowerowe, lub na roki, które pomogą dziecku łagodniej walczyć upadkami. Deskorolka to sport, który wymaga gładkich asfaltowych powierzchni, dlatego pamiętaj aby dziecko podczas zabawy z deską nie wyjeżdża na ulicę i było pod stałą opieką kogoś dorosłego.

Tenis stołowy

Wykorzystuje umiejętności manualne dziecka, odbijanie piłki na specjalnej paletką na stole to doskonały sport ćwiczący koordynację ciała i dłoni, możesz ćwiczyć ją z dzieckiem nie tylko w domu ale także w parku gdzie coraz częściej znajdują się stołu do gry w tenisa. Tenis stoły do niezwykle rozwijający sport dla dzieci w wieku szkolnym.Pomaga panować nad ciałem i wykorzystywać umiejętności, które ćwiczy na lekach wychowania fizycznego uprawiając sport z rodzicami.

www.dziecko.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl PRZECZYTAJ POZYTYWNE OPINIE ZADOWOLONYCH KLIENTÓW ! I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
emilka.malczyk

U mnie dzieci jeszcze małe są ale już od maleńkości wzbudzam w nim zainteresowanie aktywnością fizyczną. Na razie to ja ich wożę w przyczepce nordic caba ale za jakiś czas już same będą śmigać na rowerkach. Teraz jeszcze mogę spokojnie jeździć i nie musze mieć oczu dookoła głowy bo jak ich wsadzę w przyczepkę to grzecznie siedzą.

Zgłoś nadużycie-
Karolina Stefaniak

Ja zamierzam zapisać moje dziecko do szkoły pływania ProSwimming :) Małe dzieci mają jeszcze naturalne odruchy pływania, warto tego nie zmarnować :)

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl