fit.pl mobile logo

Czy warto stosować ocet jabłkowy? 5 najlepszych powodów

Dla wielu z nas ocet jabłkowy (niezależnie od tego czy przygotowujemy go samodzielnie w domu, czy też skorzystamy z oferty sprawdzonego producenta żywności ekologicznej) jest dodatkiem spożywczym, który stosujemy do sosów i marynat. Tymczasem ma on szerokie właściwości lecznicze i prozdrowotne, których skuteczność czerpie bezpośrednio z natury.

Czy warto go stosować w codziennej diecie? Czy roztwór octu jabłkowego i wody może zastąpić nam inne suplementy diety? Zachęcamy do zapoznania się z 5 powodami, które przemawiają za wyborem octu jabłkowego i jego regularnym lub doraźnym stosowaniem – i to nie tylko w kuchni.

Ocet jabłkowy a odchudzanie

Właściwości dietetyczne octu jabłkowego stanowią obecnie jeden z najczęściej i najszerzej dyskutowanych tematów w internetowych grupach dyskusyjnych na temat zdrowego stylu życia. Dzieje się tak, ponieważ ocet jabłkowy wykazuje realny wpływ na ludzki organizm i to na wielu płaszczyznach.

Wypijany na czczo w postaci roztworu z wodą przegotowaną (jedna łyżka octu, jedna szklanka wody przegotowanej) przeciwdziała zaparciom i skutecznie reguluje przemianę materii. Jednocześnie regularnie stosowany ogranicza łaknienie, dzięki czemu z łatwością możemy zmniejszyć liczbę kalorii w codziennej diecie – zwłaszcza tych dodatkowych z podjadania i przekąszania między posiłkami.

Ocet jabłkowy a włosy

Ocet jabłkowy ma bardzo dobry wpływ na włosy. Stosowany w postaci płukanki lub wcierki skutecznie ogranicza przetłuszczanie się włosów, jednocześnie je odżywiając i nadając im lśniący wygląd. Odpowiednio odżywione włosy rosną szybciej, są gęstsze i mniej podatne na wypadanie.

Płukankę z octu jabłkowego należy przygotować na bazie zimnej wody, do której dodajemy ocet w proporcji pół łyżeczki na ok. jedną szklankę. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, płukankę należy stosować kilka razy w tygodniu na umyte włosy.

Ocet jabłkowy a niedoskonałości skórne

Ocet jabłkowy odznacza się właściwościami antybakteryjnymi i antyseptycznymi. Dzięki temu doskonale czyści i tonizuje skórę, jednocześnie przywracając jej naturalne pH. Domowy tonik z octu jabłkowego to specyfik przeznaczony do aplikacji zewnętrznej. Przygotowujemy go na bazie octu i przegotowanej wody w proporcji 1:2. Ważnym jest, aby naniesiony na skórę tonik zmyć po upływie 20 minut od aplikacji.

Osoby, którym zależy na pozbyciu się przebarwień i zmian pigmentacyjnych, a także trądziku powinny pozostawić preparat na skórze przez całą noc i zmyć kolejnego dnia.

Ocet jabłkowy a śnieżnobiały uśmiech

Ocet jabłkowy bardzo dobrze radzi sobie nie tylko z przebarwieniami na skórze. Równie skuteczny okazuje się w walce o śnieżnobiały uśmiech. W celu usunięcia z powierzchni zębów przebarwień możemy zastosować wcierkę z nierozcieńczonego octu jabłkowego. Wcierkę pozostawiamy na zębach przez całą noc, aż do porannego czyszczenia.

Warto przy tym pamiętać, żeby nie stosować kuracji wybielającej na bazie octu jabłkowego zbyt często, ponieważ jej nadużywanie może mieć negatywny wpływ na szkliwo.

Ocet jabłkowy a detoks

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że różnego rodzaju głodówki pozwalają oczyścić organizm z toksyn, złogów oraz innych szkodliwych substancji. Jednak wizja głodowania przez nawet jeden dzień może nas skutecznie zniechęcić do detoksu. Alternatywą jest regularne stosowanie octu jabłkowego, który wybijany na czczo (roztwór w proporcji jedna łyżka octu na szklankę przegotowanej wody) sprzyja oczyszczeniu organizmu ze złogów, toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

Na co zwrócić uwagę wybierając ocet jabłkowy?

Decydując się na kurację octem jabłkowym warto sięgnąć po preparat ze sprawdzonego źródła. Jednym z nich jest z pewnością marka PolBioEco. PolBioEco to producent żywności ekologicznej o doskonałych właściwościach prozdrowotnych i smakowych. W stałym asortymencie posiadamy szereg wyrobów – octu jabłkowego oraz produktów przygotowanych na jego bazie – które przygotowujemy wyłącznie z surowców pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych, z zachowaniem tradycyjnych receptur. Wybierając nasz ocet jabłkowy możesz mieć pewność, że jest to wybór naturalny i bogaty witaminy i minerały.

Zapraszamy do sklepu PolBioEco pod adresem: https://sklep.polbioeco.pl/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl