fit.pl mobile logo

Co powinniśmy wiedzieć o wodzie?

Woda to niezbędny element naszej diety, podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu – te zdania słyszymy bardzo często, powtarzane aż do znudzenia. Ale czy wiemy właściwie, dlaczego woda jest taka ważna? Jakie pełni funkcje i jakie zadanie ma do spełnienia w organizmie?  


 

Woda w służbie dobrego samopoczucia i urody

Jeśli dbamy o dietę czy też odchudzamy się, woda staje się naszym sprzymierzeńcem, ponieważ pomaga nam usuwać toksyny z organizmu i wspomaga pracę jelit. Częstym błędem dla osób starających się zrzucić wagę jest zbyt mała ilość wypijanych płynów. Tymczasem dla prawidłowego przebiegu diety powinno się wypijać około trzech, do czterech litrów wody. Dzięki temu organizm nie gromadzi jej zapasów w sobie. Gdy to robi, stajemy się opuchnięci i ociężali, a więc i zmęczeni i niezadowoleni z efektów diety. Woda ma także dobroczynny wpływ na urodę - nawadnia skórę od środka. Dzięki odpowiedniej jej ilości, nasza skóra jest bardziej elastyczna i jędrna. Dodatkowo, woda chroni nasze narządy oraz pomaga w pracy stawów.

Dopajanie dzieci

Woda to niezbędny element diety dzieci. Brzmi jak truizm ale to bardzo ważne, aby pamiętać o jej roli w codziennym menu naszych pociech. Woda pomaga walczyć z gorączką, odwodnieniem czy zatruciem. Wypijana w odpowiedniej ilości, nie pozwala na niebezpieczne wahania ilości płynów w organizmie, co jest szczególnie ważne podczas choroby malucha. Należy pamiętać o tym, by dzieciom podawać wodę przeznaczoną dla nich – zwierającą mniej soli mineralnych (które mogą prowadzić do alergii), sodu i azotanu. Dobrym rozwiązaniem jest woda dla dzieci Mama i ja. Pamiętajmy jednak, że po otwarciu woda powinna być przechowywana w lodówce i spożyta w ciągu 24 godzin.

Ile wody dla mamy i taty, a ile dla dziecka?

Skoro wiemy, że woda jest tak ważna dla każdego człowieka, jaka jej ilość jest odpowiednia dla dorosłego, a jaka dla malucha? Picie wody u dorosłych zależne jest od ich wagi i trybu życia. Dla osoby o średniej wadze i spokojnym trybie życia optymalne będą 2 litry wody dziennie, ale im waga jest większa, a tryb życia bardziej intensywny, tym wody powinno być w naszej diecie więcej. Dietetycy zalecają, aby na każdy kilogram ciała wypijać jej 30 ml.

U dzieci ten wskaźnik jest nieco wyższy, specjaliści zalecają, by niemowlęta dostawały od 120 do 150 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Oczywiście, ważna kwestią jest także czas, kiedy możemy zacząć podawać maluchom wodę - już po ukończeniu pierwszych miesięcy dziecku można podawać herbatki z kopru włoskiego oraz rumianku. Soczki owocowe i warzywne tworzone na bazie wody źródlanej można zacząć wprowadzać do diety malucha, gdy ten ukończy 5 miesiąc życia. Pamiętajmy, by napoje podawane dzieciom nie zawierały sztucznych barwników, aromatów oraz konserwantów.

W jaki sposób pić wodę?

Wiadomo już, ile wody potrzebujemy w codziennej diecie. Nie mniej ważnym elementem jest jednak sposób jej picia. Dzienną zalecaną porcję wody pijemy małymi łykami, przez cały dzień. To pozwala naszemu organizmowi na powolne i naturalne jej przyswajanie i rozprowadzenie w organizmie. Natomiast jednorazowe picie dużej ilości wody nie jest zalecane ze względu na to, że organizm szybko się jej pozbywa, dodatkowo możemy odczuwać dyskomfort spowodowany napełnionym płynami żołądkiem. Ta sama sytuacja dotyczy naszych pociech –wskazane jest pojenie dzieci często, podając im jednak małe porcje wody.

www.dieta.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl