fit.pl mobile logo

Moda na zabytkowe samochody

Ostatnimi czasy można zauważyć, jak w Polsce zwiększa się liczba pasjonatów zabytkowych samochodów. Pomimo ogromnego wyboru nowoczesnych pojazdów ludzie coraz częściej inwestują w oldtimery, nabywając tym samym samochód dla przyjemności, a nie z myślą o jego codziennym użytkowaniu

Inwestycja w przyszłość

Kupno zabytkowych samochodów to nie tylko spełnienie marzenia. Niektórzy wietrzą w tego typu działalności prawdziwy interes. Od kilku lat obserwujemy tendencję wzrostową na polskim rynku samochodów zabytkowych. Ludzie coraz częściej inwestują pieniądze w klasyki, jednak te z niższej półki cenowej. Jest to doskonały sposób na łatwy zarobek, gdyż ceny oldtimerów idą do góry, a po upływie kilku lat na sprzedaży danego modelu możemy zarobić kilkukrotnie więcej, niż byliśmy zmuszeni wydać na jego kupno. Nie da się ukryć, że nieraz inwestując w zabytkowy samochód możemy wyjść lepiej, niż inwestując tradycyjnie w grunty i nieruchomości.

Nie zawsze chodzi o pieniądze

Co prawda sporo osób nabywa topowe klasyki jedynie z myślą o ich późniejszej sprzedaży, jednak nie każdy właściciel zabytkowego samochodu ma zamiar go sprzedać. Wiele osób dokonuje zakupu unikatowego modelu pochodzącego z rzadkiej serii samochodów tylko i wyłącznie dlatego, że ich marzeniem jest zostanie posiadaczem owego samochodu. Dla takich ludzi wielką przyjemnością jest móc spędzać czas przy restaurowaniu samochodu czy na zlocie miłośników starych pojazdów, gdzie mają okazję wymienić się uwagami dotyczącymi konkretnego modelu z innymi pasjonatami. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Co roku w Polsce organizowane są dziesiątki zlotów miłośników pojazdów zabytkowych, jak również rajdy oldtimerów. Wydarzenia te przyciągają tysiące osób zainteresowanych klasykami.

Chroń swoją zdobycz

Będąc w posiadaniu unikatowego modelu robimy wszystko co w naszej mocy, aby pojazdowi nic się nie stało. Niestety nieraz niezależnie od naszych starań pojawiają się uszkodzenia, których usunięcie może okazać się bardzo kosztowne. Warto odpowiednio wcześnie przewidzieć tego typu okoliczności i ubezpieczyć samochód korzystną polisą (np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/), która zagwarantuje wypłatę odszkodowania nie tylko podczas wypadku drogowego, lecz również w momencie, gdy samochód zostanie uszkodzony na zlotach czy rajdach lub podczas wypożyczenia go przez osoby trzecie.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl