fit.pl mobile logo

Dłonie naszą wizytówką

Witając się ze znajomymi, partnerami biznesowymi lub nowo poznanymi osobami wymieniamy się uściskiem dłoni. W tych momentach ręce są naszą wizytówką, świadectwem kultury osobistej i dbałości o wygląd. Warto się więc o nie zatroszczyć. A nie jest to proste, gdyż są one najbardziej narażone na przesuszenia, przebarwienia i urazy zewnętrzne. Co więc zrobić, by zawsze z pewnością siebie móc wyciągać je do uścisku?

Skóra dłoni

Skóra zmienia się wraz z wiekiem. U dzieci i młodzieży jest ona delikatna i aksamitna, wraz z wiekiem jednak staje się sucha i szorstka. Dzieję się tak z powodu zmniejszenia produkcji łoju skórnego oraz zgrubienia warstwy rogowej naskórka. Skóra dłowni jest bardzo cienka, delikatna i łatwo się przesusza. Ma niewiele gruczołów tłuszczowych, które stanowiłyby jej naturalną barierę ochronną, natomiast posiada wiele gruczołów potowych, które powodują zwiększenie utraty wody. Skóra w tym miejscu jest więc najbardziej zagrożona procesem starzenia.

Jak pielęgnować dłonie na co dzień

Dłonie myjemy kilka razy dziennie, a woda i mydło wysuszają naszą skórę. Jest narażona na urazy, promienie UV czy czynniki atmosferyczne. Powinniśmy na co dzień pamiętać o tym, że wymagają częstej pielęgnacji. Dobrym nawykiem jest robienie kilka razy w tygodniu peelingu. Poprawia on krążenie, usuwa martwy naskórek i dogłębnie oczyszcza skórę. Peelingi do ciała czy dłoni są dostępne w każdej drogerii. Możemy je również przygotować samodzielnie. Wystarczy cukier i oliwa, dzięki czemu nasze dłonie staną się gładsze.
Podczas codziennej pielęgnacji rąk powinniśmy zamienić gorącą wodę na letnią, a zwykłe mydło na takie ze składnikami nawilżającymi. Przy każdej czynności wymagającej styczności naszych dłoni z chemikaliami, powinniśmy używać rękawiczek jednorazowych. Pamiętać należy również o systematycznym smarowaniu dłoni odpowiednimi kremami, które zapewnią im niewidzialną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepsze będą te, które wzbogasane są o witaminy, gdyż zapewniają one dodatkową pielęgnację naszej skóry.

krem

Pielęgnacja bogata w witaminę C zawsze pod ręką

Witamina C ma właściwości antyoksydacyjne, wspomaga prawidłową produkcję kolagenu, opóźnia proces starzenia. Wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu. Dlatego dobrze stosować krem, który jest bogaty w witaminę C. Nawilżająco-ochronny krem do rąk DuoLife Beauty Care Vita C – posiada dodatkowo w swoim składzie witaminę E, C oraz F. Krem to idealna terapia odmładzająca dla skóry Twoich dłoni. Dzięki witaminowej Formule ECF 24/7 Nutri-Form™, wzbogaconej o masło shea, pomaga wygładzić i przywrócić elastyczność skóry oraz walczyć z jej podrażnieniami, a przede wszystkim zmniejsza wczesne oznaki starzenia się. DuoLife Beauty Care Vita C zapewnia także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki podręcznemu opakowaniu możesz mieć go zawsze pod ręką.

Dbanie o dłonie powinno wejść nam w nawyk. Pozwoli nam to nie tylko poczuć się bardziej pewnym siebie, ale poprawi też nasz wizerunek. Dodatkowo miękkia, nawilżona skóra rąk odwdzięczy się nam pięknym wyglądem przez lata.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Michalina Roztocka

Dobry krem do rąk to podstawa, u mnie sprawdzil sie fajnie z dermofuture, z jaskolcza slina... szybko sie wchłania, ma delikatna konsystencje i nadaje sie do skóry z przebarwieniami, ladnie rozjasnia

Zgłoś nadużycie-
alexandraivanova13

Dziewczyny, bardzo przytyłam podczas ciąży, ale zaraz po porodzie postanowiłam to naprawić. Keto pomógł mi. Daję link, studium http://tokilb.com/u15k

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl