fit.pl mobile logo

Kolagen - czy warto się nim zainteresować?

Ludzie w pewnym wieku chcą przede wszystkim dobrze się czuć - ale też wciąż dobrze wyglądać. Jedno z drugim niewątpliwie się nie wyklucza, ale trzeba po prostu wiedzieć, jak należy się do tego zabrać. Być może zdziwi Cię to, że powszechnie dostępne produkty raczej rzadko kiedy okazują się być skuteczne. Zwykle wydajemy mnóstwo swoich pieniędzy na coś, co tak czy inaczej nam nie pomoże.

Nie mówimy tutaj oczywiście o poważnych chorobach, w trakcie których trzeba w 100% zaufać temu, co doradzają nam specjaliści - mowa raczej o problemach ze skórą, z paznokciami, z włosami czy ze stawami. Także w przypadku tego ostatniego zawsze najlepiej będzie zacząć od rozmowy z kimś, kto dobrze się na tym zna. My jednak możemy Ci tutaj od razu powiedzieć, że jeśli jesteś osobą po 25 roku życia - wiele Twoich kłopotów jest efektem tego, że zmniejszyła się u Ciebie produkcja kolagenu.

Kolagen to białko, które mamy w sobie od momentu narodzin i przez długi czas utrzymuje się ono faktycznie na prawidłowym poziomie – wtedy nasza skóra jest elastyczna, paznokcie się nie łamią i mamy silne, grube włosy. To właśnie dlatego w młodym wieku nikt nie przejmuje się też bólem stawów - jeśli sami nie szkodzimy sobie w jakiś poważny sposób to nie powinno nam się przytrafić nic złego.

Tym bardziej więc późniejsze zmiany są dla nas wyjątkowo bolesne – nie umiemy do końca pogodzić się z tym, że tak szybko zaczynamy się starzeć. Nie trzeba tutaj jednak od razu panikować - mamy jeszcze wiele czasu zanim zacznie się dziać coś poważnego - jest to też idealny moment na to, aby zacząć działać. Zamiast jednak dalej wydawać swoje pieniądze na kremy, maści czy odżywki - od razu zainwestuj w dobrej jakości kolagen. Możemy Cię zapewnić, że stosunkowo szybko zaczniesz zauważać efekty i upewnisz się w przekonaniu, że była to dobra decyzja.

Kolagen - różne rodzaje

Coraz więcej osób suplementuje kolagen wiedząc jak ważny on jest dla naszego organizmu. Popularny jest kolagen w płynie i w tabletkach. Jednak coraz bardziej na popularności zyskuje kolagen w proszku. Skutki stosowania kolagenu w proszku są naprawdę dobre, o czym możesz poczytać klikając w link. Warto wiedzieć i pamiętać o tym, że dopóki kupujemy sobie środek naturalny i bezpieczny – nie musimy obawiać się skutków ubocznych i nieprzyjemnych konsekwencji. Obecnie na rynku widzimy, że to właśnie kolagen w proszku zyskuje największą popularność. Z czego może to wynikać?

Najpewniej chodzi tutaj o wygodną formę spożycia i to, że coraz więcej osób interesuje się tym, jak mogą lepiej o siebie dbać.

Kolagen w tabletkach za bardzo kojarzy nam się z kuracją w trakcie choroby – a ten w płynie nie jest zbyt wygodny w spożyciu. Kolagen w proszku możemy sobie dodać do dowolnego napoju i nie czujemy się tutaj wcale, jakbyśmy w jakikolwiek sposób odbiegali od naszej typowej rutyny. Czasami ludzie chcą czuć się młodzi bez względu na to, jakie informacje zawiera ich dowód osobisty – w taki sposób możemy sobie to zapewnić.

kolagen-morski

Kolagen morski

Podział na kolagen w płynie, proszku i tabletkach to jeszcze nie wszystko. Warto dodatkowo wiedzieć, jaki konkretnie kolagen jest najlepiej przyswajalny i zapewnia nam szybko widoczne oraz trwałe rezultaty. Z naszym informacji wynika, że to właściwości kolagenu morskiego powinny nas zainteresować najbardziej. Dlaczego? Dlatego, że przede wszystkim działa on bardzo dobrze na skórę. Nie da się ukryć, że mnóstwo osób interesuje się kolagenem właśnie dlatego, że sprawdza się on lepiej niż jakikolwiek krem przeciw zmarszczkom.

Kolagen morski sprawi, że skóra będzie dobrze nawilżona i odżywiona. Stanie się jędrna i zacznie się też regenerować - a dzięki temu szybko pozbędziemy się tych bardziej płytkich zmarszczek.Możemy oczywiście również liczyć na to, że te głębsze przestaną być tak mocno widoczne. Dzięki regularnego zażywaniu kolagenu możemy liczyć na to, że proces starzenia się skóry zostanie skutecznie spowolniony – nie można tego oczywiście zrobić na zawsze, ale przez długi czas będziemy cieszyć się na pewno idealną cerą. Przebarwienia, krostki i różnego rodzaju ranki - przejdą w końcu do historii.

Pamiętaj tylko o tym, że tego rodzaju efekty można uzyskać wyłącznie wtedy, gdy przyjmujemy kolagen do wewnątrz - jego obecność w jakimkolwiek kremie wcale nie zapewni Ci niezbędnej pomocy. Dzisiaj wiemy już, że nie jest on w stanie przenikać przez skórę.

Potencjalne problemy wynikające z braku kolagenu

Gdy kolagenu zaczyna ubywać to szybko możemy zacząć zauważać zmarszczki na naszej twarzy. Skóra stanie się zdecydowanie mniej jędrna i elastyczna - zarówno na twarzy, jak i w okolicy szyi. Dla wielu kobiet jest to problem i spory kompleks, którego nie umiemy zaakceptować. Tak samo trudny jest fakt, iż nagle nasze włosy i paznokcie bardzo szybko się łamią oraz rozdwajają. Może nam się wydawać, że tego typu kłopoty to nic poważnego i nie należy się tym przejmować - ale większość z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wygląd jest niestety bardzo ważny.

Chcemy podobać się innym i chcemy podobać się także sami sobie.

Oczywiście o wiele większym problemem jest to, że słabsze stają się niestety stawy człowieka. Może mieć on trudności z wykonywaniem jakichkolwiek ćwiczeń i nawet z chodzeniem – a z upływem lat jest tylko coraz gorzej, jeśli faktycznie nic z tym nie robimy. Niestety zaobserwowano także związek pomiędzy częstszymi chorobami zębów i spadkiem poziomu kolagenu – widzimy więc, że sytuacja jest poważna.

Codzienne życie - warto o siebie dbać

Mamy nadzieję, że wszystkie osoby, które decydują się na korzystanie z kolagenu - wiedzą, że nie rozwiązuje to automatycznie każdego z ich problemów. Nie możesz przestać dbać o swoją skórę tylko dlatego, że przyjmujesz kolagen. Dalej konieczne jest chronienie jej przed słońcem, odpowiednie czyszczenie, niestosowanie używek. Twój organizm potrzebuje wsparcia na każdym etapie, więc nie wolno traktować kolagenu jako przepustki do zaniedbań.

Staraj się prawidłowo odżywiać i dużo ruszać - ale jednocześnie pamiętając też, że trzeba w ćwiczeniach zachowywać zdrowy rozsądek. Z wiekiem tak czy inaczej Twój organizm będzie stawał się słabszy - rób więc wszystko, aby ten proces opóźnić. Zrezygnuj z palenia, nie nadużywaj alkoholu i pozbądź się nadwagi, jeśli obecnie ją masz.

Kolagen to tak naprawdę tylko jeden krok w kierunku tego, aby prawidłowo się o siebie troszczyć. Pamiętaj też, że nie możesz kupić sobie pierwszego produktu, który wpadnie Ci w ręce - kolagen musi być naturalny i sprawdzony, bo inaczej stosowanie go po prostu nie będzie miało żadnego sensu. Czasami lepiej coś sobie przemyśleć dwa razy - niż podjąć złą decyzję.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl