Jak dobrze wybrać tłoczony sok jabłkowy?

Sok tłoczony z jabłek może być doskonałym uzupełnieniem codziennej, zdrowej diety. Aby tak się stało, warto wybrać produkt, który powstaje z całych owoców, a nie z koncentratu i nie zawiera zbędnych dodatków. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając sok jabłkowy? Podpowiadamy!
2023-07-13 00:00
Udostępnij
Jak dobrze wybrać tłoczony sok jabłkowy?

Sok tłoczony z jabłek – na co zwrócić uwagę?

Wielu producentów zapewnia o walorach swoich soków, wymyślając zachęcające opakowania oraz hasła reklamowe. Jak jednak kupić naprawdę zdrowy i wartościowy sok tłoczony z jabłek? Przede wszystkim należy uważnie czytać etykiety. Przed zakupem warto także zajrzeć na stronę producenta i sprawdzić, jak wytwarzany jest sok – czy jest odtworzony z koncentratu, czy rzeczywiście jest tłoczony z owoców. To jedna z najważniejszych informacji, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze. Pamiętaj, że dobrej jakości produkt nie zawiera konserwantów, barwników oraz dużej ilości cukru. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, sięgaj po jak najmniej przetworzone produkty, które nie mają zbędnych dodatków.

Sok NFC – co to znaczy?

Na dobrej jakości sokach tłoczonych z jabłek, a także innych owoców i warzyw, często znajdziemy tajemnicze oznaczenie NFC. To skrót od angielskiego określenia „not from concentrate”. Sok jabłkowy NFC oznacza więc, że produkt został wytworzony z całych owoców, a nie z koncentratu. Dlaczego to ważne? Przede wszystkim ze względu na proces obróbki.

Sok tłoczony z jabłek powstaje w niskiej temperaturze, która pozwala na zachowanie cennych właściwości zdrowotnych owoców. Jabłka są rozdrabniane w specjalnym młynku. Następnie z tej miazgi na prasie taśmowej powstaje sok, który poddaje się filtracji, a później delikatnej pasteryzacji, również bez zbytniego podgrzewania.

Soki z jabłek i innych owoców

Kiedy już wybierzemy swój ulubiony sok, warto trzymać się sprawdzonego producenta. Aby uniknąć monotonii, możemy sięgać po soki tłoczone z jabłek z dodatkiem innych owoców, a nawet warzyw, takich jak malina, mango, ananas, pomarańcza, burak czy marchew. W ten sposób jeszcze bardziej wzbogacimy swoją dietę o zdrowe i jakościowe produkty.

Jak często pić sok tłoczony z jabłek?

Nie ma ograniczeń, co do częstotliwości picia soków jabłkowych NFC. Można je wprowadzić do swojego menu jako uzupełnienie codziennej porcji płynów. Pamiętajmy, że należy ich dostarczać do organizmu w ilości od 1 do 2 litrów dziennie. Nie zalecamy całkowitej zamiany wody na soki, a jedynie urozmaicenie płynów. Jabłka same w sobie mają właściwości wchłaniające wodę, z tego też powodu są często zalecane np. przy biegunce. Aby dobrać odpowiednią porcję soku z tłoczonych jabłek, warto obserwować reakcje swojego organizmu i w razie czego zwiększać lub zmniejszać ilość i rodzaj płynów.

Sok jabłkowy NFC to także dobra propozycja dla osób, które chcą wprowadzić zdrową dietę i zadbać o swoją sylwetkę. Tym bardziej warto zwracać uwagę na zawartość cukru w soku oraz dbać o to, by nie znajdowały się w nim sztuczne dodatki.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://naszatlocznia.pl/k/soki/owocowe/jablko/