fit.pl mobile logo

Dieta najmłodszych

Obecnie coraz więcej dzieci ma problemy z nadwagą, a nawet otyłością. Nieprawidłowe nawyki, które przyswajają od najmłodszych lat sprawiają, że dzieci tyją w zastraszającym tempie, co w przyszłości odbije się na ich samopoczuciu i zdrowiu. Jak więc możemy zapobiec tyciu polskiego społeczeństwa? Jakie są największe błędy w odżywianiu dzieci?
dziecko je(2)Dieta najmłodszych zawiera obecnie zbyt dużo cukrów i szkodliwych tłuszczów nasyconych. Rodzice pozwalają swym pociechom na pałaszowanie przekąsek takich jak hamburgery, chipsy, pizza, batony i słodkie ciastka, które nie tylko niekorzystnie wpływają na sylwetkę rozwijającego się dziecka, lecz także zagrażają jego zdrowiu. Zamiast nich warto jest wzbogacić dietę o chude ryby, grillowane mięso i lekkie warzywno-owocowe przekąski. Wszyscy powinniśmy spożywać kilka porcji warzyw dziennie – przypomina Paweł Szymczak, specjalista do spraw jakości marki Fit&Easy – Zachęcajmy nasze dzieci komponując ciekawe warzywne zestawienia, dzięki czemu nasze pociechy nie będą grymasić podczas posiłków i dostarczymy im niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych.

Dlatego każdego dnia pamiętajmy o odpowiedniej oprawie naszych dań. Jeśli sobotni obiad, to najlepiej w towarzystwie całej rodziny, przy jednym stole, jeśli śniadanie, to ładnie podane, z kolorowymi warzywnymi dodatkami, aby zachęcało nie tylko smakiem, ale również swoim wyglądem. Dzięki tym prostym zabiegom, dziecko zacznie kojarzyć posiłki z czymś przyjemnym, zdrowym, spożywanym bez pośpiechu i w rodzinnej atmosferze.

Obserwuj swoje dziecko, zwracaj uwagę na to co je, zachęcaj je do zdrowych przekąsek, a jeśli dostrzeżesz u niego nadprogramowe kilogramy, zacznij działać natychmiast. Im później dostrzeżesz, że Twoje dziecko tyje, tym trudniej będzie Wam walczyć z nadwagą.

Od najmłodszych lat zachęcaj swą pociechę do aktywności fizycznej. Przy regularnym uprawianiu sportu lub choćby spacerach, przemiana materii utrzymuje się na stale wysokim poziomie i nie pozwala, aby organizm gromadził zbędne kilogramy. Dostosuj rodzaj aktywności do upodobań Twojego dziecka, najlepiej wspólnie wypróbujcie kilka dyscyplin. Na pewno znajdziecie coś, co w końcu zainteresuje Wasze dziecko. Pamiętaj, aby na początku ćwiczenia nadmiernie nie obciążały kolan, bioder i kręgosłupa, a intensywność ćwiczeń była stopniowo zwiększana.

Jako odpowiedzialny za swoją pociechę rodzic, od najmłodszych lat powinieneś wypracowywać w dziecku odpowiednie zwyczaje żywieniowe. Wyeliminuj z jego jadłospisu fastfoody i niezdrowe przekąski, napoje gazowane oraz słodycze. Posiłki jak najczęściej spożywajcie wspólnie, bawcie się w przygotowywanie ich i piękne przystrajanie. Jeśli do tego rodzinne spacery i zabawy staną się dla Was rodzinną tradycją, Twoje dziecko z pewnością nie będzie miało problemów z wagą. Będzie za to żwawe, wesołe i pełne energii!

www.dziecko.fit.pl


 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl