Najnowsze badania, przeprowadzone przez amerykańskich badaczy, wskazują, że przyczyną niedoborów wit. D u wielu dzieci może być cukrzyca typu II oraz choroby serca a przede wszystkim złe nawyki żywieniowe prowadzące do otyłości
fit.pl
2011-12-12 00:00
Udostępnij
Cukrzyca a niedobory wit. D u dzieci
witamina dPoziom witaminy D u dzieci szczupłych i otyłych zbadał zespół lekarzy z Medical Center w Dallas. Okazało się, że dzieci, które miały problem z wagą najczęściej borykały się również z niedoborami witaminy D.

Na zależność pomiędzy zbyt niskim poziomem witaminy D a chorobami układu krążenia i otyłością miał sposób odżywiania dzieci.

W grupie dzieci, które odżywiały się nieregularnie, rezygnowały ze śniadania a w ciągu dnia spożywały więcej napojów gazowych, słodkości i niezdrowych przekąsek, poziom witaminy D był znacznie niższy niż u dzieci, które jadły zdrowiej.

Badania mają nie tylko poprawić stan świadomości rodziców i dzieci nad wpływem żywienia na choroby i dysfunkcje organizmu, ale także poprawić zdrowie i jakość życia chorych dzieci, np. dzięki stosownej suplementacji witaminami.

www.dziecko.fit.pl