Pozbądź się kompleksów - z nami to się uda!

Kompleksy utrudniają życie i sprawiają, że traci ono kolory. Ale tak wcale nie musi być. Przygotowaliśmy dla Was dzisiaj poradnik, jak radzić sobie właśnie z kompleksami i odzyskać radość życia. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, a poczujcie różnicę w jakości życia.
2023-03-27 00:00
Udostępnij
Pozbądź się kompleksów - z nami to się uda!

Blizny po trądziku - postaw na pielęgnację, postaw na laseroterapię

Jednymi z największych kompleksów są te związane z niedoskonałościami na twarzy, a dokładnie z bliznami po trądziku. Nie dość, że człowiek w wieku często nastoletnim zmagał się z trądzikiem, to jakby tego było mało ma jeszcze blizny, które powodują gorszą samoocenę. Ale tak już nie musi być. Najlepsze jest to, że blizny po trądziku można usunąć. Bardzo skuteczna jest laseroterapia. Efekty często można zauważyć już po jednej sesji, a po kilku skóra znowu może być gładka. W tym przypadku wiązka lasera przenika przez skórę i usuwa tkankę bliznowatą. Laser emituje światło, które przenika przez naskórek i skórę właściwą. Jeżeli zmiany są mniej widoczne, to nie trzeba wcale decydować się na laseroterapię. Można postawić choćby na mezoterapię. W przypadku blizn po trądziku, które tworzą zagłębienia w skórze zaleca się wypełnienia kwasem hialuronowym. W teorii efekt widoczny jest przez rok, ale wiele osób cieszy się nim przez zdecydowanie dłuższy czas. Pamiętajcie też, że skóra ze zmianami po trądziku wymaga specjalnej pielęgnacji. W żadnym przypadku nie można myć jej zwykłym mydłem, które może tylko i wyłączni nasilać problem. Zaleca się stosowanie dermokosmetyków. Doskonale sprawdzą się te z dodatkiem ceramidów, które odbudowują warstwę lipidową skóry. Przyśpieszają też proces gojenia się. Dobrze sprawdzi się też kwas hialuronowy. Tutaj należy wiedzieć, że kwas hialuronowy łagodzi podrażniania i koi. Do tego nawilża i sprawia, że skóra staje się miękka i jędrna, a ślady są mniej widoczne.

Problem z wagą - czas się go pozbyć

Wiele osób zmaga się z kompleksem wagi. Jeżeli zmagacie się z nadwagą czy otyłością to wiedzcie, że możecie coś z tym zrobić i wreszcie zawalczyć o siebie. Czas przejść na zdrowy i aktywny styl życia. Należy porzucić siedzenie na kanapie i wyjść na jogging. Ale zacznijmy od początku. Otóż o siebie i prawidłową wagę należy dbać nie tylko dlatego, aby lepiej wyglądać, ale przede wszystkim dlatego, że nadwaga czy otyłość zwiększają ryzyko wielu chorób począwszy od cukrzycy, przez choroby serca, aż na niektórych typach nowotworów kończąc. Aby wreszcie cieszyć się prawidłową wagą, czas zmienić nawyki żywieniowe. Całkowicie należy zrezygnować z jedzenia śmieciowego i to nie na miesiąc czy dwa, lecz na zawsze. Do tego z menu trzeba wyeliminować alkohol i to nawet w małych ilościach. Jest on kaloryczny i zwiększa ryzyko chorób, a do tego jeszcze spowalnia metabolizm. O papierosach chyba nie musimy przypominać. Dieta powinna być przede wszystkim oparta na warzywach. Właśnie te produkty powinny zajmować ponad 75% miejsca na talerzu. Do tego można jeść owoce, produkty pełnoziarniste i tłuste ryby, natomiast należy zrezygnować z tłustego mięsa typu wieprzowina. Pijcie też wodę i to nie jedną szklankę czy dwie, lecz przynajmniej 2 litry. Dzięki temu zadbacie też o prawidłowe nawilżenie swojej skóry. Zaleca się także picie soków świeżo wyciskanych, natomiast nie należy pic soków z koncentratu czy też napojów kolorowych.