fit.pl mobile logo

Masz ochotę na pyszny deser lodowy w pucharku? Poznaj dietetyczną alternatywę dla tradycyjnych lodów

Lody to desery, które sprawdzają się najlepiej w upalne lato. Podczas wizyty znajomych lub rodziny warto zaserwować porządny, przepyszny deser w postaci np. pucharu lodowego. Jest to idealny pomysł na przygotowanie smacznego podwieczorku. Jesteś na diecie i masz ochotę na coś słodkiego? Sprawdź dietetyczną alternatywę dla tradycyjnych lodów!

Lody, lody dla ochłody!

Przyjęło się, że ludzie jedzą lody na poprawę swojego nastroju. Nie potrzebują do tego szczególnej okazji. Desery lodowe smakują najlepiej w upalne lato, ponieważ pomagają nam się schłodzić. Dla wielu z nas najważniejsze podczas wyboru lodów jest ich smak i jakość. Obecnie dość popularne stały się lody wytwarzane w sposób naturalny. Niektórzy producenci posiadają przepisy, które otrzymywali z pokolenia na pokolenie. Smakosze mogą delektować się lodami nie tylko w okresie wiosenno letnim, ale również przez cały rok. W galeriach handlowych lodziarnie są otwarte 12 miesięcy. Konsumenci oprócz lodów kupowanych na gałki, na patyku, wybierają chętnie lodowe pucharki w wybranych i sprawdzonych kawiarniach. Chcesz przygotować lody w domu? Sprawdź, jakie będą najlepsze do tego pucharki do lodów. Lody możemy serwować w specjalnych miseczkach, pucharkach lub szklankach.

Puchary lodowe - wersja fit

Jak to jest w rzeczywistości? Czy jesteśmy w stanie stworzyć lody w wersji fit? Lody nie są tak bardzo kaloryczne, jakby nam się wydawało. Osoby będące na diecie mogą spróbować samodzielnie przygotować deser lodowy. Wystarczy wybrać owoce, które damy do zamrażalnika i po kilku godzinach zmiksujemy. Do owoców dodajemy mleko lub jogurt naturalny. Zamiast cukru dodajmy zamienniki jak np. erytrytol. Do gotowych lodów możemy dodać np. owoce. Przed wyborem, warto sprawdzić ich kaloryczność. Polecamy truskawki, maliny, brzoskwinie, czy ananasy. Korzystajmy z owoców, jakie dostępne są w danym sezonie. Najlepiej sprawdzą się nasze polskie owoce, a w szczególności te, które znajdziemy we własnym ogrodzie. Samo zdrowie!

Sorbety lodowe - lody dla osób na diecie

Najbezpieczniejszą wersją deserów lodowych dla osób będących na diecie są sorbety. Są one znane, jako lody beztłuszczowe, ponieważ w porównaniu do innych deserów posiadają wyjątkowo niską kaloryczność. Jedynie w procesie tworzenia lodów kalorie pochodzą z cukru otrzymanego z dodawanych owoców. Sorbet możemy przyrządzić dosłownie w kilka minut. Potrzebny będzie nam do tego mikser i owoce. Zamiast mleka lub jogurtu wlewamy np. sok z cytryny i wsypujemy niewielką ilość cukru, lub ksylitolu. Ostatnim krokiem jest odstawienie ich do zamrażalnika. Nic prostszego! Pamiętajmy jednak, że lody nie odchudzają, ale mogą być dobrym zamiennikiem innych słodkości, zwłaszcza w ciepłe dni. Jeżeli chcemy utrzymać zdrową dietę, warto nie nadużywać spożywania lodów.

Ile kalorii ma deser lodowy?

Większość ludzi uważa, że lody nie są fit. Jedna gałka lodów wynosi około 45 kcal. Jeżeli jesteśmy na diecie, możemy bez problemu czasami sobie pozwolić na chwilę przyjemności dla podniebienia. Najwięcej kalorii znajdziemy w dodatkach do lodów. Sama bita śmietana to ogromna bomba kaloryczna. Nie wspominając także o polewach i innych dodatkach. Również lody kupione w sklepie mogą zawierać większą kaloryczność. Pamiętajmy, że lody są znacznie mniej kaloryczne od innych słodyczy. Wersja domowa może być dobrą alternatywą osób, które starają się utrzymać dietę. Najlepsze przepisy deserów lodowych znajdziesz w artykule: "Ile kalorii ma deser lodowy? - podpowiadamy jak przygotować i podać niskokaloryczne lody w pucharku".

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl