fit.pl mobile logo

Stretching

Stretching jest bardzo ważnym elementem treningu, zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego
Pozycja: Połóż się na plecach, jedną nogę rozciągaj pionowo  wzdłuż futryny (ściany), a drugą nogę ułóż płasko na podłodze (przez drzwi)  wzdłuż ciała
Ruch : Powoli rozciągaj kolano, trzymając palce stopy ułożone w kierunku głowy.
Porada: Plecy i kolano trzymaj ułożone płasko tak długo jak jest to możliwe

hamalta

hamaltb

A

B

Pozycja: Stojąc twarzą do ściany albo drzewa rozstaw stopy, wyprostuj łokcie i dłonie na drzewie albo ścianie.
Ruch : Powoli zginaj przednie kolano utrzymując drugie wyprostowane zginaj łokcie i przesuwaj ciało stronę ściany lub drzewa .
Cel: Rozciąganie ścięgna Achillesa
Porada: Upewnij się, że pięta tylniej nogi cały czas dotyka ziemi, nie odrywaj jej, palce u nóg prosto.

acha a

acha b

A

B

Pozycja: Stojąc z wyciągniętym ramieniem i zgiętym łokciem użyj drugiej ręki do podtrzymania pierwszej pod spodem tuż po wyżej łokcia 
Ruch : Powoli przeciągaj ciało w stronę drugiego ramienia 
Cel: Rozciąganie biodra, ramienia 
Porada: Rozciąganie powinno być wyczuwalne za ramieniem . W czasie ćwiczenia ból nie może być odczuwalny w przedniej części ramienia 

cuffa

cuffb

A

B

[-------]

Pozycja: Leżąc na plecach zegnij biodro i kolano do kąta 90 stopni, połóż przeciwną rękę na kolanie trzymając drugą nogę wyprostowaną
Ruch : Delikatnie przeciągaj kolano i nogę na drugą stronę osi ciała. Przekręć głowę w drugą stronę i wyciągnij ramie. 
Porada: Trzymaj wyprostowane ramionaitba

itbb

A

B

Pozycja: Stojąc z wyciągniętym ramieniem do przodu pod kątem 900, użyj drugiej dłoni do chwycenia palców wyciągniętej dłoni.
Ruch : Powoli naciągaj palce aż do ich skierowania w górę.
Cel: Rozciąganie przedramienia i nadgarstka .
Porada: Rozciąganie powinno być odczuwalne w przedramieniu a nie w stawie nadgarstka. wrista

wristb

A

B

Pozycja: Leżąc na boku z ugiętym kolanem rozciągnij kolano. Jedna ręka trzyma górę stopy, druga podpiera głowę.
Ruch : Przeciągaj stopę do tyłu i w górę. Zginając kolano i rozciągając biodro.
Cel: Rozciąganie mięśni i tkanek uda - czterogłowy uda
Porada: Ból nie powinien być odczuwalny w stawie kolanowym

quada

quadb

A

B

Pozycja: Siedząc ze zgiętą mogą przełożoną nad drugą wyprostowaną. Połóż łokieć na zgiętym kolanie.
Ruch : Układając rękę na ziemi użyj tej opartej o kolano do obracania powoli ciała.
Porada: Rozluźnij biodro.

thora

thorb

thorc

A

B

C
PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl