Rekrutacje czas zacząć!
Podstawą jest żelazna czwórka, przez którą każdy, nawet pilot policyjnego śmigłowca, musi przejść.
- 1. jednominutowy test przysiadów
- 2. sprint 300 m
- 3. test pompek, aż do wyczerpania
- 4. bieg na 3 km
Nad tymi elementami musimy popracować, aby nie przynieść wstydu przełożonym i skutecznie nieść pomoc społeczeństwu.
Ćwiczenia wytrzymałościowe i siłowe powinny zająć nam 3 dni w tygodniu. Na trening szybkościowy powinniśmy przeznaczyć dwa. Dwa pozostałe dni to czas na odpoczynek i relaks. Bez nich postępy nie były by widoczne.
Dalej, szybciej!
Celem jest przebiegnięcie 3-kilometrowej trasy najszybciej jak potrafisz, starając się ciągle zachować rezerwy siłowe. Nie możesz wystartować mocno, a potem paść kilkaset metrów przed metą i resztę trasy pokonać czołgając się. W tym czasie przestępca odskoczy na kilometr i szukaj wiatru w polu. To trening wytrzymałościowy, a nie metoda padnij – powstań. Poprawne rozłożenie sił to klucz do sukcesu w sportach wytrzymałościowych.
Możesz użyć automatycznej bieżni lub biec na twardym gruncie, ale zawsze pamiętaj o prawidłowej rozgrzewce. Jesteście bardziej potrzebni na ulicy niż w szpitalu rekrucie!
Jeśli chcesz być najlepszy, zapomnij o czasach powyżej 9 minut.
[-------]

Szybko, szybciej!
Trening szybkościowy ma za zadanie poprawić nasz czas na 300 m. Sprint na takim dystansie sprawia, że organizm pracuje na maksymalnych obrotach. A w takich profesjach to przecież nie rzadkość. Rozbuduj sprint o elementy interwałów, a zmęczenie będzie coraz mniej odczuwalne.
Zacznijmy od rozgrzewki – 5 minut spokojnego joggingu lub żywszego spaceru. Gdy będziesz gotowy, przyśpiesz. Pokonaj odległość 300 m na swojej maksymalnej szybkości, ale gdy przekroczysz metę nie zatrzymuj się. Biegnij powolnym truchtem przez 2 minuty, a potem kolejne 300 m sprintu. Spróbuj powtórzyć taki zestaw jeszcze kilka razy (ok. 6-8 sprintów w sesji treningowej). Po tak intensywnym treningu niezbędnych jest kilka minut coolingu i rozciągania.
Silniej, więcej!
Ostatni etap przygotowań poświęcony jest treningom siłowym. Do jak najlepszego wykonania testów pompek i przysiadów trzeba się specjalnie przygotować.
Spróbuj wykonać poniższe ćwiczenia w podanej kolejności, tak by zatoczyć koło. Dzięki temu organizm przygotuje się do takich form aktywności i będzie się mniej męczył.
- ćwiczenia na klatkę (np. wyciskanie leżąc)
- brzuszki
- pompki
- unoszenie hantla zza głowy
- brzuszki na piłce do fitnessu
Po dokończeniu jednego „kółka” odpocznij 30 – 60 sekund. Następnie powtórz całość 2-3 razy. Nie przejmuj się, jeśli nie podniesiesz od razu 20-kilogramowego hantla. Trening czyni mistrza – zacznij od mniejszych ciężarów.
Do służby przystąp!
Dzięki takiemu treningowi teoretycznie masz bardzo duże szanse na pracę w służbach mundurowych. Teoretycznie, bo oprócz doskonałej kondycji fizycznej ważne są także psychiczne i mentalne predyspozycje. Mimo to, warto jest przebrnąć przez trening i choć trochę poczuć się jak bohater gangsterskich filmów lub wojennych opowieści... Podobno za mundurem panny sznurem, ale i kobiecie w uniformie prześlicznie.