fit.pl mobile logo

TOP ćwiczenia na lato - sprawdź, jak być aktywnym na wakacyjnym urlopie!

Wakacje w pełni, a Ty zastanawiasz się, jak przez ten czas utrzymać dobrą formę? Z pomocą przychodzi trenerka personalna oraz instruktorka fitness Dorota Bałkańska-Kalita. Poznaj korzyści uprawiania aktywności fizycznej podczas urlopu!

Czy podczas wakacyjnego wypoczynku można być aktywnym? Oczywiście, że tak. Co więcej, jeśli wcześniej nie mieliście motywacji, aby zacząć uprawiać sport, to właśnie letnie miesiące, mogą okazać się najlepszym momentem, aby zacząć treningi.

- Zawsze powtarzam moim podopiecznym, że sylwetkę robi się na lata, a nie na lato. Zatem dobrze dobrana dieta oraz aktywność fizyczna powinna towarzyszyć nam na co dzień, również w okresie wakacyjnym. Oczywiście nie chodzi o to, żeby się ciągle pilnować, do wszystkiego — również do sportu — warto podejść rozsądnie. Jeśli decydujemy się na drugą porcję lodów, to znajdźmy również czas nawet na krótki trening — komentuje trenerka personalna i instruktorka fitness Dorota Bałkańska-Kalita.

Trening boso

Bieg, czy interwały brzegiem morza to świetny sposób na pobudzenie organizmu do działania. Nierówne, piaszczyste podłoże destabilizuje postawę, co wpływa na uaktywnienie mięśni głębokich odpowiedzialnych za utrzymywanie równowagi. Dodatkowo całe ciało pracuje mocniej i bardziej efektywnie.

- Trening na świeżym powietrzu to połączenie przyjemnego z pożytecznym, szczególnie kiedy odbywa się przy akwenie wodnym. Warto wtedy zostawić buty w domu i udać się boso na plażę. Podczas takiej aktywności jeszcze bardziej angażowane są wszystkie partie mięśniowe odpowiedzialne, aby utrzymać balans, a to z kolei wpływa na intensywniejsze spalanie kalorii – komentuje trenerka personalna.

Pełna stabilizacja

Czy na plaży można zrobić trening wzmacniająco-spalający? Oczywiście, że tak! Jedną z opcji, które z powodzeniem mogą odbywać się na piasku, są pajacyki. Podczas wyskoków z jednoczesnym wymachem rąk, dochodzi do przyśpieszenia dopływu krwi oraz aktywacji mięśni pośladkowych, łydki, a także ścięgna Achillesa. Kolejną świetną propozycją są również wykroki, które nie tylko wspaniale modelują uda, ale również pozwalają pracować nad zachowaniem równowagi. Innym ćwiczeniem, które też warto wykonać na świeżym powietrzu, są przysiady. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia pozwoli zarysować uda oraz podnieść i zaokrąglić pośladki.

Gimnastyka ciała i umysłu

Świetnym sposobem na bycie aktywnym fizycznie podczas wakacyjnego jest uprawiania jogi, która dodatkowo wyciszy i zrelaksuje umysł. Można ją dodatkowo połączyć z medytacją. Znajdź ustronne miejsce na plaży, ciesz się z bycia tu i teraz i wsłuchaj się w szum fal. To pozwoli uwolnić napięcia i nabrać dystansu.

Letnie spacery

Osoby, które preferują spokojniejsze, ale nadal chciałaby postawić na aktywne spędzanie czasu wolnego, z pewnością poczują satysfakcję po dniu spacerowania brzegiem morza albo nieco intensywniejszym wypadzie np. z kijkami, czyli nordic walking. Taka aktywność pozwala utrzymać dobrą kondycję, dotlenić organizm oraz pełne zrelaksowanie, a to wszystko w akompaniamencie pięknych widoków natury!

- Opcji treningowych jest mnóstwo, mogą mieć również mniejszą bądź większą intensywność. Jednak każdy z nich potrafi dostarczać nam dużo radości i satysfakcji. Dlatego latem, kiedy tak chętnie wyjeżdżamy, warto wykorzystywać te momenty na aktywny wypoczynek. Podziękuje nam za to nie tylko ciało, ale również umysł —wyjaśnia Dorota Bałkańska-Kalita.

- Podczas uprawiania każdego rodzaju sportu zachęcam również, aby nie zakładać słuchawek, gdyż to wyłącza jeden z naszych zmysłów. Dobrze jest słyszeć, co się dzieje wokół nas, być uważnym na wszelkie bodźcie, a tym samym być całkowicie skupionym na wykonywanej aktywności — dodaje trenerka.

Dorota Bałkańska-Kalita (Dorota Trenuje):
Trenerka i instruktorka fitness z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła liczne szkolenia z treningu personalnego, funkcjonalnego, siłowego, kettlebell i pilatesu. Na co dzień zajmuje się treningami personalnymi — stacjonarnie i online. Specjalizuje się w rzeźbieniu sylwetki. Pracuje również z kobietami w ciąży i po porodzie. Prowadzi zajęcia grupowe takie jak stretching czy DEEPwork.
Mimo iż kilka lat temu usłyszała, że poprzez rozległą kontuzję kręgosłupa, nie będzie mogła być aktywna, nigdy nie poddała się i dziś czynnie uprawia wiele sportów. Jej podopieczni cenią w niej niezwykle motywujące usposobienie, cierpliwość i wyrozumiałość — zarówno podczas treningów, jak i na co dzień.
IG: https://www.instagram.com/dorota_trenuje/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl