Zaburzenia wzwodu – na ratunek erekcji!

Zaburzenia erekcji to znak niepokojący znak, że młodość powoli przemija. Początkowo sporadyczne problemy z osiągnięciem wzwodu, mogą pozbawić nas satysfakcjonującego życia seksualnego, o ile w porę nie podejmiemy odpowiednich działań. Dobrą wiadomością, jest to, że stosując się do kilku cennych rad można tę młodość znacznie przedłużyć.
2017-04-05 00:00
Udostępnij
Zaburzenia wzwodu – na ratunek erekcji!

Skala problemu

Według badania przeprowadzonego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, 25% mężczyzn korzysta ze środków wspomagających potencję. Co roku na środki zawierające pochodne Viagry wypisuje się ponad 200 tys. recept. Skala problemy jest dość duża, niepokojem napawa fakt, że zaledwie 47% respondentów odpowiada, że w przypadku problemów intymnych szukałoby pomocy w internecie zamiast zgłosić się do specjalisty.

Działaj prewencyjnie

Pierwsze problemy z osiągnięciem bądź utrzymaniem wzwodu powinno być dla Ciebie alarmem, że trzeba coś z tym zrobić, zanim problem wykluczy Cię kompletnie z łóżkowych zabaw. Koniecznie wprowadź w życie kilka nawyków, które pomogą podnieść libido.

  • Rzuć palenie i alkohol
    Wszelkie używki, czy to papierosy czy alkohol, negatywnie wpływają na potencję. Oczywiście lampka wina nie zaszkodzi, a nawet jest wskazana do romantycznej kolacji, jednak nadmiar może skończyć się kompletną niemocą seksualną.
  • Zdrowo się odżywiaj
    Dieta bogata w owoce i warzywa, zawierająca odpowiednią ilość mikro i makroskładników jest kluczem do utrzymania zdrowia całego organizmu, w tym również zdrowia seksualnego. Do swojej codziennej diety możesz dołączyć zioła oraz naturalne afrodyzjaki, znajdziesz je w artykule "Zioła na pomoc zaburzeniom erekcji".
  • Spędzaj czas aktywnie
    Radę tą  na uwadze powinny mieć w szczególności osoby pracujące za biurkiem. Regularny trening wpływa na wydzielanie się hormonów, poprawia pracę układu krwionośnego, przez co pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu libido.

Metody leczenia

Występowanie zaburzeń wzwodu koreluje z wiekiem. Pomimo zdrowego trybu życia, nasz organizm w naturalnym procesie wytwarza coraz mniej hormonów i nie jest tak sprawny jak za młodu. Zaburzenia erekcji można leczyć na wiele sposobów, dobranie odpowiedniego powinno opierać się na ocenie zaawansowania choroby przez specjalistę.

Psychoterapia

Psychoterapia jest wręcz niezbędnym elementem leczenia zaburzeń erekcji, z tego typu leczenia korzysta się również przy innych problemach, np. przedwczesnego wytrysku. Zadaniem terapeuty jest uświadomienie na czym polega problem i jak można go leczyć. Częstym powodem powstawania problemu są choroby takie jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, choroby serca czy nerek, dlatego należy skupić się na leczeniu choroby, która przyczynia się do zaburzeń erekcji.

Farmakoterapia

Farmakologia ma wiele do zaoferowania mężczyznom z obniżonym libido. Wszelkie leki należy stosować jedynie pod kontrolą lekarską, zgłaszając wszelkie skutki uboczne w trakcie trwania terapii. Do najpopularniejszych leków stosowanych na receptę zaliczamy: Sildenafil (Viagra), Vardenafil (Livitra), Tadalafil (Cialis). Ich skuteczność jest wysoka, dobranie odpowiedniego zależy od historii chorobowej pacjenta.

Pomocniczo wykorzystuje się również testosteron. Terapia testosteronem jest skuteczna u osób z jego niedoborem. Wyrównanie poziomu tego hormonu, korzystnie wpływa na mechanizm napełniania się ciał jamistych krwią – czyli proces występujący podczas wzwodu członka.

Wykorzystuje się również środki pochodzenia naturalnego. Preparaty takie składają się z ziół, wzbogacone o witaminy i minerały. Leczenie tego typu stosuje się w zaburzeniach potencji o łagodnym nasileniu lub pomocniczo w terapii podstawowej. Spis skutecznych preparatów znajdziesz w rankingu tabletek na potencję - WiecejMeskosci.pl.

Iniekcje

Rzadko stosowaną współcześnie metodą jest podawanie leków iniekcyjnie do ciał jamistych członka. Działanie opiera się na rozkurczaniu ciał jamistych, co powoduje uzyskanie wzwodu. Metoda ze względu na sposób podawania leku (zastrzyki) oraz możliwe komplikacje zdrowotne (np. priapizm) nie zyskała dotąd zbyt dużej popularności.