fit.pl mobile logo


Dlaczego warto przerzucić się na rower już od wiosny?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. To pora, by przesiąść się na ekologiczny i tani środek transportu.

Wiosenna rekreacja – czas obudzić się ze snu zimowego!

Rower to idealny pojazd do uaktywnienia się po zimie. Od grudnia do marca utrzymanie formy jest trudne, a aktualny lockdown jeszcze mniej sprzyja zdrowemu trybowi życia. Dlatego, zanim wkroczysz na głęboką wodę i postanowisz wybrać się na szybką przebieżkę po lesie czy parku, warto krok po kroku odzyskiwać swoją formę. Odpowiedni rower pozwoli Ci na zbadanie nowych szlaków, sprawniejsze przemieszczanie się do pracy, a także spalenie nadmiaru kalorii. Pamiętajmy także o tym, że jazda rowerem nic nie kosztuje, a samo kolarstwo może szybko przekształcić się ze zwykłej, codziennej aktywności we wspaniałą pasję.

Jaki rower wybrać? Wiosna to dobry czas na zakupy!

Przerzucenie się na rower wiosną ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim, w tym okresie ceny rowerów są bardzo atrakcyjne. Wynika to z niskiego zainteresowania sprzętem tego typu w zimie. Jeśli posiadasz już rower, warto zastanowić się nad przeglądem jego stanu technicznego w tym momencie, zanim wszyscy będą gnać do punktów napraw. Również akcesoria rowerowe są w tym momencie dosyć tanie – rozkładając w czasie przygotowanie do sezonu rowerowego z pewnością uda Ci się sporo zaoszczędzić. Wypatruj atrakcyjnych promocji i decyduj się na zakupy na zapas, a z pewnością nie zabraknie Ci topowego sprzętu kupionego w bardzo rozsądnych kwotach.

Planujesz kupić rower na wiosnę? Wiesz, jaki typ będzie dla Ciebie odpowiedni?

Jeśli nie masz pewności co do tego, jaki rower wybrać, a zależy Ci na zakupie w atrakcyjnej cenie, przychodzimy z pomocą. Oto krótki przewodnik po typach rowerów i ich głównych zaletach, a także zastosowaniach:

  • Rower miejski – często wyposażony jest w niską ramę, dlatego jest bardzo wygodny, a pozycja kierownicy sprawia, że podczas jazdy możesz się rozluźnić i cieszyć każdym pokonanym kilometrem. Takie rowery wyposażone są często w dodatkowy koszyk, który bardzo przydaje się w trakcie transportowania różnych przedmiotów – czy to istotnych materiałów do pracy, czy zakupów. Rower miejski to propozycja dla każdego, kto lubi jazdę po ścieżkach rowerowych w akompaniamencie miejskiego zgiełku.
  • Rower trekkingowy – to bardzo uniwersalna propozycja. Tu także możemy spotkać nieco obniżone ramy i bardzo ergonomiczne umiejscowienie kierownicy. Nowoczesny rower trekkingowy dostosowany jest do jazdy na długich dystansach. Jeśli mieszkasz w atrakcyjnej okolicy i lubisz długie podróże rowerowe, to idealna propozycja dla Ciebie.
  • Rower górski – wiosna to także czas na eskapady po nieco trudniejszych szlakach. Niekiedy temperatura powietrza w tych miesiącach jest na tyle wysoka, a warunki tak sprzyjające, że lepiej wybierać się na zdobywanie szczytów jeszcze przed sezonem letnim, gdy upał panuje nawet na sporej wysokości.
  • Rower szosowy – propozycja dla sportowców. Tego typu rower sprawdzi się, jeśli jesteś wyczynowcem – zależy Ci na szybkiej jeździe w idealnych warunkach. Choć osiągniesz na nim imponujące prędkości, pamiętaj o tym, że rower szosowy to rower dla sportowców, którym zależy na wydobyciu wszystkiego, co się da z konstrukcji pojazdu.

Rower dziecięcy – warto rozwijać dobre nawyki u najmłodszych. Tego typu rozwiązanie sprawi, że ruch stanie się okazją do zabawy i odkrywania świata. Wygodny rower dziecięcy może być doskonałym wyborem wiosną, kiedy chcemy zachęcić naszą pociechę do porzucenia komputera, czy konsoli i zrobienia czegoś dla swojego zdrowia.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl