5 powodów, dla których warto jeść suszone śliwki

Suszone śliwki są doskonałym składnikem codziennej diety. Za sprawą poliflenoli zapobiegają nowotoworom i miażdżycy. Stanowią bogate źródło błonnika, który zapobiega wchłanianiu się cholesterolu i daje uczucie sytości. Posiadają witaminę A, wpływającą na kondycje włosówipaznokci. Ponadto mają delikatnie słodki smak, który zaspokaja podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy
2020-09-28 00:00
Udostępnij
5 powodów, dla których warto jeść suszone śliwki

Na zdrowie

Suszone śliwki mają w swoim składzie polifenole, które wpływają na działania antyoksydacyjne. Oznacza to, że chronią komórki przed chorobami układu krążenia oraz nowotworami. Dzięki witaminom K i C, ich spożywanie pomaga w walce z pękającymi naczynkami, poprawia gęstość kości oraz zapobiega szybkiemu starzeniu się skóry.

Na dobrą pracę układu pokarmowego

Warto wspomnieć, że suszone śliwki wspomagają pracę układu pokarmowego, a to za sprawą wysokiej zawartości błonnika. To on stymuluje produkcję śliny, co przekłada się na lepsze trawienie. Choć to nie wszystko. Składnik ten wpływa również na redukcję poziomu cholesterolu i jest bardzo dobry na zaparcia.

Na urodę

Suszone śliwki wspaniale działają na wygląd skóry – wygładzają ją i wyrównują jej koloryt. Są też źródłem witaminy A, która doskonale wpływa na kondycję włosów i paznokci.

Na odchudzanie

Jak się okazuje suszone śliwki, mimo swojej wysokiej kaloryczności, wspomagają również odchudzanie. Zjedzenie kilku owoców pozwoli poczuć sytość na dłuższy czas, tym samym hamując potrzebę podjadania. Dodatkowo, zawarte w nich pektyny sprawiają, że organizm wolniej przyswaja cukier, a tym samym spala więcej tłuszczu.

Na lepszy humor

Mawia się, że suszone śliwki poprawiają humor. Być może to za sprawą ich doskonałego, delikatnie słodkiego smaku. Dlatego też, warto je często dodawaćdo wielu dań np. do ciast i deserów czy potraw wytrwanych. Przyrządza się z nich również pyszne napoje w postaci koktajli i kompotu.

Suszone śliwki to niezbędny składnik diety. Dziennie zaleca się, aby zjadać ich około trzech, czterech – zarówno w postaci samodzielnej przekąski, jak i jako składnik potrawi przekąsek.