fit.pl mobile logo

Szczoteczka soniczna do zębów - jak wybrać?

Szczoteczka do zębów jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Właściwe szczotkowanie sprawia, że higiena jamy ustnej jest na wysokim poziomie. Należy jednak pamiętać, że to jaką szczoteczkę wybierzemy, będzie determinowało poziom kondycji naszego uzębienia oraz dziąseł

 Oprócz systematyczności, ważna również jest prawidłowa technika mycia zębów. Na rynku mamy w zasadzie do wyboru 3 opcje. Jest to szczoteczka manualna, elektryczna oraz soniczna. Dzisiaj, skupimy się na tej ostatniej. Podpowiemy, jak wybrać szczoteczkę soniczną.

W ostatnim czasie, bardzo duży skok popularności zaliczyły szczoteczki soniczne. Czy warto jednak się nimi zainteresować? Sprawdźmy

Jak działa szczoteczka soniczna?

Soniczna technologia, opiera się o wysoką częstotliwość drgań, emitowanych przez fale dźwiękowe. Umożliwia to szeroki zakres ruchu włosia. Jego przemieszczanie się może być różny, w zależności od danego producenta i modelu szczoteczki. Wyróżniamy:

- ruch wymiatający (lewo-prawo);

- ruch wymiatająco-pulsacyjny (lewo-prawo i góra-dół);

Czynnikiem determinującym jakość mycia zębów jest gęstość, materiał oraz rozłożenie włosia na główce szczoteczki. Mają one zazwyczaj podłużny kształt, przypominający klasyczne szczoteczki do zębów.

Tak jak każde urządzenie elektroniczne, szczoteczki soniczne różnią się od siebie. Przed wyborem odpowiedniego produktu, możemy zadawać sobie pytanie, którą szczoteczkę soniczną wybrać.

Wybierając odpowiedni model, musimy sprawdzić czy działanie i jego rezultaty, są poparte badaniami klinicznymi. Warto również zwrócić uwagę na wszelkie atesty. W miarę możliwości wybierajmy oferty sprawdzonych producentów, którzy mają duże doświadczenie w produkcji tego typu urządzeń. Świetną propozycją jest np. model Megasonex M8, który oferuje sklep Estetic Dent. Jeżeli szukamy tańszej alternatywy, z pomocą przychodzi szczoteczka Smilesonic EX.

Szczoteczki soniczne - funkcje

Współczesne szczoteczki do zębów, to akcesoria, które posiadają mnóstwo pomocnych funkcji. Spośród nich wyróżniamy:

Programy czyszczenia – im więcej dany model posiada, tym lepiej. Gwarantuje to większą skuteczność mycia i lepsze rezultaty. Tryby pracy są szczególnie ważne, jeżeli ze szczoteczki korzysta więcej niż jedna osoba;

Czujnik siły nacisku – system poinformuje nas, gdy zbyt mocno będziemy dociskali szczoteczkę;

Regulacja intensywności czyszczenia – dzięki tej opcji, mamy wpływ na intensywność czyszczenia. Jest to pomocne, szczególnie w przypadku wrażliwych dziąseł i zębów.

Timer – posiada go już praktycznie każdy model szczoteczki sonicznej. Dzięki niemu wiemy, kedys mijają 2 minuty mycia jamy ustnej. Co 30 sekund jesteśmy informowani o konieczności zmiany mytej powierzchni;

Szybkość szczoteczki do zębów - To ważny parametr, który ma wielki wpływ na efektywność usuwania płytki nazębnej, czy przebarwień. Generalnie, zasada jest prosta. Im więcej ruchów szczoteczka wykonuje, tym lepiej.

Czas pracy na pełnym naładowaniu – za standard przyjmuje się 2-3 tygodnie użytkowania, przy założeniu codziennego mycia 2 razy dziennie przez 2 minuty. Niektóre modele oferują akumulatory, które wytrzymują do 10 tygodni na jednym ładowaniu, co jest oszałamiającym wynikiem.

Szczoteczki soniczne to optymalne rozwiązanie dla każdego, niezależnie od wieku. Pozytywne rezultaty odczują na pewno osoby, które piją duże ilości kawy i herbaty. Szczoteczki do zębów tego typu, z łatwością rozprawią się z występującymi przebarwieniami. Jest to też pomocna alternatywa dla osób noszących aparat ortodontyczny. Odpowiednia higiena jamy ustnej, zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy.

 

 

undefined

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl