fit.pl mobile logo

Jak poradzić sobie z długą podróżą? Jazda samochodem podczas wakacji

Długotrwałe przebywanie na słońcu prowadzi do uszkodzenia wzroku, dlatego w słoneczne dni większość Polaków zakłada ciemne okulary. Niestety, o noszeniu wysokiej jakości okularów często zapominają kierowcy. Przeciwsłoneczne okulary dla kierowców są szczególnie ważne w czasie długich, wakacyjnych podróży. Dowiedz się więcej o damskich i męskich okularach przeciwsłonecznych do jazdy samochodem

1. Okulary dla kierowców do jazdy w dzień i w nocy

2. Damskie i męskie okulary przeciwsłoneczne przydatne w samochodzie

 

Wielu Polaków decyduje się na podróż na wakacje samochodem. Jazdę autem wybierają zarówno osoby, które jadą w polskie góry i nad Bałtyk, jak i turyści, którzy chcą wypocząć w Chorwacji, Albanii lub we Włoszech. Sprawdź, jak wybrać okulary dla kierowców, by podróż była mniej obciążająca dla wzroku.

 

Okulary dla kierowców do jazdy w dzień i w nocy

 

Kilkunastogodzinna lub dłuższa podróż na wakacje jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Szczególnie uciążliwe jest wielogodzinne skupianie wzroku, które w dzień utrudniają silne promienie słoneczne, a w nocy - oślepiające światła samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Aby zwiększyć komfort wzroku, przydatne są okulary dla kierowców. Dobrym wyborem są okulary dioptryczne, które odbijają światło słoneczne i światła samochodów. Dzięki takim okularom dla kierowców, widoczność drogi jest wyższa, a kierowca jest bezpieczniejszy na drodze.

 

Okulary dla kierowców przydają się również w czasie krótszych podróży oraz na co dzień. Wysoka jakość szkieł i ich odporność na zarysowania umożliwiają ich częste noszenie. Z dioptrycznych okularów dla kierowców mogą korzystać zatem nawet taksówkarze i kierowcy zawodowi.

 

Damskie i męskie okulary przeciwsłoneczne przydatne w samochodzie

 

Dlaczego tak ważne jest zakładanie przeciwsłonecznych okularów dla kierowców? Dzięki nim chroni się wzrok przed licznymi schorzeniami. Przede wszystkim długotrwałe wpatrywanie się w słońce jest przyczyną powstawania zaćmy, a w skrajnych przypadkach prowadzi do uszkodzenia siatkówki. Promienie słoneczne prowadzą również do zachorowania na raka powieki lub spojówki i zwyrodnienia plamki żółtej, które jest przyczyną ślepoty. Nawet kilkanaście godzin za kółkiem w słoneczny dzień w trasie do wakacyjnego kurortu może negatywnie wpłynąć na widzenie i pogorszyć wzrok, dlatego kierowcy powinni pamiętać, by mieć okulary przez cały czas przy sobie. Ważne jest również, by zakładać damskie i męskie okulary przeciwsłoneczne podczas wypoczynku w hotelu lub pensjonacie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl