fit.pl mobile logo

Wyprawka dla ucznia – musi być droga?

Tornister, książki, zeszyty, przybory, kapcie – a lista może być jeszcze dłuższa. Gdy wielkimi krokami zbliża się jesień, rodzice przeżywają prawdziwy dramat, bo wyprawki szkolne są coraz droższe. Wszystkim rodzicom, którzy szukają oszczędności podpowiadamy, jak mądrze skompletować szkolną wyprawkę

akcesoria szkolna2Zanim wspólnie z dzieckiem lub samodzielnie rzucisz się w szał zakupów, warto spokojnie zrobić listę potrzebnych rzeczy, zwłaszcza książek, zeszytów, przyborów a także stroju na lekcję wychowania fizycznego czy mundurka.

Podręczniki – w księgarni czy antykwariacie?

Podręczniki to zapewne najważniejszy punkt Twojej listy. Niestety nie wszystkie kupisz w antykwariacie, warto jednak zacząć poszukiwania właśnie tam, bo ceny podręczników w księgarni bywają naprawdę zawrotne. Jeśli uda Ci się kupić część książek używanych i jeszcze w dobrym stanie, resztę, np. ćwiczeniówki, skompletujesz już w księgarni.

Prócz antykwariatów dobrym miejscem poszukiwań są kiermasze. Starsi koledzy dziecka, także dysponują książkami. Jeśli dzieci w rodzinie lub sąsiadów miały te same książki w poprzednim roku szkolnym, to doskonała okazja, by taniej odkupić podręczniki.

W wielu przypadkach podręczniki narzucone przez szkołę to pozycje najnowsze, w tej sytuacji próżno szukać używanych, dlatego trzeba przygotować się na większy wydatek. Jednak nawet w tej sytuacji nie musisz wpadać w panikę.

Jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego warto odwiedzić kilka księgarni i porównać ceny, na pewno znajdziesz, taką w której kupisz podręczniki przyjazne Twojemu portfelowi. Nie kupuj na szybko i pod wpływem chwili, a przede wszystkim analizuj promocje, nie wszystkie sugerują rzeczywistą obniżkę.

Przybory szkolne

I tu zaczynają się schody, bo dzieci, jak to dzieci, chcą podążać za modą, a ona jest oczywiście w cenie. Kredki, tornister czy piórnik z popularnym bohaterem kreskówki, to wydatek o wiele większy niż przybory z tradycyjnym misiem.

Nie ulegajmy presji, jednak biorąc pod uwagę, fakt, że Twoje dziecko nie chce odstawać od rówieśników, dajmy się skusić na przynajmniej jeden z modnych gadżetów do szkoły. Resztę przyborów, możecie kupić w neutralnym wzorze, zwłaszcza, że moda szybko mija, o czym wraz z mijającymi tygodniami w szkole przekona się Twoja pociecha.

Ubiór

Stój na lekcję wychowania fizycznego, kapcie, buty sportowe, a także mundurek nadal popularny w wielu szkołach, to kolejne wydatki, uszczuplające miesięczny budżet. Myśląc o nowym roku szkolnym, warto już na początku wakacji rozejrzeć się za strojem na w-f oraz skompletować mundurek.

Przez dwa miesiące ani wzrost, ani długość stopy dziecka nie powinny sprawiać wam niespodzianki, dlatego jeszcze zanim zacznie się prawdziwy szał cenowy, kupcie buty oraz klasyczny, bawełniany strój biało-granatowy lub biało-czarny - sprawdzi się niezależnie od mody i wieku dziecka.

www.dziecko.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl