fit.pl mobile logo

S-ball aktywne, inteligentne siedzisko na początek roku szkolnego i nie tylko

Początek roku szkolnego to czas zasiadania w ławkach szkolnych, ale też częstszego używania telefonu, czy więcej czasu spędzanego przed ekranem komputera

S-Ball - ratunek dla kręgosłupa

 

Siedzimy coraz więcej, coraz dłużej i niestety w pozycjach niesprzyjających naszemu kręgosłupowi. Aby więc zapewnić naszym plecom komfort i wygodę, wybierzmy inteligente siedzisko, które  aktywizuje nasze ciało. Siedzimy na nim alternatywnie, aktywnie włączając tzw. centrum i  ćwiczymy automatycznie mieśnie głębokie, czyli te, które tak naprawdę stabilizują i odciążają nasz kregosłup. Na S-ball można przyjmować conajmniej 3 różne pozycje –klasyczna, okrakiem na piłce z podporem na klatce piersiowej i w tzw. wypadzie. (o zaletach siedziska S-ball przeczytasz więcej TUTAJ)

Wraz ze studentami Fizjoterapii ZPSB na jednych z ostatních zajęć celowo analizujemy zalety  siedziska S-ball i proponujemy  kilka najskuteczniejszych przeciwstawnych ćwiczeń i pozycji z wykorzystaniem tylko piłki z siedziska. Ćwiczenia te można wykonywać jako aktywną przerwę w pracy  czy  po długiej pracy przy komputerze. Są tak uniwersalne, iż mogą być polecane nie tylko dla dorosłych,  ale również dla  młodzieży i dzieci.

 

S-ball - przykładowe ćwiczenia

 

s-ball2

Zaczynamy od wyciagania się. Wysoko w górę wspinamy  się  na palcach - wyciagając kręgosłup i ramiona w górę.  Po czym przechodzimy do leżenia tyłem na piłce. Otwieramy klatkę piersiową- rozluźniamy napięte stawy barkowe i ramienne. Możemy dodać powolne rolowanie głowy – raz w prawo i powoli w lewo.
 

s-ball3


Przechodzimy do leżenia przodem na piłce, ramiona i dłonie w  rotacji zewnętrznej - przeciwnej do  pracy. Ruch  zbliżania łopatek  z jednoczesnym ściąganiem ramion w kierunku  miednicy i bioder.

 

s-ball4

Rózne warianty Plank czy podporu na piłce. Ważne - palce dłoni wyprostowane, nie ściśnięte, staramy się utrzymać kregosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy  i uda prawie w jednej linii – głowa  minimalnie uniesiona. Dodajemy bardzo  powolne ruchy rotacji głową raz w prawo raz w lewo z krótką przerwą.

Stopniując trudności

- Na przedramionach  - dla zaawansowanych z zaburzeniami równowagi np.minimalne  ruchy rotacyjne,  ważne - przedramiona ustawione na szerokość stawów barkowych, dłonie niezgięte w stawach nadgarstkowych,  palce  wyprostowane.  Ewentualnie dodatkowe  powolne, minimalne unoszenie raz prawej, raz lewej kończyny.

 

s-ball5


- Plank na dłoniach, łokcie wyprostowane,  tułów w jednej linji (przy wiotkości wielostawowej ewentualnie łokcie lekko ugięte)

- W podporze na przedramionach na trawie  lub tarasie rotacje ramion i ruchy spiralne odciążające przeciążone barki.

- Automasaż powięzi i kręgosłupa rolując się na piłce w leżeniu tyłem lub opartej o drzwi czy  stabilną ścianę .


Zachęcam do wypróbowania,  więcej na str. www.spondylus.pl

Dr Jola Ignaszewska-Kuhbauch

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
skruczka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
andrewmail115

Osiągaj szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek. Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i wygraj 10 tys. złotych!

Zgłoś nadużycie-
Dominika Mazurowska

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
kati49

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl