fit.pl mobile logo

Jaki wybrać rozmiar kasku narciarskiego?

Nie wygląd i kolor powinny być głównym kryterium wyboru kasku narciarskiego. To rozmiar powinien obchodzić nas najbardziej, bo od niego zależy poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy i funkcjonalność samego kasku.

Jak wybrać najlepszy kask narciarski?

Kilka czynników może istotnie wpływać na komfort użytkowania kasku. Przy zakupie kasku narciarskiego warto zwrócić uwagę na sposób wentylacji, materiał wykończenia kasku od wewnątrz czy sposób jego dopasowania do skóry głowy. Wszystkie te parametry mogą być nieco inne, nawet w przypadku różnych modeli tego samego producenta. Należy przyjrzeć się także poziomowi amortyzacji, która jest istotna nie tylko w przypadku nart. Najważniejsze w tym przypadku będzie przyleganie kasku do głowy, a więc także jego właściwy rozmiar i krój.

Skoro wspomnieliśmy już o rozmiarze – zatrzymajmy się tutaj na moment. Obwód głowy warto zmierzyć jeszcze przed zakupem kasku narciarskiego i pamiętać o tym, że powinien bardzo dokładnie przylegać do skóry głowy. Zapewnia to bezpieczeństwo, ponieważ kask pozostanie na swoim miejscu nawet przy upadku czy gwałtownej zmianie kierunku jazdy.

Warto zwrócić uwagę również na materiał wewnątrz kasku. Produkty premium często wykończone są wyściółką z wełny, która grzeje skórę głowy, gdy jest zimno oraz chłodzi, gdy temperatura jest wyższa. Tego typu produkty są także często wyposażone w dodatkowe paski, które zmniejszają częstość wystąpienia podrażnień skóry. Z drugiej strony – każdy kask zapewniać będzie dobrą ochronę termiczną i mechaniczną, dlatego nie warto zastanawiać się, czy zwykła czapka nie będzie lepszym wyborem. Bezpieczeństwo powinno być dla każdego z nas najistotniejsze.

Kaski narciarskie (https://skiracecenter.pl/20-kaski-narciarskie) w ofercie sklepu internetowego https://skiracecenter.pl/ to szeroka oferta kasków dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Także tutaj znaleźć można modele z regulacją rozmiaru, a także całą gamę wzorów i kolorów dla całej rodziny.

Jaki kask narciarski dla dzieci?

Kaski dla dzieci mogą mieć twarde lub miękkie wykończenie przy uszach. Miękkie egzemplarze zawierają materiałowe nauszniki odpowiednie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem oraz tych, które narciarstwo traktują wyłącznie rekreacyjnie i nie korzystają z tej przyjemności zbyt często. Kaski z twardymi uszami są mniej wygodne, ale poprawiają aerodynamikę jazdy, co jest ważne dla narciarzy oczekujących od jazdy nieco więcej.

Co poza kaskiem?

Nic – dosłownie nic nie powinno osłaniać głowy w sytuacji, kiedy używamy kasku narciarskiego. Są one ocieplane i nie przepuszczają wody, działają zatem dużo lepiej niż czapki, których używamy na co dzień. Poza tym założenie czapki uniemożliwia dokładne przyleganie kasku do głowy, a to może powodować jego przesuwanie czy nawet zsunięcie. Jeśli wybrany przez nas kask okaże się średnio wygodny, lepszym wyborem będzie odpowiednia kominiarka. Często kaski wyposażone są także w specjalny klips na gogle narciarskie – to z pewnością ułatwia ustabilizowanie się gogli na powierzchni kasku.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl