fit.pl mobile logo

Jakie są właściwości biotyny i kiedy należy ją stosować?

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów, aby były skuteczne i niezawodne, muszą posiadać odpowiedni skład. Jednym z kluczowych komponentów jest biotyna. Czym jest ten unikalny składnik? Gdzie go znaleźć w naturze? Jakie ma właściwości? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w naszym artykule

Biotyna na ratunek zniszczonym włosom

Problem wypadających włosów dotyczy wielu osób – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Przyczyną tego stanu rzeczy mogą być różnorodne schorzenia i choroby, z którymi się borykamy. Jeżeli jednak wykluczymy wszystkie poważne dolegliwości, warto sięgnąć po preparaty z biotyną. To witamina z grupy B rozpuszczalna w wodzie – jest absolutnie unikalnym składnikiem. Znacząco poprawia stan włosów, skóry i paznokci, ponieważ wspomaga powstawanie keratyny oraz różnicowania się komórek naskórka. Jeżeli zatem na co dzień towarzyszy nam silnych stres, który odbija się na naszej fryzurze, warto sięgnąć po specjalistyczny szampon lub odżywkę z biotyną. Co przy tym ciekawe, biotyna występuje w naturze zarówno w tkankach zwierzęcych, jak i roślinnych. Można ją znaleźć w różnorodnych produktach, w tym w wątrobie, żółtkach jaj, mące sojowej, ryżowej, pełnoziarnistej, pomidorach, marchwi, szpinaku, a nawet w orzechach ziemnych, włoskich i migdałach. Kiedy jednak uzupełnienie niedoboru poprzez zastosowanie odpowiedniej diety jest zbyt trudne, potrzebne jest bardziej zdecydowane działanie.

Czym grozi niedobór biotyny?

Niedoboru biotyny nie można lekceważyć. Objawia się on bowiem nie tylko wypadającymi włosami. Dodatkowo włosy stają się łamliwe, kruche, tracą objętość i swój dawny blask. Podobnie mogą zachowywać się paznokcie. Będą bardziej osłabione, więc dojdzie do ich częstszego łamania. W skrajnych przypadkach skutki niedoboru biotyny objawia się mogą również na skórze. Symptomy te wyglądają jak silne przesuszenie i podrażnienie skóry, przez co przypominać mogą trochę objawy łuszczycy. O ile zatem taki stan rzeczy nie ma innych, medycznych przyczyn, warto sięgnąć po preparaty z biotyną. Dostępne w aptekach szampony wzmacniające i odżywki regenerujące wspomogą walkę z wszelkimi objawami niedoboru. Taką kurację należy jednak stosować regularnie i konsekwentnie. Tylko wówczas ma szansę odnieść oczekiwane efekty. Warto przy tym stosować jednocześnie szampon i odżywkę, ponieważ w ten sposób dawka biotyny zostanie podwojona, a wraz z nią również innych, odżywczych składników.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania biotyny?

Ustaliliśmy zatem, że dla wielu osób przyjmowanie biotyny może okazać się bardzo korzystne. Skoro istnieje tak wiele wskazać do jej stosowania, czy można odnotować również jakieś przeciwwskazania? Biotyna jest dobrze tolerowana i nie ma szczególnych przeciwwskazań, dotyczących jej stosowania. Niezależnie jednak od formy jej przyjmowania, należy kierować się wskazaniami, zawartymi na ulotkach poszczególnych preparatów.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl