fit.pl mobile logo

Wózki dla aktywnych rodziców - podpowiadamy, jakie wybrać!

Od kilku lat coraz więcej rodziców chce połączyć spacer z dzieckiem z bieganiem. Aktywność fizyczna pozwoli zachować kondycję i wspiera zdrowie. Jednak nie każdy wózek nadaje się do tego, by z nim biegać.

Decydując się na wózki do biegania, możemy nie tylko biegać, ale na przykład jeździć na rolkach lub wędrować po łagodniejszych górach. Aby to było możliwe, musimy mieć wózek dobrej jakości, który nie jest wózkiem biegowym tylko z nazwy. Z pewnością jedno z pytań, jakie musimy sobie zadać, dotyczy tego, jakie formy aktywności lubimy i co chcemy robić podczas spaceru. Co dalej?

Czym się kierować podczas wyboru?

Niemal wszystkie wózki do biegania mają trzy koła. Wynika to z tego, że radzą sobie ze zmiennym nachyleniem terenu. To jedna z ich cech charakterystycznych. Wystarczy spojrzeć na wózek X-lander do biegania – ma trzy duże koła, które poradzą sobie w różnych warunkach. Jak już było wyżej, zanim kupimy wózek, zastanówmy się nad tym, w jakich warunkach i do jakiej aktywności będziemy korzystać z wózka. My mamy czuć pełnię przyjemności z aktywności fizycznej, a nasze dziecko z tego, że jest w tym czasie z nami. Spójrzmy, czy wózek ma specjalny sportowy certyfikat. Zastanówmy się też nad funkcjonalnością. Idealnie, by wózek sprawdził się i podczas zwykłych spacerów i w trakcie intensywnych treningów.

Na jakie elementy wózka zwrócić uwagę?

Dowodem jakości z pewnością jest wspomniany certyfikat, ale posiada go sporo modeli, więc zanim dokonamy wyboru, przyjrzyjmy się też samemu wózkowi, jego konstrukcji i wyposażeniu. Przede wszystkim wózki biegowe muszą mieć duże bezdętkowe koła pozwalające na swobodną jazdę wózkiem leśnymi drogami, po piasku i po terenie górzystym.

Następnie zwróćmy uwagę na amortyzację. Kiedy biegamy po nierównościach, dziecko mogłoby to odczuwać, a wstrząsy byłyby dla niego nieprzyjemne. Z tego względu upewnijmy się, że zawieszenie ma dobrą amortyzację. Niektóre modele wyposażono także w amortyzację siedziska. Ponieważ podczas każdego naszego wyjścia najważniejsze jest bezpieczeństwo, przyjrzyjmy się hamulcom. Najlepiej, by wózek posiadał hamulec postojowy i ręczny. Pierwszy jest klasycznym hamulcem przydatnym podczas zwykłych spacerów. Natomiast hamulec ręczny przyda się w trancie biegania lub jazdy na rolkach.

Akcesoria, jakie zwiększą wygodę

Kiedy już wyselekcjonowaliśmy modele, które satysfakcjonują nas pod względem standardowego wyposażenia, możemy przyjrzeć się detalom. Jest szereg akcesoriów, które albo są już w wyposażeniu, albo można je dodać. Takie dodatki nie są niezbędne, ale w wielu sytuacjach mogą się przydać. Zaliczyć możemy tu na przykład daszek przeciwsłoneczny, parasolkę albo moskitierę.

Propozycje wózków

Wśród wózków, które są dobrze oceniane wśród aktywnych rodziców, wymienić możemy m.in. wózek X-lander Run, wózek Baby Jogger, wózek Britax, albo wózek Mountain. Wszystkie one uzyskały stosowny certyfikat i mają doskonałe wyposażenie. Posiadają też wpływające na komfort korzystania akcesoria dodatkowe.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl