fit.pl mobile logo

Miękkie lądowanie po urlopie. Jak wrócić do rzeczywistości po dłuższym wypoczynku?

Morza szum, ptaków śpiew… To niestety dobiegło końca. Wciąż żyjemy wspomnieniami z urlopowego relaksu, choć za pasem jesień. Jeżeli jesteś w gronie osób, które wróciły z wakacyjnych wojaży za biurko i z rozrzewnieniem wzdychają do letniego lenistwa, przeczytaj nasz poradnik, aby umilić sobie ten trudny okres dekompresji pourlopowej

Koleżanki wrzucają do sieci zdjęcia z dzikich plaż, a koledzy pozdrawiają ze szlaków górskich, podczas gdy Ty możesz ich co najwyżej pozdrowić za pośrednictwem służbowego maila. A przecież jeszcze kilka dni temu sama przeciągałaś się wśród wysokich traw. Jak przetrwać w pracy, gdy inni wciąż wypoczywają?

Wstań prawą nogą

Choć kładłaś się spać z popularnym „sunday evening feeling”, czyli niedzielnym dyskomfortem związanym z końcem weekendu i rozpoczynającym się kolejnym tygodniem pracy, postaraj się, aby obudzić się w optymistycznym tonie. Po przebudzeniu uśmiechnij się szeroko do swojego lustrzanego odbicia – w ten sposób oszukasz swój mózg i nawet, jeżeli czujesz się pourlopowym smutasem, Twój organizm odniesie zupełnie inne wrażenie, widząc Cię promieniejącą. Przeciągnij się i wykonaj kilka skłonów i podskoków w rytm ulubionej muzyki. W ten sposób pobudzisz krążenie i szybciej się rozbudzisz. Dobrym pomysłem będzie wypicie szklanki ciepłej wody z dodatkiem soku z cytrusów, która pozytywnie wpłynie na Twój metabolizm. Na śniadanie przygotuj swoje pyszne danie pełne owoców i orzechów, dzięki którym zapewnisz sobie dużą dawkę witamin i minerałów. Do pracy ubierz się w swoją ulubioną stylizację – zadbaj o to, aby materiały, z których ubrania zostały uszyte, były przewiewne, wygodne i niekrępujące ruchów. Jeszcze tylko ulubione perfumy rozpylone na szyi oraz nadgarstkach i możesz ruszać!

Nie nadrabiaj wszystkiego w ciągu jednego dnia

W poniedziałkowy poranek po urlopie prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku dłuższych chwil, żeby przypomnieć sobie, jak w ogóle się pracuje. 200 maili oczekujących na skrzynce aż je odczytasz, potrafi przerazić, tak samo piętrzące się zobowiązania. Pierwszą godzinę pracy poświęć na to, aby uporządkować wszystkie sprawy – porozmawiaj ze współpracownikami na temat tego, jak układała się praca pod Twoją nieobecność. Być może poinformują Cię o czymś, co wpłynie na kształt Twoich obowiązków. Powoli nadrób wiadomości, ale zamiast bezmyślnie przeklikiwać jedną po drugiej, wczytaj się w każdą z osobna. Rób sobie także przerwy, aby wszystkie maile nie zlewały Ci się w jeden. Nie bój się także prosić o pomoc – jeżeli czujesz, że ten dzień może być dla Ciebie przytłaczający, skorzystaj ze wsparcia kolegów z pracy. Z pewnością nie raz Ty również wychodziłaś im na przeciw i służyłaś pomocną dłonią – będą mieli okazję się zrehabilitować w koleżeńskich okolicznościach

Pamiętaj o relaksie w trakcie pracy…

Osiem godzin nieprzerwanej pracy to dla organizmu spory wysiłek – niezależnie od tego czy pracujesz fizycznie czy umysłowo. Aby głowa i ciało nie odmawiały posłuszeństwa, od czasu do czasu pozwól sobie na chwilę relaksu. Znajdź ustronne miejsce, np. pobliski park, w którym będziesz mogła się przeciągnąć i sięgnąć po słodki poprawiacz nastroju – wypróbuj BA!rdzo Bakaliową Tabliczkę od Bakalland, czyli ponad 70% bakalii i 25% czekolady. 5 smaków na 5 dni pracy – do wyboru masz kokos z kawą, arachidy z migdałami, wiśnię z żurawiną, pomarańczę z dodatkiem kawy oraz śliwkę z czarną porzeczką. Po kilku kęsach słodkiej przekąski i łykach wspaniałej herbaty chętniej wrócisz do pracy, a Twój organizm nie będzie się buntował.

… a także po jej skończeniu!

Po pracy umów się z dawno niewidzianą koleżanką i wyskoczcie na kawę lub pyszny obiad. Wspominając stare czasy i śmiejąc się do rozpuku, wprawisz się w doskonały nastrój, który nie będzie opuszczał Cię przez kolejne dni w pracy. Choć Twój urlop dobiegł końca, nie oznacza to, że musisz się smucić – w mieście wciąż możesz mieć dobry humor i tryskać energią! Pierwszy dzień po urlopie już za Tobą – teraz będzie już tylko lepiej.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl