Gimnazjum nr 48 w Warszawie zwycięzcą Coca-Cola Cup 2013

Warszawa, 19 maja 2013 r. – W finale Mazowsza Coca-Cola Cup 2013 bezkonkurencyjni okazali się uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 48 w Warszawie. W towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia bawiło się blisko 2 tysiące osób, w tym ambasadorka turnieju, aktorka Anna Dereszowska
fit.pl
2013-05-21 00:00
Udostępnij
Gimnazjum nr 48 w Warszawie zwycięzcą Coca-Cola Cup 2013
W upalną niedzielę gimnazjaliści z Mazowsza rywalizowali o miano najlepszych w swoim województwie i awans  do finału krajowego Coca-Cola Cup 2013. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a do wyłonienia zwycięzców poszczególnych meczów trzeba było serii rzutów karnych. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich. Spośród szesnastu drużyn męskich i ośmiu żeńskich, które zakwalifikowały się do tego etapu, najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Chłopcy w finale pokonali 2:0 drużynę z Gimnazjum nr 1 w Żurominie. Triumfatorzy, oprócz mistrzowskiego tytułu, zdobyli też obie nagrody indywidualne: królem strzelców został Patryk Czarnowski, a najlepszym bramkarzem – Adrian Godlewski. Nie gorzej spisały się szkolne koleżanki mistrzów Mazowsza Coca-Cola Cup. Reprezentantki Gimnazjum nr 48 w Warszawie pokonały w finale 5:1 rywalki z Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 13 w Radomiu. Najwięcej goli w turnieju strzeliła reprezentantka wicemistrzyń – Wioletta Tkaczyk. Z kolei między słupkami najlepiej spisywała się bramkarka triumfatorek – Weronika Krawczyk.

CCCup%20Warszawa 01

Rywalizacji młodych piłkarzy uważnie przyglądała się aktorka Anna Dereszowska, która w tym roku pełni rolę ambasadora Coca-Cola Cup. – Bardzo się cieszę, że mogłam tu być. Z wypiekami na twarzy oglądałam mecze, ale przede wszystkim świetnie spędziłam czas. Razem z moją córeczką Lenką bawiłyśmy się w Strefie Aktywnego Życia, gdzie grałyśmy w piłkarzyki, uczyłyśmy się firmowych zagrań Roberta Lewandowskiego i rozmawiałyśmy z ekspertką Polskiego Towarzystwa Dietetyki o tym, jak prawidłowo się odżywiać. Cieszy mnie, że tak wiele rodzin zdecydowało się spędzić niedzielę z Coca-Cola Cup, bo to świetna zabawa i solidna dawka aktywności fizycznej dla całych rodzin.

CCCup%20Warszawa 03

Razem z Anną Dereszowską w Strefie Aktywnego Życia bawiło się mnóstwo warszawiaków. Promocja aktywnego stylu życia to element realizacji zobowiązań ogłoszonych przez The Coca-Cola Company, których celem jest wspieranie walki z epidemią otyłości. Jednym z czterech strategicznych działań, realizowanych w 207 krajach, jest zachęcanie ludzi do ruchu, poprzez wspieranie programów promujących aktywność fizyczną. W samej Europie firma wspiera 88 programów pomagających 3 milionom osób w zwiększeniu aktywności fizycznej.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego w Warszawie będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. A już w kolejny weekend poznamy mistrzów województw pomorskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

CCCup%20Warszawa 02

Aktualne wyniki i najnowsze informacje o turnieju można znaleźć na stronie i turniejowym profilu na Facebooku. Patronem honorowym Coca-Cola Cup 2013 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Turniej merytorycznie wspiera Polskie Towarzystwo Dietetyki.