Coraz szybsze tempo życia sprawia, że mamy mniej czasu na przygotowywanie posiłków //
fit.pl
2009-03-17 00:00
Udostępnij
Dobra forma z soją
alpro soya logo w fit.plCoraz szybsze tempo życia sprawia, że mamy mniej czasu na przygotowywanie posiłków, a częściej sięgamy po produkty przetworzone, ubogie w naturalny błonnik, a obfitujące w cholesterol i tłuszcze nasycone. Taki sposób odżywania prowadzi do nadwagi, która jest sprawcą wielu chorób cywilizacyjnych.

alpro soya fit.pl wyspaChcesz wyglądać i czuć się zdrowiej? Alpro soya może przyjść ci z pomocą, jeśli postanowisz włączyć do swojej codziennej diety produkty sojowe. Dlaczego warto zainteresować się soją? Wyniki badań wykazują niezbicie, że ta niezwykła roślina łączy w sobie wysokie wartości odżywcze, jakie znajdziemy w mięsie, z bogactwem mikro i makroelementów, jakie dostarczają nam produkty pochodzenia roślinnego. Zmiana nawyków żywieniowych, uwzględniająca regularne spożywanie posiłków na bazie soi, pomoże nam nie tylko zachować wspaniały wygląd, ale także ograniczyć wizyty u lekarza. To świadoma inwestycja we własne zdrowie i komfort naszego życia.

Zawartość białka w 100 g ziaren soi jest wyższa niż w tej samej ilości mięsa wołowego. W przypadku soi to 35 g, podczas gdy w mięsie zaledwie 20 g. Strawienie takiej porcji białka stanowi dla przewodu pokarmowego duże wyzwanie, gdyż proces ten pochłania mnóstwo energii. Aby móc sobie poradzić z takim zadaniem, organizm czerpie energię, sięgając do zgromadzonych zapasów tłuszczu. W efekcie pracuje dużo intensywnej, przyspieszając metabolizm i powodując szybsze wykorzystanie zapasów energetycznych. Regularnie spożywając soję, mamy zatem szansę na systematyczne spalanie tkanki tłuszczowej i upragniony spadek masy ciała.

alpro natural 1lPonadto soja, będąc produktem w 100% roślinnym, stanowi bogate źródło błonnika, który znany jest ze swych dobroczynnych właściwości. Błonnik wypełnia jelita, gdzie pęcznieje, zapewniając na długo uczucie sytości. Reguluje też pracę jelit, „wymiatając” wszelkie niepotrzebne uboczne produkty przemiany materii. Zapobiega zaparciom, na które często uskarżają się osoby odchudzające.

Soja oraz produkty sojowe cieszą się od lat niesłabnącą popularnością, a dzięki coraz większej wiedzy na temat możliwości ich zastosowania, grono jej zwolenników systematycznie rośnie. Niekwestionowanym liderem na tym rynku jest Alpro soya, której bogata oferta produktowa może zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych konsumentów. Produkty Alpro soya są wolne od wszelkich modyfikacji genetycznych, nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników czy dodatkowych substancji smakowych, są w 100% naturalne. Napoje i desery sojowe są nie tylko zdrowe, ale również smaczne, co przeczy przekonaniu o wątpliwych walorach smakowych produktów sojowych.

alpro des chocoalpro des chocoPropozycje Alpro soya kuszą atrakcyjnym opakowaniem i pozytywnie zaskakują wyjątkową gamą smaków. Na łasuchów czekają deserki waniliowe, karmelowe i czekoladowe. Delikatne i lekkie są świetną przekąską w ciągu dnia lub pysznym zwieńczeniem zdrowego posiłku. Wszyscy, którzy znają już naturalną wersję napoju sojowego Alpro soya, mogą także sięgnąć po warianty smakowe, a wybór jest duży: wanilia, czekolada, Macchiato, owoce leśne. Dla dzieci przygotowano napój sojowy Junior z formułą wzrostu. Osoby lubiące eksperymenty w kuchni, mogą na bazie napojów smakowych przygotować pyszne lody: waniliowe, owocowe, czekoladowe, kawowe lub oryginalne drinki. Najbardziej klasyczne wersje napojów sojowych znajdują zastosowanie w przepisach kulinarnych, gdyż produkty sojowe mogą być bazą wielu posiłków, podobnie jak tradycyjne mleko. Są doskonałe jako dodatek do potraw np. zup, sosów czy naleśników. Ponadto wzbogacą smak kawy i herbaty bądź zastąpią tradycyjną kawę mrożoną. Polscy smakosze mogą wybierać spośród następujących produktów z oferty Alpro Soya: napój sojowy bez soli i cukru, napój sojowy z dodatkiem wapnia i napój sojowy Light.

Więcej informacji na temat szerokiej gamy produktów sojowych, sygnowanych marką Alpro soya, można znaleźć na stronie www.alprosoya.pl .