Już niebawem Finał XVIII Edycji Pucharu Kinder + Sport

W cieniu rozgrywek o Mistrzostwo Europy w piłce nożnej swoje rozgrywki toczyli najmłodsi siatkarze. Tegoroczny finał wyłoni zdobywców Pucharu Kinder + Sport
fit.pl
2012-07-02 00:00
Udostępnij
Już niebawem Finał XVIII Edycji Pucharu Kinder + Sport
kinder 92 jpg 800x600 sharpen q100W tym roku testowo finały odbędą się znacznie wcześniej. Zamiast tradycyjnego pierwszego weekendu września, najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki w mini siatkówce przyjadą na gościnną halę w Zabrzu w pierwsze dwa dni lipca.

Zamiast rozpoczynać wakacje czeka ich walka o najwyższe nagrody pucharu Kinder + Sport 2012.

To już piąty rok kiedy rozgrywki odbywają się pod patronatem firmy Ferrero Polska, które nie tylko jest fundatorem nagród, ale wspiera polską siatkówkę na wiele innych sposobów – m.in. finansując materiały dydaktyczne dla trenerów i nauczycieli WF, przygotowane przez Akademię Polskiej Siatkówki.

Tegoroczne eliminacje wyłoniły finalistów, jak co roku pobito rekord frekwencji – to oznaka, ze turniej rozwija się prawidłowo i o przyszłość polskiej siatkówki nie musimy się martwić. Z całą pewnością wśród uczestników tegorocznych finałów znajdą się przyszli następcy ambasadora programu Sebastiana Świderskiego i innych czołowych polskich siatkarzy.

Na rosnącą każdego roku popularność turnieju ma na pewno wpływ atrakcyjność głównych nagród. W latach ubiegłych młodzi sportowcy wyjeżdżali m.in. do Włoch na spotkania z ambasadorem turnieju Sebastianem Świderskim, na mecze reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata, mieli okazję do spotkania z kadrą narodową.

W tym roku główną nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd na mecze Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Zielonej Górze, podczas którego młodzi siatkarze spotkają się z kadrą Polski, która prosto z Memoriału uda się do Londynu, aby walczyć o medale Igrzysk Olimpijskich. Podczas Memoriału Wagnera młodym sportowcom będzie oczywiście towarzyszył Sebastian Świderski, pod którego fachowym okiem zwycięzcy odbędą treningi siatkarskie.

Sebastian pojawi się również w Zabrzu w poniedziałek 2 lipca 2012 roku, organizatorzy szykują również inne niespodzianki, ale o tych dowiemy się wkrótce.

Zapowiadają się po raz kolejny wielkie emocję, które co roku towarzyszą finałom Kinder + Sport. Oprócz nagrody głównej na uczestników czeka również szereg nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsora rozgrywek firmę Ferrero.

Wielki Finał rozgrywek o Puchar Kinder+Sport 2012

1-2 Lipca 2012

Miejsce rozgrywek:

HALA SPORTOWA MOSIR W ZABRZU, UL. MATEJKI 6

01.07.2012 r. – godz. 09.00 – 09.15 uroczyste otwarcie Turnieju

godz. 09.40 – 13.00 gry turniejowe

godz. 13.30 – 19.30 c.d. gier

02.07.2012 r. - godz. 09.00 – 12.30 gry turniejowe

godz. 13.00 – 15.00 c.d. gier

godz. 15.30 – 16.30 ogłoszenie wyników rozdanie nagród.

www.dziecko.fit.pl