fit.pl mobile logo


Czy jesteś gotowy na letni sezon rowerowy? Nie zapomnij o odpowiednim sprzęcie!

Letni sezon rowerowy już za rogiem. Zanim jednak wyciągniemy rower i zaczniemy trening, warto sprawdzić, czy posiadamy niezbędny sprzęt. Odzież rowerowa oraz odpowiednie akcesoria, zwiększą bowiem nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Czego zatem nie może nam zabraknąć?

 

1. Przede wszystkim odzież rowerowa

1.1 Koszulki kolarskie

1.2 Spodenki rowerowe

1.3 Bielizna

2. O czym jeszcze warto pamiętać?

Przede wszystkim odzież rowerowa

Wraz z latem przychodzą upały. Gorące powietrze sprawia, że treningi są trudniejsze. Częściej się pocimy, chce nam się pić, a duszne powietrze wypełnia nasze płuca. Czym powinniśmy zatem rezygnować z tego powodu z naszych codziennych treningów? Oczywiście, że nie! Aby efektownie ćwiczyć w ciągu lata, nie zapominajmy o prawidłowym wyposażeniu, jaką jest odzież rowerowa, która zapewni nam komfort jazdy. O jakich elementach nie możemy zapomnieć?

Koszulki kolarskie

Odpowiednia koszulka może przynieść wytchnienie w trakcie letniej jazdy rowerem. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup danego modelu, warto przyjrzeć się jej wykonaniu oraz zastosowanemu materiałowi. W innym przypadku jej użytkowanie może być bardzo niekomfortowe. W tym celu sprawdzą się koszulki z pogłębionym dekoltem, czy też te wykonane z dzianiny odprowadzającej wilgoć na zewnątrz. Lekkość oraz niewielka waga sprawiają, że materiał staje się niewyczuwalny na naszej skórze.

Spodenki rowerowe

Oprócz samej koszulki, warto zwrócić uwagę także na spodenki rowerowe. To właśnie one mogą nas ochronić od otarć, o które nietrudno w czasie upałów. Dlatego letnie modele mają takie rozwiązania jak: płaski szew, odpowiednie szelki, a także wkładki. Tym sposobem możemy jeździć rowerem nawet przez kilkanaście godzin, nie obawiając się o otarcia. Dzianina, z jakiej powinny być wykonane spodenki, powinna być mocna oraz dobrze opinająca ciało. Jednocześnie jednak musi mieć możliwość odprowadzania wilgoci na zewnątrz, abyśmy nie czuli dyskomfortu.

Bielizna

Tak, również bielizna ma znaczenie. Odzież rowerowa bowiem to nie tylko spodenki oraz koszulka. Jeśli chociaż raz spróbujemy wykonać trening w dedykowanej bieliźnie, nie będziemy decydować już inaczej. Bielizna kolarska ma właściwości odprowadzania wilgoci. Dzięki temu nie doprowadza ona do przegrzania się organizmu latem. Natomiast zimą zachowuje optymalne ciepło. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju bielizna musi być łączona z odzieżą kolarską. Inaczej nie będzie pełniła swojej funkcji.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli jesteśmy już ubrani od stóp do głów, możemy zaczynać nasz rowerowy trening. Nie zapominajmy jednak o jeszcze kilku, istotnych kwestiach. Mniejsze i większe dodatki zapewniają nam nie tylko komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo.

Najważniejszy jest oczywiście kask ochronny. Bez niego nawet nie ma po co zaczynać treningu. Najnowsze modele zapewniają najwyższe osiągi aerodynamiczne, połączone jednocześnie z wentylacją skóry głowy. Warto zatem dobrać kształt o odpowiedniej konstrukcji, który nie będzie zbyt ciężki. Dobrze też, aby miał on miejsce na montaż okularów.

Po drugie zadbajmy o to, aby mieć czego się napić. Mowa tu nie tylko o wodzie czy izotoniku, ale o samym bidonie. Dzisiaj bez trudu odnajdziemy modele, które mają specjalny, aerodynamiczny kształt. Zwróćmy uwagę, czy nadaje się on do mycia w zmywarce i czy posiada już koszyk montażowy.

Jak się okazuje, zestaw kolarski obejmuje sporo elementów. Bez cienia wątpliwości możemy do niego dodać jeszcze inne akcesoria. Odzież rowerowa i pozostałe dodatki ochronią nas od przegrzania się organizmu oraz bolesnych otarć. Dlatego nigdy nie rozpoczynajmy bez nich swojego treningu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl