Sport pozwala zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego coraz więcej osób stara się znaleźć czas na regularne treningi. Nie trzeba jednak iść na siłownię, aby skorzystać z profesjonalnego sprzętu. Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?
2023-06-14 00:00
Udostępnij
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

Regularne ćwiczenia pozwalają zadbać o swoją kondycję i zgubić zbędne kilogramy. Jednak nie zawsze mamy czas, aby pójść na siłownię, przez co rezygnujemy z treningów. W takiej sytuacji warto wybrać sprzęt do ćwiczeń w domu. Na co warto zwrócić uwagę?

 

Sprzęt do ćwiczeń w domu – co warto mieć?

 

Nie trzeba iść na siłownię, aby korzystać z profesjonalnego sprzętu. Wiele urządzeń nadaje się do użytku domowego, dzięki czemu możemy ćwiczyć o dowolnej porze. Rowerek stacjonarny, stepper, bieżnia – to niektóre z urządzeń, jakie możemy wybrać. Na szczególną uwagę zasługuje orbitrek. Jego ogromną zaletą jest fakt, że służy do ćwiczenia wszystkich partii mięśni. Nadaje się do treningu mięśni brzucha, nóg, pośladków i ramion. Angażuje do pracy całe ciało, a nie tylko wybrane partie, dzięki czemu pozwala wysmuklić całą sylwetkę i zgubić zbędne kilogramy. Poprawia też ogólną wydolność organizmu, co sprawia, że warto rozważyć wybór tego sprzętu do ćwiczeń. Wcześniej warto sprawdzić orbitrek - ranking, aby wybrać urządzenie dopasowane do swoich potrzeb. 

 

Poszczególne rodzaje orbitreków różnią się między sobą m.in. mechanizmem hamowania. Starsze, a zarazem tańsze modele to orbitreki mechaniczne. Ich mechanizm przypomina działanie hamulców samochodowych i po pewnym czasie się zużywa. Do użytku domowego najlepiej sprawdza się orbitrek magnetyczny, w którym opór jest regulowany przez magnesy umieszczone na ruchomym ramieniu. Z kolei w orbitrekach elektromagnetycznych opór jest regulowany przez elektromagnesy i silnik elektryczny, jednak te urządzenia są najdroższe, przez co sprawdzają się przede wszystkim na siłowniach.

 

Stepper – prosty sposób na poprawę kondycji fizycznej

 

Osoby, które szukają prostego przyrządu do ćwiczeń w domu, powinny zwrócić uwagę na stepper. Jego atutem jest fakt, że nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu sprawdzi się nawet w niewielkim mieszkaniu. Stepper to tanie i proste w obsłudze urządzenie, a trening przypomina chodzenie po schodach, ponieważ wymaga wykonywania ruchów stopami w płaszczyźnie góra-dół. Jest to więc idealny sprzęt, który umożliwia ćwiczenie w każdej sytuacji, na przykład podczas oglądania ulubionego serialu.

 

Trening wzmacnia mięśnie nóg oraz nadaje atrakcyjny wygląd udom, łydkom i pośladkom. Pozwala ujędrnić skórę i zmniejszyć widoczność cellulitu, poprawia też postawę całego ciała. Wybierając stepper z linkami, możemy też trenować mięśnie ramion oraz brzucha. Aby wybrać urządzenie dla siebie, warto sprawdzić stepper -ranking, gdzie zapoznamy się z zaletami i wadami poszczególnych urządzeń.

 

Bieżnia – profesjonalny sprzęt fitness do ćwiczeń w domu

 

Bieżnia kojarzy się przede wszystkim z urządzeniem spotykanym w siłowni, jednak świetnie nadaje się ona również do użytku domowego. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią biegać, ale nie mają czasu lub ochoty na bieganie w terenie. Bieganie na bieżni mniej obciąża stawy, jest to więc świetny sposób, aby zadbać o swoją kondycję. Można w ten sposób poprawić sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Podstawowym rodzajem jest bieżnia magnetyczna, gdzie ruch taśmy jest wywoływany siłą mięśni i stawianymi krokami. Nowoczesnym urządzeniem jest natomiast bieżnia elektryczna, gdzie za ruch taśmy odpowiada silnik. Trening jest łatwiejszy, a dodatkowo mamy do wyboru wiele ciekawych funkcji. Warto więc sprawdzić bieżnie - ranking i wybrać najlepsze urządzenie dla siebie.