fit.pl mobile logo

Sucha skóra pod oczami - jak ją skutecznie nawilżyć?

Cienka i delikatna skóra pod oczami wymaga specjalnego traktowania. W bardzo dużym stopniu jest narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, łatwo można ją podrażnić i uszkodzić. Często bywa sucha i szorstka, z wyraźnymi zmarszczkami. Odpowiednia pielęgnacja może pomóc uporać się z tymi problemami. Dowiedz się, jak skutecznie nawilżyć skórę pod oczami.

Objawy suchej skóry pod oczami

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka – może mieć maksymalnie 0,5 mm grubości. Dla porównania, w innych miejscach twarzy skóra ma nawet 2 mm. To, w połączeniu z brakiem gruczołów łojowych sprawia, że skóra pod oczami szybko traci wodę i nie jest w stanie sama się nawilżyć poprzez wydzielanie sebum. Negatywny wpływ mają też na nią czynniki zewnętrzne, przed którymi praktycznie nie jest w stanie sama się obronić. W efekcie skóra pod oczami często jest sucha i szorstka, a Ty:

  • odczuwasz dyskomfort w tej okolicy twarzy,
  • masz problem z wykonaniem makijażu, ponieważ kosmetyki nieestetycznie gromadzą się w załamaniach suchej skóry,
  • dostrzegasz szybko pojawiające się zmarszczki pod oczami.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację na co dzień, aby skóra wyglądała zdrowo i promiennie. Naturalny krem pod oczy to tajna broń. Znajdź dla niej stałe miejsce w swojej kosmetyczce. W mgnieniu oka pomoże Ci odzyskać promienne spojrzenie.

Jak nawilżyć skórę pod oczami?

Nawet bardzo suchą skórę pod oczami można szybko nawodnić – to wspaniała informacja! W tym celu warto nawilżać ją nawet 2 razy dziennie. Z pomocą przychodzi naturalny krem pod oczy np. polskiej marki Resibo. Bogactwo składników pochodzących z natury i brak szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby zaszkodzić delikatnej skórze pod oczami, to strzał w dziesiątkę.

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty kuracji, używaj dwóch oddzielnych kosmetyków – na dzień i na noc, najlepiej z naturalnym składem. Wtedy będziesz mieć pewność, że produkt nie podrażni wymagającej skóry wokół oczu, będzie dla niej bezpieczny, a przy tym skuteczny. Zbawienny wpływ na mocno przesuszoną skórę ma kwas hialuronowy oraz oleje o działaniu silnie nawilżającym i regenerującym. Te i wiele innych cennych składników aktywnych znajdziesz w kremie pod oczy od Resibo, który świetnie sprawdzi się na noc. Dzięki niemu unikniesz przeznaskórkowej utracie wody, zmarszczki zostaną wypełnione od środka, skóra stanie się jędrna i gładka, a Ty będziesz zachwycać promiennym spojrzeniem.

Na dzień używaj kosmetyku, który nie tylko nawilża, ale też rozświetla skórę. Tak działa korygujący, naturalny krem pod oczy Bright Now marki Resibo, niwelujący cienie i obrzęki. Dzięki pro składnikowi, którym jest wyciąg ze śliwki Kakadu, działa przeciwstarzeniowo, wygładzając zmarszczki i chroniąc przed pojawieniem się nowych. Z powodzeniem może zastąpić korektor, a nawet rozświetlającą bazę pod makijaż.

Chroń skórę przed słońcem

Sucha skóra pod oczami wymaga nie tylko silnej regeneracji, ale też skutecznej ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Bardzo negatywny wpływ ma na nią promieniowanie słoneczne, dlatego pamiętaj, aby stosować kremy z filtrem UV przez cały rok, bez względu na pogodę. W ten sposób wyeliminujesz jedną z poważniejszych przyczyn przesuszenia skóry pod oczami.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl