fit.pl mobile logo

Jak skutecznie przyspieszyć metabolizm?

Jeżeli organizm ma działać jak dobrze naoliwiona maszyna, musi otrzymywać odpowiednie paliwo. Im więcej dobroczynnych składników w codziennej diecie, tym lepsze samopoczucie i większe szanse na utrzymanie prawidłowej wagi. Jednak gdy wciąż nie chudniemy, pomimo usilnych starań, warto wprowadzić do jadłospisu naturalne wspomagacze metabolizmu. Jak usprawnić swoją przemianę materii i efektywniej spalać tłuszcz?

Niestety, metabolizm to kwestia indywidualna. Podczas gdy jedna osoba je, co chce – frytki, pizzę, słodycze, popijając to wszystko litrami kolorowych napojów – i nie tyje, drugiej wystarczy bardziej kaloryczny obiad, aby na wadze pojawił się kilogram więcej… Za to wszystko odpowiada przede wszystkim tempo przemiany materii. Naukowa teoria głosi, że kobiety mają wolniejszy metabolizm, ponieważ ich organizm składa się z większej ilości tkanki tłuszczowej, niż mięśni. Wolniejsze spalanie nadwyżki energetycznej dotyczy też osób starszych, dlatego z wiekiem szybciej tyjemy (np. podczas menopauzy). Oczywiście nie bez znaczenia są też predyspozycje genetyczne. Jeżeli w naszej rodzinie jest sporo otyłych osób, musimy się pilnować.

Jednak nie ma co załamywać rąk – tempo metabolizmu możemy skutecznie kontrolować. Podstawa to połączenie aktywności fizycznej i właściwie dobranego bilansu kalorycznego. W rezultacie oznacza to, że aby schudnąć, musimy spalać więcej kalorii, niż ich dostarczać. Dlatego utrzymanie ciała w dobrej formie wiąże ze sobą dwa ważne czynniki: dietę i ruch. Uprawiając sport i jedząc wszystko, co chcemy, nie osiągniemy tak dobrych efektów, jak w połączeniu z prawidłową dietą. Nie możemy przy tym dopuścić do tzw. głodówki. Wręcz przeciwnie – kluczem do dobrej przemiany materii jest właśnie regularność dostarczanych posiłków. Dlatego kolejne dania w ciągu doby powinny być spożywane o tych samych porach (średnio co 3,5-4 godziny).

Nie daj się skusić dietom-cud. Chudnij bez pośpiechu 

Poza zmniejszeniem dziennego bilansu kalorycznego, aktywnością fizyczną, oraz regularnym jedzeniem, istotne jest również to, co właściwie spożywamy. Tak naprawdę podstawą zdrowej sylwetki jest zdrowa, indywidualnie dobrana dieta. Każdego dnia staraj się zadbać o dostarczanie organizmowi zróżnicowanych składników odżywczych. Nie jedz ciągle tego samego. Wprowadź duże ilości warzyw, nasion i ziaren. Pij wodę i zieloną herbatę, która jest bogata we wspomagające odchudzanie katechiny.

W twoim menu nie powinno zabraknąć także przypraw pobudzających metabolizm: cynamonu, bazylii, oregano, papryczki chili, pieprzu cayenne, imbiru. Doskonałe działanie wykazują również produkty bogate w błonnik, takie jak otręby, kasze, produkty pełnoziarniste. Jeżeli nie masz czasu na codzienne planowanie i przygotowywanie posiłków, jesteś osobą zapracowaną, permanentnie zajętą – doskonałym rozwiązaniem będzie dieta z dowozem, tzw. pudełkowa. Catering dietetyczny to świetny sposób na stopniowe zmienienie nawyków żywieniowych i poprawę kondycji organizmu. Możesz wybrać dzienną wartość kaloryczną i każdego dnia otrzymywać pyszne, zdrowe posiłki, które będą idealnie dostosowane do twoich potrzeb.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
paula1608

U mnie to była największa zmora. Strasznie wolno schodziły kilogramy pomimo diety i ćwiczeń i jak się okazało właśnie przez metabolizm. Dopiero po zielonej kawie w iqgreen się coś ruszyło i zaczęłam widzieć efekty.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl