fit.pl mobile logo


Masaż leczniczy kręgosłupa

Często słyszy się o rękach, które leczą. Na czym jednak polega ich sekreta moc?
Często słyszy się o rękach, które leczą. Na czym jednak polega ich sekreta moc i w jaki sposób mogą przynieść ulgę? Czy masaż leczniczy kręgosłupa naprawdę może zdziałać cuda?


Siedzący tryb życia i mała ilość ruchu wpływają niekorzystnie na nasz kręgosłup. Ile to razy wstając z krzesła czułaś dyskomfort pleców? To pierwszy znak, że pora już o nie zadbać. Gdy ból pleców szybko nie mija koniecznie odwiedź lekarza. Być może skieruje cię na leczniczy masaż kręgosłupa...


Większości z nas masaż kojarzy się głównie z relaksem ale w rękach specjalisty może leczyć. Lecznicza odmiana masażu wymaga jednak gruntownej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, dlatego zabieg może być wykonany tylko przez wykwalifikowanego rehabilitanta. Amatorskie próby mogą poważnie zaszkodzić.


Celem masażu leczniczego jest przede wszystkim zlikwidowanie nadmiernego napięcia i wzmocnienie słabych mięśni. Dzięki niemu mięśnie po obu stronach kręgosłupa zaczną znów prawidłowo pracować, poprawi się stabilizacja a kręgi i dyski wolniej będą się zużywać.


Sam masaż trwa zwykle około 20-30 minut. Pacjent kładzie się na specjalnie przygotowanym łóżku, na którym powinien się znaleźć się jednorazowy podkład. Mimo to warto wziąć ze sobą własny ręcznik, na którym można się będzie położyć.


Aby złagodzić tarcie i uniknąć podrażnień skóry stosuje się specjalne środki poślizgowe lub preparaty wspomagające leczenie. Masażysta zaczyna od dalszych części pleców i stopniowo kieruje się w stronę serca, stosując techniki masażu od najłagodniejszej do najcięższej. Należą do nich:


Głaskanie – służy głównie do rozprowadzenia preparatu poślizgowego ruchami wzdłuż i w poprzek pleców. Tym etapem także kończy się masaż.


Rozcieranie – masaż kciukiem całą dłonią i dociskanie likwidują napięcia, obrzęki mięśni, a także różnego rodzaju krwiaki.


Ugniatanie – uciskanie poszczególnych części ciała, które dadzą się unieść do góry. W trakcie ucisku naczynia gwałtownie kurczą się, a po zwolnieniu rozszerzają, zasysając krew z naczynek obwodowych. Dzięki temu z tkanek usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii i złogi zapalne, w miejsce których pojawiają się substancje odżywcze.


Oklepywanie – bardzo szybkie uderzanie kantem dłoni jak w ciosach karate lub spodnią częścią dłoni złożonej w pięść. W trakcie takiego masażu, by nie doprowadzić do urazów, unika się miejsc wrażliwych na ból np. okolic nerek oraz wystające kości. Oklepywanie powoduje skurcze mięśni, a tym samym poprawia ich ukrwienie i odżywienie.


Wibracja – najbardziej intensywny etap masażu polegający na wprawieniu w drgania tkanki mięśniowej. Silne wibracje pobudzają elastyczność włókien mięśniowych. Łagodne rozluźniają i działają odprężająco.

ŁP
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl