fit.pl mobile logo

Jak aktywnie spędzić letni urlop?

Wypoczynek nad polskim morzem to nie tylko opalanie na plaży i kąpiele w Bałtyku, to także możliwość aktywnego spędzania czasu, np. podczas wycieczek rowerowych, nauki windsurfingu czy spacerów po pobliskiej okolicy. O tym, w jaki sposób można spędzić swoje wakacje w ruchu opowiada trenerka personalna i instruktorka fitness Dorota Bałkańska-Kalita

Rowerem przez Trójmiasto

Trójmiasto, rozciągnięte wzdłuż wybrzeża Zatoki Gdańskiej i jego okolice to tereny, które niewątpliwie warto zwiedzać na rowerze. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać się na rekreacyjną przejażdżkę wzdłuż wybrzeża, zwiedzić Trójmiasto bez schodzenia z roweru, a także udać się do parku krajobrazowego.

Urlop czy nawet kilka dni nad morzem warto spędzić aktywnie, np. właśnie na rowerze. Odpoczynek na dwóch kółkach łączy przyjemne z pożytecznym. Możemy zobaczyć znane nam miejsca z innej perspektywy, a jednocześnie spalić kalorie i zadbać o zdrowie. Razem z rodziną zdecydowaliśmy się na wycieczkę rowerową połączoną ze zwiedzaniem. Zaczęliśmy w Gdańsku, od Wyspy Spichrzów, przez Motławę i dalej na Długi Targ. To doskonała okazja, żeby podziwiać Stare Miasto. Później, jadąc wzdłuż morza, przez Jelitkowo, dotarliśmy do Sopotu - mówi Dorota Bałkańska-Kalita, trenerka personalna.

Jogging na plaży

Szum morza i piasek pod stopami - bieganie w takich okolicznościach przyrody to czysta przyjemność! Warto jednak wspomnieć, że bieg wzdłuż brzegu morza przynosi także szereg innych, znaczących dla naszego zdrowia korzyści. Pod warunkiem, że robimy to umiejętnie.

Jeżeli spędzacie tegoroczne wakacje nad morzem, to polecam wykonać choć raz plażowy trening. Bieganie po plaży wcale nie jest łatwe, jednak wspaniałe widoki i ilość endorfin po takim rodzaju aktywności fizycznej, zdecydowanie rekompensują ciężką pracę. Jest to ekstremalnie efektywny rodzaj treningu ogólnorozwojowego, a dodatkowo bardziej angażuje mięśnie nóg, niż wtedy, gdy biegamy po twardej powierzchni. Osobiście polecam trasę od mola w Sopocie, do mola w Gdyni Orłowie.

Trójmiasto zapewnia wiele różnorodnych tras biegowych. Piaszczyste plaże, czy leśne ścieżki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Spływ kajakowy

Wypoczynek nad morzem to idealna okazja, aby spróbować swoich sił w sportach wodnych. Pływać można nie tylko na morzu, ale także na wielu malowniczych rzekach, na których znajdziemy idealne warunki do spływów kajakowych.
Pływanie kajakiem to wspaniała atrakcja dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek i bliski kontakt z naturą. Spokojna woda, piękne widoki, bliskość różnorodnej fauny i flory. Dodatkowo, zastrzyk adrenaliny, konkretny trening dla mięśni pomagający spalić „kilka” kalorii oraz znakomite dotlenienie organizmu, co sprzyja sprawniejszej pracy naszego serca - zauważa trenerka.

Windsurfing

Jeśli myślimy o surfowaniu, na myśl przychodzą nam egzotyczne plaże, ciepłe morze i dalekie podróże. Nic bardziej mylnego! Polski Bałtyk to dobre miejsce, by uprawiać windsurfing, a szczególnie Półwysep Helski.

Windsurfing szybko wciąga! Ta dyscyplina sportu może nie wymaga siły, ale z pewnością odpowiedniej techniki. Chcąc ją opanować, należy zadbać o wszechstronny rozwój swojego ciała, np. poprzez trening ogólnorozwojowy, czy ćwiczenia stabilizujące sylwetkę - mówi trenerka.

I dodaje:

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. SUPy. To sport polegający na pływaniu na desce na stojąco. Polecam go szczególnie osobom początkującym - ryzyko upadku jest mniejsze niż na windsurfingu i łatwo jest szybko wrócić do brzegu.

To co, zainspirowani do aktywnych wakacji?!

Dorota Bałkańska-Kalita (Dorota Trenuje):

Trenerka i instruktorka fitness z wieloletnim doświadczeniem. Kobieta - wulkan energii. Ukończyła liczne szkolenia z treningu personalnego, deepworka, ketla, pilatesu i piłek.

Zajmuje się treningami indywidualnymi - stacjonarnie i online. Prowadzi również zajęcia grupowe, takie jak: sztangi, zdrowe plecy, stretching, sześciopak czy deepwork, podczas których zaraża energią swoich podopiecznych. Mieszka w Łodzi. Prywatnie spełnia się jako mama dwóch wspaniałych urwisów.

IG: https://www.instagram.com/dorota_trenuje/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl