fit.pl mobile logo

Jak ułatwić sobie pielęgnację zębów przy aparacie ortodontycznym?

Na pewnym etapie życia, średnio co piąta osoba w Polsce nosi aparat ortodontyczny. Bardzo istotne w tym czasie jest odpowiednie zadbanie o higienę jamy ustnej, która jest zdecydowanie utrudniona... Wszystko po to, by po zdjęciu aparatu zęby nie wymagały leczenia stomatologicznego. Jednak wizja nowej rutyny pielęgnacyjnej przy aparacie ortodontycznym może na początku nieco przerażać. Dlatego właśnie podpowiadamy kilka sposobów, które ułatwią cały ten proces i sprawią, że higiena ta stanie się przyjemnym rytuałem, a nie bolączką każdego dnia.

Ułatwienie numer 1: nić dentystyczna ze sztywną przewleczką

Kiedy zakładamy aparat ortodontyczny, myślimy, w jaki sposób zadbać o swoje uzębienie, by było one w dobrej kondycji podczas całego procesu leczenia. Używanie nici dentystycznej to absolutna podstawa pielęgnacji jamy ustnej. Jej giętkość nie pozwala jednak na swobodne przełożenie jej przez druty, przez co cały proces staje się dość uporczywy. Nasza rada? Wystarczy wybrać taką nić, której fragmenty będą zakończone sztywną przewleczką. Dzięki temu z łatwością przełożymy nić przez druty i wyczyścimy boczne ściany zębów. Taką nić ma w swojej ofercie marka GUM, która stworzyła całą serię ORTHO, ułatwiając codzienną pielęgnację jamy ustnej każdemu użytkownikowi aparatu ortodontycznego.

Ułatwienie numer 2: innowacyjne wyciorki do przestrzeni międzyzębowych

Po wizycie u ortodonty rozglądamy się także za specjalnymi przyrządami polecanymi przez lekarza. Z pewnością należą do nich specjalne wyciorki do szczelin międzyzębowych. Pomogą one nie tylko dokładnie wyczyścić miejsca niedostępne dla zwykłej szczoteczki, ale również zadbać o nasze dziąsła. Tak naprawdę tego typu produkt powinien być wprowadzony do naszej codziennej pielęgnacji, bez względu na aparat ortodontyczny, ponieważ codzienne czyszczenie przestrzeni pomiędzy zębami jest ważnym krokiem w zmniejszaniu gromadzenia się płytki nazębnej i cząstek żywności w tych ciasnych i trudno dostępnych miejscach. GUM SOFT-PICKS COMFORT FLEX od marki GUM to innowacyjne rozwiązanie w higienie przestrzeni międzyzębowych. . To gumowe szczoteczki, które z powodzeniem usuną resztki pokarmu i płytkę nazębną ze szczelin pomiędzy zębami i zamkami aparatu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji i elastycznej szyjce mamy nad czyszczeniem jeszcze większą kontrolę niż przy klasycznych wyciorkach. Małe etui dołączone do zestawu pozwala zabrać kilka sztuk SOFT-PICKSów ze sobą, do pracy czy szkoły.

Ułatwienie numer 3: specjalna pasta do zębów

Specjalna pasta do aparatu ortodontycznego charakteryzuje się przede wszystkim tym, że oprócz czyszczenia zębów, redukują także odkładanie się płytki nazębnej i wzmacnia szkliwo. Pasta GUM® ORTHO działa właśnie w taki sposób. - łagodzi podrażnione dziąsła, które niestety przy aparacie często są zaczerwienione i bliskie stanu zapalnemu. Dodatkowo pasta ta dzięki swojej żelowej formule wprowadza mycie zębów na nowy poziom. A każdy użytkownik aparatu wie, jak ważne jest dobre rozprowadzenie pasty po zębach i aparacie. Jest to wręcz niemożliwe przy użyciu klasycznej konsystencji. Żel idealnie otula zęby, druty i zamki, dzięki czemu docieramy z produktem wszędzie bez najmniejszego problemu.

Pielęgnacja jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym to szczególne wyzwanie. Jeśli nie zadbamy o nią wystarczająco dobrze, może się okazać, że po jego zdjęciu mamy wiele ubytków w zębach, które skończą się leczeniem stomatologicznym. Większości można zdecydowanie uniknąć, jeśli tylko odpowiednio zadbamy o higienę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl