fit.pl mobile logo

Jesienna dieta malucha na pochmurne dni – jaka sprawdzi się najlepiej?

Pierwsze spadające liście, poranne mgły, deszcze i coraz niższa temperatura – to znak, że nastała jesień. Kiedy za oknem pogoda nie rozpieszcza, warto zwrócić szczególną uwagę na najmłodszych członków rodziny, którzy są wyjątkowo podatni na infekcje. Poza właściwym ubiorem trzeba pamiętać o odpowiednio skomponowanych posiłkach, które będą wspierać rozwój organizmu malucha i dodadzą mu energii do codziennej nauki oraz zabawy. Na co warto zwrócić uwagę, układając jesienny jadłospis dla malucha?

Wartościowa dieta i regularność posiłków

Chłodne jesienne miesiące to okres, w którym codzienna dieta niemowlęcia, aby wzmacniała młody organizm, powinna być szczególnie wartościowa. Wartościowa, czyli właściwie zbilansowana, uwzględniająca produkty bogate w witaminy i składniki mineralne. Komponując jadłospis malucha w chłodne dni, warto także zwrócić uwagę na regularność podawanych mu posiłków – stałe pory spożywania pokarmów pomagają kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe na kolejne lata życia.

Jadłospis dopasowany do potrzeb

Maluch nie jest małym dorosłym i potrzebuje innego sposobu żywienia niż starsi członkowie rodziny, dopasowanego do jego szczególnych potrzeb. Wsparciem w komponowaniu jadłospisu najmłodszych jest żywność przeznaczona specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, do której zalicza się m.in. kaszki, posiłki, owoce w słoiczkach czy tubkach. To produkty, które zostały stworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach młodych organizmów – zawierają składniki odpowiedniej jakości, które są bezpieczne dla najmłodszych, a ich wartość odżywcza jest dopasowana do wymagań maluchów na różnych etapach rozwoju. Taka żywność posiada widoczne na opakowaniu wskazanie wieku, np. po 6. czy 8. miesiącu życia, dzięki czemu rodzice w łatwy sposób mogą wybrać produkt odpowiedni do wieku, potrzeb i umiejętności dziecka.

Jesienne śniadania i kolacje

Okres wczesnego dzieciństwa to czas, kiedy dziecko bardzo intensywnie rozwija się i rośnie, kształtują się jego narządy i układy w organizmie, a także programuje się metabolizm. Śniadania i kolacje to ważne posiłki, które powinny stanowić cenne źródło energii i składników odżywczych niezbędnych do zachodzących w ciągu dnia i podczas snu procesów życiowych. Właśnie dlatego warto nauczyć malucha regularnego spożywania śniadań i kolacji już na etapie rozszerzania jego diety. Dobrym sposobem na uzupełnienie jadłospisu niemowlęcia – w postaci porannego lub wieczornego posiłku – są kaszki przeznaczone dla najmłodszych. Przygotowane zgodnie z opisem na opakowaniu stanowią dla malucha pełnowartościowy posiłek[1], będący źródłem białka, węglowodanów, tłuszczów oraz składników mineralnych i witamin w odpowiednich proporcjach. Przykładem takich kaszek są propozycje od BoboVita, dostępne także w typowo jesiennych smakach – jabłek, śliwek czy gruszek. Zawierają cenne witaminy* (A, C, D, E, B1, B6, biotynę), ważne składniki mineralne*, takie jak wapń, żelazo i jod, oraz są dostępne w wielu uwielbianych przez dzieci smakach – to 3 powody, dla których warto podawać je maluchowi każdego dnia.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl