fit.pl mobile logo

Zaburzenia wzwodu – na ratunek erekcji!

Zaburzenia erekcji to znak niepokojący znak, że młodość powoli przemija. Początkowo sporadyczne problemy z osiągnięciem wzwodu, mogą pozbawić nas satysfakcjonującego życia seksualnego, o ile w porę nie podejmiemy odpowiednich działań. Dobrą wiadomością, jest to, że stosując się do kilku cennych rad można tę młodość znacznie przedłużyć.

Skala problemu

Według badania przeprowadzonego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, 25% mężczyzn korzysta ze środków wspomagających potencję. Co roku na środki zawierające pochodne Viagry wypisuje się ponad 200 tys. recept. Skala problemy jest dość duża, niepokojem napawa fakt, że zaledwie 47% respondentów odpowiada, że w przypadku problemów intymnych szukałoby pomocy w internecie zamiast zgłosić się do specjalisty.

Działaj prewencyjnie

Pierwsze problemy z osiągnięciem bądź utrzymaniem wzwodu powinno być dla Ciebie alarmem, że trzeba coś z tym zrobić, zanim problem wykluczy Cię kompletnie z łóżkowych zabaw. Koniecznie wprowadź w życie kilka nawyków, które pomogą podnieść libido.

 • Rzuć palenie i alkohol
  Wszelkie używki, czy to papierosy czy alkohol, negatywnie wpływają na potencję. Oczywiście lampka wina nie zaszkodzi, a nawet jest wskazana do romantycznej kolacji, jednak nadmiar może skończyć się kompletną niemocą seksualną.
 • Zdrowo się odżywiaj
  Dieta bogata w owoce i warzywa, zawierająca odpowiednią ilość mikro i makroskładników jest kluczem do utrzymania zdrowia całego organizmu, w tym również zdrowia seksualnego. Do swojej codziennej diety możesz dołączyć zioła oraz naturalne afrodyzjaki, znajdziesz je w artykule "Zioła na pomoc zaburzeniom erekcji".
 • Spędzaj czas aktywnie
  Radę tą  na uwadze powinny mieć w szczególności osoby pracujące za biurkiem. Regularny trening wpływa na wydzielanie się hormonów, poprawia pracę układu krwionośnego, przez co pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu libido.

Metody leczenia

Występowanie zaburzeń wzwodu koreluje z wiekiem. Pomimo zdrowego trybu życia, nasz organizm w naturalnym procesie wytwarza coraz mniej hormonów i nie jest tak sprawny jak za młodu. Zaburzenia erekcji można leczyć na wiele sposobów, dobranie odpowiedniego powinno opierać się na ocenie zaawansowania choroby przez specjalistę.

Psychoterapia

Psychoterapia jest wręcz niezbędnym elementem leczenia zaburzeń erekcji, z tego typu leczenia korzysta się również przy innych problemach, np. przedwczesnego wytrysku. Zadaniem terapeuty jest uświadomienie na czym polega problem i jak można go leczyć. Częstym powodem powstawania problemu są choroby takie jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, choroby serca czy nerek, dlatego należy skupić się na leczeniu choroby, która przyczynia się do zaburzeń erekcji.

Farmakoterapia

Farmakologia ma wiele do zaoferowania mężczyznom z obniżonym libido. Wszelkie leki należy stosować jedynie pod kontrolą lekarską, zgłaszając wszelkie skutki uboczne w trakcie trwania terapii. Do najpopularniejszych leków stosowanych na receptę zaliczamy: Sildenafil (Viagra), Vardenafil (Livitra), Tadalafil (Cialis). Ich skuteczność jest wysoka, dobranie odpowiedniego zależy od historii chorobowej pacjenta.

Pomocniczo wykorzystuje się również testosteron. Terapia testosteronem jest skuteczna u osób z jego niedoborem. Wyrównanie poziomu tego hormonu, korzystnie wpływa na mechanizm napełniania się ciał jamistych krwią – czyli proces występujący podczas wzwodu członka.

Wykorzystuje się również środki pochodzenia naturalnego. Preparaty takie składają się z ziół, wzbogacone o witaminy i minerały. Leczenie tego typu stosuje się w zaburzeniach potencji o łagodnym nasileniu lub pomocniczo w terapii podstawowej. Spis skutecznych preparatów znajdziesz w rankingu tabletek na potencję - WiecejMeskosci.pl.

Iniekcje

Rzadko stosowaną współcześnie metodą jest podawanie leków iniekcyjnie do ciał jamistych członka. Działanie opiera się na rozkurczaniu ciał jamistych, co powoduje uzyskanie wzwodu. Metoda ze względu na sposób podawania leku (zastrzyki) oraz możliwe komplikacje zdrowotne (np. priapizm) nie zyskała dotąd zbyt dużej popularności.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Krzysztof Kowalski

Też przekonałem się o pozytywnym wpływie tego suplementu na kondycję seksualną. Myślę, że podwójna dawka l-argininy ma duże znaczenie.

Zgłoś nadużycie-
ruskiedrogi

Potwierdzam wcześniejszy wpis. Naturalna, regularna suplementacja Permen King i wszystko wraca do odpowiedniej formy.

Zgłoś nadużycie-
mary_lee

Zaburzenia wzwodu to nie od razu impotencja, spokojnie. Często wystarcza suplementacja Permenem King - naturalnym suplementem diety dedykowanym mężczyznom, który w składzie ma żeń szeń, l-arginina i buzdyganek - to kompozycja wysokiej jakości składników roślinnych, wspomagających naturalny proces wywołania erekcji.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl