fit.pl mobile logo

Dieta osób aktywnych i uprawiających sporty – czy rzeczywiście jest tak ważna?

Regularne uprawianie sportów i aktywność fizyczna staja się coraz bardziej popularne. W modzie na bycie fit chodzi nie tylko o zwiększony nacisk na aktywność fizyczną, ale też na zwracanie większej uwagi na to co jemy. Istotną rolę odgrywają tutaj bakalie, które z powodzeniem wypierają z naszych nawyków żywieniowych niezdrowe przekąski. Które z produktów na ich bazie są godne uwagi?

Bakalie dla sportowców – najważniejsze składniki odżywcze

Stali bywalcy siłowni i klubów fitness na ogół przywiązują szczególną uwagę do swojej diety. Dzieje się tak dlatego, że regularnie poddawany sporemu wysiłkowi fizycznemu organizm zużywa nie tylko zgromadzone zapasy tłuszczu. Podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych sportowcy tracą duże ilości minerałów, które trzeba regularnie uzupełniać – właśnie zdrową dietą. Właśnie dlatego każdy, kto myśli poważnie o rozwoju własnego ciała dokładnie zwraca uwagę na to co i w jakich ilościach je.

Zastrzyk energii przed treningiem

Przed treningiem dobrze jest jeżeli nasz organizm dostanie energetycznego kopa. Ale nie chodzi o to, aby nafaszerować ciało cukrem i pustymi kaloriami. Warto wybierać produkty wysokobiałkowe, bogate w węglowodany. Dobrym sposobem na to, aby przekąsić coś na szybko przed treningiem są batony proteinowe. Jeżeli wybierzemy te o naprawdę dobrym składzie, pozbawione cukru, tłuszczów utwardzonych i syropu glukozowo – fruktozowego, możemy mieć pewność, że zafundujemy sobie solidną porcje zdrowego odżywienia.

Na siłowniach coraz częściej ćwiczący mają możliwość zakupu produktów spożywczych przeznaczonych do uzupełnienia utraconych po treningu zapasów. Napoje izotoniczne to podstawa, ale oprócz uzupełnienia elektrolitów, dobrze jest również zadba o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka i magnezu. Tutaj z pomocą przychodzą ćwiczącym batony proteinowe, w których składzie znajdują się bakalie. Warto wybierać te bogate w magnez – zawierające migdały, orzechy i suszone morele. Odpowiedni poziom tego pierwiastka w organizmie zmniejsza ryzyko powstawania bolesnych skurczy i korzystnie wpływa na redukcje poziomu zmęczenia.

Bakaliowe batony proteinowe na twojej siłowni? Dobry pomysł!

Włączenie batonów proteinowych opartych swoim składem na bakaliach to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poszerzyć ofertę artykułów spożywczych dostępnych w swoich klubach fitness o zdrowe przekąski. A ponieważ klienci o wiele chętniej sięgają po produkty tych marek, które już znają i mają z nimi dobre wspomnienia, warto zajrzeć na platformę ebakalland.pl. Bakalland to lider na polskim rynku produkcji bakalii oraz różnego rodzaju produktów przygotowanych na ich bazie. Wysoka jakość i brak sztucznych dodatków to dodatkowe atuty. Składy batonów proteinowych oferowanych przez Bakalland są pozbawione sztucznych dodatków, dzięki czemu gwarantują wszystkim dbającym o swoje zdrowie gościom klubów sportowych odpowiednią dawkę zdrowych kalorii.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl