Dlaczego warto przerzucić się na rower już od wiosny?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. To pora, by przesiąść się na ekologiczny i tani środek transportu.
2021-03-12 00:00
Udostępnij
Dlaczego warto przerzucić się na rower już od wiosny?

Wiosenna rekreacja – czas obudzić się ze snu zimowego!

Rower to idealny pojazd do uaktywnienia się po zimie. Od grudnia do marca utrzymanie formy jest trudne, a aktualny lockdown jeszcze mniej sprzyja zdrowemu trybowi życia. Dlatego, zanim wkroczysz na głęboką wodę i postanowisz wybrać się na szybką przebieżkę po lesie czy parku, warto krok po kroku odzyskiwać swoją formę. Odpowiedni rower pozwoli Ci na zbadanie nowych szlaków, sprawniejsze przemieszczanie się do pracy, a także spalenie nadmiaru kalorii. Pamiętajmy także o tym, że jazda rowerem nic nie kosztuje, a samo kolarstwo może szybko przekształcić się ze zwykłej, codziennej aktywności we wspaniałą pasję.

Jaki rower wybrać? Wiosna to dobry czas na zakupy!

Przerzucenie się na rower wiosną ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim, w tym okresie ceny rowerów są bardzo atrakcyjne. Wynika to z niskiego zainteresowania sprzętem tego typu w zimie. Jeśli posiadasz już rower, warto zastanowić się nad przeglądem jego stanu technicznego w tym momencie, zanim wszyscy będą gnać do punktów napraw. Również akcesoria rowerowe są w tym momencie dosyć tanie – rozkładając w czasie przygotowanie do sezonu rowerowego z pewnością uda Ci się sporo zaoszczędzić. Wypatruj atrakcyjnych promocji i decyduj się na zakupy na zapas, a z pewnością nie zabraknie Ci topowego sprzętu kupionego w bardzo rozsądnych kwotach.

Planujesz kupić rower na wiosnę? Wiesz, jaki typ będzie dla Ciebie odpowiedni?

Jeśli nie masz pewności co do tego, jaki rower wybrać, a zależy Ci na zakupie w atrakcyjnej cenie, przychodzimy z pomocą. Oto krótki przewodnik po typach rowerów i ich głównych zaletach, a także zastosowaniach:

  • Rower miejski – często wyposażony jest w niską ramę, dlatego jest bardzo wygodny, a pozycja kierownicy sprawia, że podczas jazdy możesz się rozluźnić i cieszyć każdym pokonanym kilometrem. Takie rowery wyposażone są często w dodatkowy koszyk, który bardzo przydaje się w trakcie transportowania różnych przedmiotów – czy to istotnych materiałów do pracy, czy zakupów. Rower miejski to propozycja dla każdego, kto lubi jazdę po ścieżkach rowerowych w akompaniamencie miejskiego zgiełku.
  • Rower trekkingowy – to bardzo uniwersalna propozycja. Tu także możemy spotkać nieco obniżone ramy i bardzo ergonomiczne umiejscowienie kierownicy. Nowoczesny rower trekkingowy dostosowany jest do jazdy na długich dystansach. Jeśli mieszkasz w atrakcyjnej okolicy i lubisz długie podróże rowerowe, to idealna propozycja dla Ciebie.
  • Rower górski – wiosna to także czas na eskapady po nieco trudniejszych szlakach. Niekiedy temperatura powietrza w tych miesiącach jest na tyle wysoka, a warunki tak sprzyjające, że lepiej wybierać się na zdobywanie szczytów jeszcze przed sezonem letnim, gdy upał panuje nawet na sporej wysokości.
  • Rower szosowy – propozycja dla sportowców. Tego typu rower sprawdzi się, jeśli jesteś wyczynowcem – zależy Ci na szybkiej jeździe w idealnych warunkach. Choć osiągniesz na nim imponujące prędkości, pamiętaj o tym, że rower szosowy to rower dla sportowców, którym zależy na wydobyciu wszystkiego, co się da z konstrukcji pojazdu.

Rower dziecięcy – warto rozwijać dobre nawyki u najmłodszych. Tego typu rozwiązanie sprawi, że ruch stanie się okazją do zabawy i odkrywania świata. Wygodny rower dziecięcy może być doskonałym wyborem wiosną, kiedy chcemy zachęcić naszą pociechę do porzucenia komputera, czy konsoli i zrobienia czegoś dla swojego zdrowia.