fit.pl mobile logo

Co jeść na diecie? - FIT pomysły

Bycie FIT często mylnie kojarzone jest z ubogą dietą opartą na surowych warzywach. W skrajnych przypadkach mówi się nawet o stałym uczuciu głodu. A przecież dieta nie musi być przykra i męcząca. Wystarczy poznać przepisy na dania FIT, by cieszyć się szczupłą sylwetką, dobrym samopoczuciem i smacznym menu.

Co jeść na diecie? Pyszna zupa z dyni

Dynia znana jest ze słodkawego posmaku i dużej zawartości witamin i minerałów. Te dwie cechy powinny wystarczyć każdemu, kto chce być FIT, by włączyć dynię do swojej diety.

Czy zupa z dyni musi być słodka? Absolutnie nie. Wszystko zależy od tego, co będzie bazą dla niej. Jeśli wolimy wersję pikantną, pomoże w tym czosnek i cebula. W wersji słodkiej dodatkiem do dyni będą ziemniaki i pomidory lub papryka.

Osoby będące na diecie lub rozważające przejście na nią często pytają o wywar do gotowania zup. Tak naprawdę do zrobienia pysznej i sycącej zupy wystarczy nieduża ilość masła lub oliwy z oliwek. Nie potrzebujemy tłustego wywaru mięsnego.

Co na dietetyczny obiad? Wypróbuj leczo z pieczarkami

Smacznie i obficie a przy tym FIT, tak powinien wyglądać dietetyczny obiad. Leczo z pieczarkami to jedna z ciekawszych propozycji, zarówno ze względu na smak, jak i łatwość wykonania.

Do przygotowania leczo najlepsze będą sezonowe warzywa – cukinia, papryka, pomidory, a w nieco bardziej swojskiej wersji kabaczek, por i marchewka. Proporcje ustalamy w zależności od liczby biesiadników, pamiętając, że pieczarki powinny stanowić około dwudziestu procent całej potrawy. Wówczas ich smak będzie wyczuwalny, ale nie dominujący.

Jeśli chcemy, by obiad był bardziej pożywny, do leczo warzywnego możemy dodać ciecierzycę lub soczewicę.

Czy będąc na diecie, można jeść mięso?

Jak najbardziej tak. Mięso samo w sobie nie jest produktem wysokokalorycznym, dopiero w obróbce termicznej można mu dodać trochę kalorii. Dlatego trzeba zrezygnować ze smażenia w głębokim tłuszczu i panierek na bazie mąki. Zamiast tego lepiej wybrać duszenie, pieczenie w folii lub grillowanie. Tak przygotowane mięso (najlepiej chude drobiowe) można bez obaw włączyć do menu. W podobny sposób można przyrządzać ryby.

Z diety trzeba wyłączyć tłuste mięsa, wędliny i kiełbasy. One na pewno nie pomogą w byciu FIT, przy okazji niebezpiecznie podniosą poziom cholesterolu we krwi.

Dietetyczne desery, czyli co zjeść na podwieczorek?

Szarlotka z bitą śmietaną nie wchodzi w grę, nie oznacza to jednak, że na diecie nie może być słodko. Cukier zawarty w owocach naprawdę wystarczy, by delektować się pysznymi deserami. Te najprostsze można zrobić na bazie płatków owsianych lub orkiszowych, jogurtu naturalnego i dowolnych słodkich owoców. Dobrze sprawdzi się ananas, mango lub swojska gruszka. Jeśli komuś za mało słodyczy, może sięgnąć po wiórki kokosowe.

Za dużo słodkości? Zawsze można sięgnąć po wafle ryżowe i obłożyć je plasterkami banana lub awokado. Awokado można zresztą wykorzystać w jeszcze jeden sposób – jeśli je rozgnieciemy i zmieszamy z kakao, otrzymamy domowy krem czekoladowy w wersji wegańskiej, idealny dla osób, które lubią być FIT.

Co pić będąc na diecie?

Wszystko zależy od tego, jak bardzo restrykcyjna jest to dieta i jakie efekty chcemy osiągnąć. Niektórzy dietetycy zalecają odstawienie soków owocowych, inni radzą rozcieńczać je wodą. Wszyscy zgodnie dopuszczają niesłodzone kawy i herbaty. Jeśli ktoś absolutnie nie toleruje takiego rozwiązania, można ratować się np. erytrolem.

Źródło: littlehungrylady.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl