fit.pl mobile logo

Wyposażenie kuchenne dla miłośników smaków Azji - co warto kupić?

Kuchnia azjatycka cieszy się u nas naprawdę dużą popularnością. Potrawy te są jednak nie tylko pyszne, ale i często bardzo łatwe w przygotowaniu. Mając odpowiednie składniki i akcesoria ugotujemy te orientalne dania we własnej kuchni. Jakie naczynia warto w tym celu kupić?

Przeważnie, gdy mamy ochotę zjeść jakąś orientalną potrawę, wybieramy się do pobliskiej restauracji lub po prostu zamawiamy jedzenie na dowóz. Często wszystkie te azjatyckie dania wydają się nam po prostu niezwykle trudne do odtworzenia. W końcu mają w sobie tyle różnorodnych smaków. W związku z tym rzadko kiedy podejmujemy się samodzielnego przygotowania czegoś pysznego w azjatyckim stylu. Okazuje się jednak, że to wcale nie musi być takie trudne. Wręcz przeciwnie, kuchnia azjatycka charakteryzuje się prostotą i szybkością przygotowania potraw. Dlatego też, jeśli nie wyobrażamy sobie tygodnia bez choć jednego dania orientalnego, koniecznie wyposażmy swą kuchnię tak, abyśmy mogli ugotować je samodzielnie. Jak przygotować zdrowy posiłek?

Jak przygotować azjatyckie dania w swojej kuchni?

Kuchnia azjatycka jest bez wątpienia jedną z najbardziej różnorodnych kuchni świata. Jednak słynie przede wszystkim z kilku flagowych potraw. Przede wszystkim z tych łączących w sobie warzywa, mięso i makaron lub ryż, takich jak na przykład pad thai. Są to dania bardzo proste w wykonaniu. Jednak tylko wtedy, gdy mamy pod ręką odpowiednie wyposażenie. Składniki to jedno. Dzięki licznym przepisom bez problemu uzupełnimy zapasy w potrzebne produkty spożywcze. Z tym że istotą kuchni orientalnej są nie tylko składniki, ale i sposób ich obróbki. Z tego też powodu orientalne gotowanie byłoby niemożliwe bez kilku odpowiednich akcesoriów.

Jak przygotować zdrowy posiłek w orientalnym stylu? Przede wszystkim podstawą naszego wyposażenia powinny być dobre noże kuchenne. Pozwolą nam one pokroić wszystkie składniki w sposób bardzo precyzyjny. Druga strawa to odpowiednie naczynie. Większość znanych dań azjatyckich przygotujemy w patelni wok. Jej charakterystyczny kształt pozwala na łatwe i bardzo szybkie przyrządzenie dań jednogarnkowych, zup, a także na smażenie w głębokim tłuszczu. Te dwie rzecz sprawią, że będziemy mogli eksperymentować z orientalnymi smakami.

Patelnia wok — do czego się przyda i jaką wybrać?

Wok to chyba najpopularniejsze naczynie kuchni azjatyckiej. Jest to rodzaj patelni o bardzo głębokim dnie. Na pierwszy rzut oka może wyglądać trochę jak połączenie patelni z garnkiem. Zresztą nie bez powodu. Wok jest bowiem wyjątkowo funkcjonalny. Można w nim swobodnie przygotowywać dania z makaronem i ryżem, czy różnego rodzaju zupy, a także gotować i smażyć. Tym samym wok zastępuje nam przynajmniej kilka innych naczyń, co jest ogromnym atutem.

Tradycyjny wok to naczynie wykonane ze stali węglowej. Obecnie jednak znacznie częściej stosuje się patelnie z powłoką nieprzywierającą. Są one bowiem znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Można je swobodnie czyścić, a co najważniejsze, potrawy się w nich nie przypalają. Dzięki temu gotowanie staje się jeszcze prostsze. Nowoczesne patelnie wok, podobnie jak te tradycyjne, bardzo szybko się nagrzewają. W przypadku przyrządzania potraw azjatyckich jest to bardzo ważne. Między innymi dlatego właśnie tak trudno uzyskać podobny efekt smażenia, gdy używamy zwykłego naczynia.

Precyzyjne krojenie — czyli jakie noże kuchenne wybrać?

 

 

W Azji bardzo dużą uwagę przy gotowaniu przykłada się do noży. Wybór odpowiednich jest kluczowy. Dobre noże kuchenne umożliwiają przede wszystkim niezwykle precyzyjne krojenie. A akurat w tym przypadku jest to szczególnie ważne. Wszelkie warzywa w potrawach orientalnych kroi się przeważnie w dość drobne słupki. Jeśli chcemy więc zrobić to szybko i bez ryzyka skaleczenia, ostre noże kuchenne będą naszymi sprzymierzeńcami.

W kuchni azjatyckiej do krojenia najchętniej wykorzystuje się tasak. Jest to tak zwany Cai dao. Taki rodzaj noża jest bardzo praktyczny. Jednak do jego sprawnego użytkowania potrzebne jest spore doświadczenie. Dlatego też znacznie lepiej będzie postawić na tradycyjne noże kuchenne. Jeśli nie mamy w kuchni dobrych ostrzy, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup całego zestawu. Zwróćmy uwagę, by koniecznie znalazł się w nim tradycyjny nóż szefa kuchni, a także mniejszy, który przyda się do zadań wymagających od nas precyzji.

Gdzie kupić naczynia i akcesoria do kuchni?

Wiemy już jak przygotować zdrowy posiłek orientalny. Wiemy też, co nam w tym celu jest potrzebne. Tajemnicą jednak wciąż pozostaje to, gdzie właściwie możemy kupić dobrej klasy noże kuchenne, czy patelnię wok — czyli nasze niezbędniki. Jeśli chodzi o wyposażenie kuchenne, zawsze warto stawiać przede wszystkim na jakość. Dlatego też warto zajrzeć do sklepu La Bonita. Znajdziemy tam duży wybór wśród naczyń i akcesoriów, które przydadzą się nam przy naszych kuchennych podbojach. Co więcej, w asortymencie dostępne są patelnie wok o różnych parametrach. Dzięki temu bez problemu wybierzemy taką, która idealnie spełni wszystkie nasze potrzeby.

 

 

 

undefined

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl