fit.pl mobile logo

Żurawina amerykańska - idealny towarzysz podróży

Jedzenie codziennie 40g suszonej żurawiny amerykańskiej lub picie 300ml soku z cranberries, może uchronić twój organizm przed atakiem bakterii, a wymarzony urlop od przemienienia się w koszmar
W ostatnich latach podróżowanie stało się dostępne dla coraz większej liczby osób. Majowe weekendy, przerwy świąteczne czy wakacje to czas, w którym szczególnie często decydujemy się na wyjazdy. Trzeba jednak pamiętać, że dobre przygotowanie do wyjazdu jest pierwszym krokiem w stronę naprawdę udanych wakacji. Zwłaszcza kobiety planujące wypoczynek nad wodą powinny zwrócić na to uwagę, ponieważ to właśnie one są szczególnie narażone na infekcje układu moczowego.

Ze względu na swoją budowę kobiety są szczególnie narażone na zapalenie układu moczowego. Każdy, kto kiedykolwiek przechodził tę infekcję, wie jak nieprzyjemna jest to dolegliwość. Szczególnie, że zapalenie jest trudne do całkowitego wyleczenia i często występują jego nawroty. Ryzyko złapania infekcji wzrasta w wielu miejscach, w których lubimy spędzać wakacje, na przykład nad wodą.

cranberry2

Już niewielka ilość żurawiny amerykańskiej może ochronić twój organizm przed bakteriami, które powodują zapalenie układu pokarmowego – jedną z najczęstszych infekcji, na które jesteśmy narażeniu podczas podróżowania. W żurawinie amerykańskiej znajdują się unikalne substancje zwane proantocyjanidynami, w skrócie PAC, które uniemożliwiają bakteriom osadzanie się na błonach śluzowych i w taki sposób zapobiegają infekcjom. Jedzenie codziennie 40g suszonej żurawiny amerykańskiej lub picie 300ml soku z cranberries, może uchronić twój organizm przed szkodliwymi bakteriami i ułatwić ich wypłukiwanie z układu moczowego wraz z moczem.

Zasmakuj w regularnym jedzeniu żurawiny amerykańskiej przed wakacjami, dzięki czemu pozostaniesz w dobrej formie w ciągu najlepszych dni roku. Garść żurawiny, szklanka soku albo tabletka z wyciągiem z żurawiny dziennie może uchronić twoje wakacje od przemienienia się w katastrofę.

Czy wiesz, że…

• Żurawina amerykańska zawiera proantocyjanidyny (PAC) – taniny, które uniemożliwiają szkodliwym bakteriom E.Coli zagnieździć się w ścianach komórek.
• Bakterie E.Coli wyposażone są w specjalne haczyki, które niczym rzep przywierają do błon śluzowych. Proantocyanidyny powlekają śluzówkę niewidzialną warstwą, która niczym kartka papieru pomiędzy rzepami uniemożliwia bakteriom przywarcie do błon śluzowych, dzięki czemu bakterie są łatwiej wypłukiwane z organizmu.
• Efekt antyprzywierania, który powodują żurawinowe PAC ma również pozytywny wpływ na żołądek chroniąc nas przed bakteriami powodującymi wrzody.
• PAC występują również w winogronach i czekoladzie, jednak te posiadają po jednym wiązaniu między cząstkami, co powoduje, że ich działanie jest słabo wyczuwalne. Tylko żurawinowe PAC mają unikalne podwójne wiązania, dlatego ich działanie jest tak silne.
• Występowanie podwójnych wiązań PAC, które powodują efekt antyprzywierania, zostało klinicznie stwierdzone jedynie w przypadku żurawiny amerykańskiej (Vaccinium Macrocarpon). Nie stwierdzono takiego efektu w przypadku żurawiny błotnej występującej w Europie.
• Pozytywny wpływ na organizm można zaobserwować przy dziennym spożyciu jednej z poniższych dawek:
- 300 ml nektaru z żurawiny, zawierającego co najmniej 27% owoców;
- 29 g świeżych żurawin;
- 27 g suszonych żurawin;
- Ekstrakt żurawinowy zawierający 36 PAC.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl