fit.pl mobile logo

Comiesięczna dawka trucizny, czyli jak szkodzą popularne tampony i podpaski

Kojarzą się z komfortem, świeżością, sterylnością, a tymczasem – są pełne chemii i trują! Popularne tampony i podpaski, bo o nich mowa, są produkowane w sposób, który może szokować. Dowiedz się, dlaczego należy unikać szkodliwych substancji znajdujących się w składzie środków higieny intymnej z wielkich fabryk

Comiesięczna potrzeba komfortu

Menstruacja, miesiączka, okres – jakkolwiek nie nazwiemy pierwszych dni kobiecego cyklu, skojarzenia są oczywiste: ból, gorsze samopoczucie, krwawienia. I tak co miesiąc, przez wiele lat. Kobiety średnio zużywają nawet kilkanaście tysięcy artykułów higienicznych na przestrzeni całego życia. Teoretycznie nie powinny narzekać – wybór na naszym rynku jest duży, a kilka dominujących podmiotów na szeroką skalę dystrybuuje podpaski i tampony w różnych rozmiarach, na dodatek reklamowane jako coraz doskonalsze: nieskazitelnie białe, pachnące, ściśle dopasowane do sylwetki, wygodne, nieprzepuszczalne, oddychające. To jednak wyłącznie reklamowy, pozytywny obrazek. Prawda przekłuwa mydlaną bańkę.

Zwróć uwagę na materiał

Podpaski czy tampony nie są produktami spożywczymi, więc po wzięciu do ręki opakowania popularnych i powszechnie dostępnych artykułów higienicznych nie zobaczysz, z czego są wykonane (chyba że producent chwali się zastosowaniem jednego z materiałów). Wiemy jednak, że do masowej produkcji wykorzystuje się między innymi plastik, pulpę celulozową czy wiskozę, bawełna w większości przypadków jest jedynie minimalnym dodatkiem. Tylko 15% podpasek czy tamponów na rynku ma ją w składzie.

Bawełna używana przemysłowo i na dużą skalę zazwyczaj pochodzi z upraw, na których stosuje się chemię – pestycydy, defolianty, herbicydy i inne środki służące do zabijania chwastów czy modyfikowani roślin. Część tej chemii pozostaje w produkcie, nie wyparowuje, nie znika, tkwi w środku. Idąc dalej – bawełna, z której tworzy się środki higieny intymnej i inne produkty higieniczne, naturalnie wcale nie jest tak sterylnie biała jak po wyjęciu z opakowania gotowego produktu. Bawełnę poznajemy raczej po beżowo-szarawym kolorze, niezbyt atrakcyjnie wizualnym. Co robią więc producenci większości reklamowanych podpasek i tamponów? Wielokrotnie chlorują materiał, by stał się nieskazitelnie biały. Przy okazji jednak wytwarzają się dioksyny, które pozostają w organizmie, więc z każdym miesiącem i każdą kolejną miesiączką odkłada się ich coraz więcej. Skutki? Groźne, by wspomnieć o ryzyku owrzodzenia, podrażnień, a nawet zmian nowotworowych.

Wysoka cena rzekomego komfortu

Co jest głównym tematem reklam artykułów higienicznych? Komfort w trakcie miesiączki. Trudno z tym polemizować, przecież każdej kobiecie zależy na tym, żeby kłopotliwe krwawienia nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jednak czy wszystkie panie zdają sobie sprawę z tego, czym skutkuje ciągłe „ulepszanie” podpasek i tamponów?

Weźmy pod lupę chociażby specjalne siateczki na podpaskach. Otóż używane do ich produkcji polimery tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii, np. paciorkowca czy gronkowca złocistego. W rezultacie popularne podpaski oraz tampony, które mają służyć higienie, ułatwiają występowanie objawów alergicznych, nieprzyjemnego zapachu, mogą także spowodować niebezpieczny zespół wstrząsu toksycznego. Z kolei pochłaniacze wilgoci zawierają pochodne ropy naftowej…a są to substancje żrące! Przerażające? Tak, ale niestety prawdziwe.

1

Zdecyduj, co kupić

Pod wpływem szokującej prawdy na temat podpasek naturalnym odruchem wydaje się rezygnacja z czegoś, co truje i to z comiesięczną dokładnością. Trudno jednak wyobrazić sobie zaprzestanie używania wygodnej formy podpasek. Na szczęście istnieje wybór – możesz kupić artykuły higieniczne z bawełny bez GMO i kontrolowanych upraw, które nie są chlorowane, a bielone bezpiecznym nadtlenkiem wodoru! To zdecydowanie lepsze dla Twojego zdrowia. Co zatem wybierać?

Naturalnie bezpieczne

Organiczne produkty do higieny intymnej MASMI są naturalną alternatywą dla zwykłych podpasek, wkładek i tamponów. Zostały one w całości wykonane z najwyższej jakości certyfikowanej bawełny organicznej (włącznie z wkładem pochłaniającym!). Produkty te nie zawierają substancji zapachowych, celulozy, wiskozy ani dioksyn, które mogą podrażniać delikatną skórę okolic intymnych. Nawet klej do przytrzymania podpasek w bieliźnie jest bezpiecznym klejem spożywczym, który jest zupełnie nieszkodliwy.  To istna rewolucja: 0% chemii, 0% GMO, 0% chloru! Bielone bezpiecznym dla organizmu nadtlenkiem wodoru. W 100 % dopasowane do kobiecego ciała. Ekologicznie i skutecznie, jak popularne tampony czy podpaski. Posiadają aż osiem certyfikatów: ICEA, GOTS, FSC, VEGAN, COTTON NATURAL, NORDIC SWAN, ALLERGY CERTIFIED, NOT TESTED ON ANIMALS, które są gwarancją produktu ekologicznego najwyższej jakości. Marka MASMI to największy asortyment w pełni naturalnych produktów higienicznych dedykowanych każdej kobiecie: organiczne podpaski, tampony, wkładki laktacyjne, kubeczki menstruacyjne, a nawet patyczki czy płatki kosmetyczne. Dostępne są na światowych rynkach w niezwykle atrakcyjnej cenie – to zarówno najtańsza, najzdrowsza, jak i najczystsza alternatywa dla tradycyjnych podpasek i tamponów. Najwyższa jakość w najniższej cenie!


Dzięki bezpiecznym dla zdrowia produktom nie musimy rezygnować z komfortu i pewnego samopoczucia „w te dni w miesiącu”. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i wybierać środki higieny intymnej, które bez szkody dla organizmu będą nam towarzyszyć co miesiąc.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl