fit.pl mobile logo

Sushi na wigilijnym stole

Zastanawiasz się co podać na wigilijny stół? Czym zaskoczyć gości? A co powiesz, by w tym roku zamiast karpia podać sushi?

Japończycy są narodem, żyjącym najdłużej. Ich kuchnia jest zupełnie inna niż nasza. W ich menu mięso pojawia się bardzo rzadko. Kuchnia japońska nie istnieje bez ryżu. Ryż biały, po ugotowaniu lekko kleisty, ma okrągłe małe ziarna i sobie tylko właściwy smak – zupełnie różni się od tych, które możemy znaleźć w sklepach. Japończycy wyznają zasadę, że kuchnia musi być czysta, co oznacza, że potrawa musi zachować naturalny smak produktów. Aby to osiągnąć, podaje się je prawie nieprzetworzone. Warzywa, ryby, owoce morza Japończycy często jedzą na surowo, a jeśli gotują, to bardzo krótko lub grillują na płycie grzejnej. Używają mało przypraw, dlatego ważne, żeby produkty były świeże i najlepszej jakości.

Jednym z tradycyjnych dań w kuchni japońskiej jest sushi. Składa się z ryżu zaprawionego octem, owoców morza, ryb, warzyw, owoców. Sushi to również chrzan wasabi oraz marynowany imbir, który podawany jest w celu oczyszczenia kubków smakowych przed każdym nowym jedzonym kawałkiem ryby.

Dlaczego sushi jest zdrowe?

Nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3

Surowa ryba to doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mają one fundamentalne znaczenie dla naszego organizmu. Wspomagają nasz układ odpornościowy, obniżają poziom cholesterolu we krwi, są budulcem naszej tkanki mózgowej, ujędrniają skórę i wygładzają zmarszczki, łagodzą bóle reumatyczne.

Wodorosty

To bomba witaminowa, która powinna znaleźć się w naszym menu. Zawierają witaminy takie jak C, E, B, błonnik oraz składniki mineralne min: żelazo, cynk, potas, fosfor, jod, fluor oraz inne aminokwasy. Wszelkie dodatki takie jak warzywa czy owoce to dodatkowe źródło witamin i minerałów. Zawierają również chlorofil, który poprawia trawienie, krążenie i pracę serca. Są niskokaloryczne. Przeciwdziałają miażdżycy, wzmacniają kości, dają poczucie sytości, wspomagając odchudzanie.

Awokado

To jeden ze składników maki-sushi. Owoc ten jest bogaty w białko, wysokiej jakości przyswajalne kwasy tłuszczowe. Duża zawartość witaminy A i E doskonale wpływa na naszą skórę. Składniki występujące w miąższu pobudzają produkcję kolagenu, który z kolei pomaga z wygładzaniu zmarszczek.

Imbir

O właściwościach leczniczych imbiru nie trzeba chyba nikomu przypominać. Warto wymienić jego działanie aseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzapalne. Imbir silnie rozgrzewa i pobudza krążenia, a także nas metabolizm. A marynowany imbir to doskonały afrodyzjak.

sushi2

Ryż

Zawiera wiele węglowodanów, które stanowią energię dla naszego organizmu. Ryż to duża ilość białka pozbawionego glutenu oraz witaminy z grupy B, polepszające naszą sprawność umysłową i fizyczną, źródło wielu minerałów. Dla ciekawskich ryż nie zawiera soli!

Sos sojowy

To doskonałe źródło białka, magnezu, potasu i żelaza. Zawiera dużo więcej przeciwutleniaczy niż czerwone wino.

Chrzan wasali

Ma właściwości grzybobójcze oraz bakteriobójcze. Zapobiega chorobom serca i rozwojowi raka. Jest pomocny w walce z osteoporozą i alergiami. Wspomaga produkcję śliny i kwasów żołądkowych.


www.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl