fit.pl mobile logo

Ćwiczenia z noworodkiem – jak wrócić do figury sprzed ciąży?

Marzeniem każdej młodej mamy jest jak najszybszy powrót do formy i wagi sprzed ciąży. Co ciekawe, coraz więcej kobiet po porodzie stawia sobie ambitny plan, żeby nie tylko wrócić do stanu sprzed 9 miesięcy, ale pójść krok naprzód i znacznie poprawić swoją kondycję. Sztuka ta wymaga cierpliwości, systematyczności i czasem opanowania. Jak wrócić do formy, spędzając równocześnie czas z maluszkiem, radzi położna Halina Biedroń, finalistka pierwszej edycji konkursu „Położna na medal”. 

W swojej praktyce zauważyłam, że dużo łatwiej jest schudnąć mamom karmiącym piersią. Dlatego pacjentkom, o ile zdrowie na to pozwala, zalecam tę formę karmienia maluszka. Naturalnym sprzymierzeńcem w walce o odzyskanie dawnej figury jest lekkostrawna i zbilansowana dieta. Taką właśnie dietę stosują matki karmiące piersią. Dodatkowo, młode mamy nie powinny zapominać o lekkich ćwiczeniach, które w zasadzie bardziej można traktować jak zabawę z maluszkiem. Poniżej opis kilku przykładowych ćwiczeń.

Ćwiczenie z noworodkiem na brzuchu

Mama kładzie się wygodnie na plecach na podłodze. Uginając kolana układa płasko stopy. Dziecko trzymane jest na dolnej partii brzucha zaraz nad kością łonową. Następnie mama zaczyna spinać mięśnie brzucha, odrywając jednocześnie ramiona od podłogi i przybliżając swoją twarz do buzi dziecka. Wszystkie ruchy wykonywane są powoli. Będąc w górze mama utrzymuje tę pozycję licząc do trzech. Zalecane jest wykonywanie 15 – 20 powtórzeń.

Ćwiczenie twarzą w twarz

Ćwiczenie to wykonuje się kładąc przed sobą dziecko na brzuszku. Matka i maluszek leżą ze sobą twarzą w twarz. Następnie mama trzymając ciało w linii prostej wspiera się na palcach nóg i przedramionach ułożonych płasko na ziemi. W takiej pozycji należy wytrzymać kilka sekund. Ćwiczenie to doskonale wzmacnia mięśnie korpusu.

Siadanie na ławce

Wspaniałe ćwiczenie do wykonywania na świeżym powietrzu kiedy jest ładna pogoda. Mama trzymając dziecko na rękach wykonuje powoli przysiad, aż do momentu, w którym usiądzie na ławce. Wykonując to nieskomplikowane ćwiczenie trzeba pamiętać o spinaniu mięśni brzucha. Wstając z pozycji siedzącej trzeba pamiętać o stabilnym ułożeniu stóp, a przede wszystkim pięt, na podłożu. Zaleca się 15 do 20 powtórzeń tego ćwiczenia.

Przykładowe ćwiczenia pokazują, że najważniejsza w nich jest bliskość matki i dziecka. W pierwszych miesiącach życia warto zwracać uwagę na ćwiczenia, które również będą angażować i rozwijać fizycznie maleństwa.  

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
paula1608

Korzystałam z takich ćwiczeń jak mogłam. Nie dość że można trochę zrzucić to jeszcze mała miała niezły ubaw. A jak przestałam karmić do dorzuciłam iqgreen na lepszy metabolizm i zauważyłam lepsze efekty. A ćwiczenia z małą zostały do dziś.

Zgłoś nadużycie-
andrewmail115

Osiągaj szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek. Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i wygraj 10 tys. złotych!

Zgłoś nadużycie-
rafa395

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
jek.kolienc

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl