fit.pl mobile logo

Klarta Stor 2 – doskonały oczyszczacz dla dzieci

Raport „Polskie przedszkola w smogu”, opublikowany w 2017 roku przez Uwaga Smog Greenpeace Polska dobitnie pokazuje problem złej jakości powietrza w Polsce. W 2015 roku 7300 przedszkoli znajdowało się w miejscach, gdzie limit PM2,5 był przekroczony przez ponad 35 dni w roku. 1000 przedszkoli zaś znajdowało się na obszarach, gdzie występują skrajnie wysokie stężenia zanieczyszczeń, zwiększające ryzyko hospitalizacji o 30%. Jak chronić swoje dzieci przed negatywnymi skutkami smogu i alergenów? Monitorować i oczyszczać powietrze. A w tym wydatnie pomoże Klarta Stor 2.

 Dlaczego smog jest groźny dla dzieci?

Smog jest mieszaniną szkodliwych substancji, powstających często jako efekt uboczny procesów spalania. W wyniku tego do atmosfery dostają się pyły zawieszone, benzo(a)piren, tlenek węgla, dwutlenek siarki czy azotu, ołów, nikiel, arsen i inne niebezpieczne cząstki.

Wdychając zanieczyszczone powietrze, wdychamy też do organizmu trujące związki chemiczne. I choć niewielkie ich stężenia nikomu nie wyrządzą krzywdy, to jednak regularne oddychanie takim powietrze przez kilka lat może skończyć się dla naszego organizmu bardzo źle, przyczyniając się do:

 • Zapaleń górnych dróg oddechowych
 • Rozwoju astmy, alergii
 • Raka płuc
 • udarów
 • zawałów,
 • atopowego zapalenia skóry
 • szybszego starzenia się skóry

 

Na szkodliwe działanie smogu szczególnie narażone są dzieci, u których układ odpornościowy rozwija się nawet do 15 roku życia. Ich drogi oddechowe są jeszcze wąskie i krótkie, a tym samym podatne na zapalenia i podrażnienia. Ponadto, nabłonek i śluz, które stanowią najlepsze naturalne bariery ochronne, nie zdążyły się jeszcze w pełni wykształcić.

Dlatego też dzieci na skutek zanieczyszczeń powietrza częściej chorują na grypę i przeziębienia. Cierpią również wskutek niedotlenienia i trudności w prawidłowej pracy mózgu. Smog zwiększa u nich również ryzyko poważniejszych chorób układu oddechowego w późniejszym okresie życia.

 

 

Jak Klarta Stor 2 może zapewnić czyste powietrze dzieciom?

Klarta Stor 2 chroni najmłodszych przed zanieczyszczeniami za sprawą:

 • Ogromnej wydajności oczyszczania – współczynnik CADR na poziomie 600 m3/h pozwala przefiltrować niewielkie pomieszczenia zaledwie w kilka minut. W ciągu godziny Klarta Stor 2 może oczyścić nawet 80 m2 powierzchni!
 • Niezwykle restrykcyjnemu systemowi oceny zanieczyszczeń pyłowych – Klarta Stor 2 posiada aż 3 tryby automatyczne, z których każdy oparty jest na niezwykle surowym algorytmie oceny jakości powietrza. Ponadto, oczyszczacz wyposażony jest w niezwykle dokładny laserowy czujnik PM2,5.
 • WiFi Full Automation – oprócz wspomnianej wyżej 3 x Auto Mode, Klarta Stor 2 to inteligentny oczyszczacz powietrza, wyposażony w moduł Wi-FI i aplikację mobilną, która pozwala na ustalanie własnych reguł pracy. Dzięki temu w łatwy sposób dopasujemy oczyszczacz do rytmu dnia i aktualnych potrzeb, na bieżąco sprawdzimy jakość powietrza w otoczeniu, a nawet ustawimy jeszcze bardziej restrykcyjny system oceny zanieczyszczeń.
 • Jonizacji plazmowej ION Plasma Air - oczyszczacze Klarta od zawsze wykorzystują w swojej pracy jonizator powietrza. Klarta Stor 2 wprowadza zaś do oferty nowy jonizator ION Plasma Air, który jeszcze skuteczniej wspomaga oczyszczanie powietrza z zarodników grzybów, pleśni, a także roztoczy czy bakterii.

 

 klarta-stor-2-oczyszczacz-powietrza-zrodlo-klarta-pl

Klarta Stor 2 – oczyszczacz do domu, żłobka, przedszkola i szkoły

Dzięki rozbudowanej funkcji automatyzacji WiFi Full Automation, Klarta Stor 2 świetnie sprawdzi się nie tylko w pokojach dziecięcych, ale też w przestrzeni publicznej, np. żłobkach, przedszkolach czy szkołach. Możliwość ustawienia własnych reguł pracy to bardzo wygodne uproszczenie codziennej eksploatacji. W odniesieniu do przedszkoli czy żłobków polecamy kilka ustawić kilka prostych reguł, które znaleźć można poniżej.

 

Przykładowe ustawienie reguł pracy Stor 2 w przedszkolu

 1. Godzina 6:00 – włącz oczyszczacz w trybie Auto Turbo. Powietrze w sali zostanie oczyszczone przed pojawieniem się dzieci w przedszkolu lub żłobku.
 2. Godzina 7:00 – zmień tryb automatyczny na Auto Normal, by w przypadku dużych zanieczyszczeń ograniczyć natężenie dźwięku.
 3. Godzina 12:00 – zmień tryb automatyczny na Auto Sleep, by nic nie zakłócało spokoju w trakcie leżakowania i snu.
 4. Godzina 13:00 – zmień tryb automatyczny na Auto Normal, by oczyszczacz szybciej działał przy aktywności maluchów.
 5. Godzina 18:00 – wyłącz urządzenie.

 

Jakość powietrza w sali przedszkolnej może się bardzo różnić w ciągu dnia. W zimowe poranki należy spodziewać się zawsze większych stężeń PM2.5 i innych zanieczyszczeń smogowych.

Więcej o Klarcie Stor 2 w artykule: Polacy potrafią w oczyszczacze! Klarta Stor 2 deklasuje rywali

Ważnym elementem w odniesieniu do dzieci jest blokada rodzicielska, która skutecznie ochroni urządzenie przed niepożądaną ingerencją małych podopiecznych. Opinie o Klarta Stor 2 możesz przeczytać na Ceneo: https://www.ceneo.pl/119351535

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
dk_wroclaw

Kupiłam ten oczyszczacz i pojawił mi się ten artykuł :) Korzystając z okazji, to napiszę krótko - Klarta Stor 2 jest warta swojej ceny. Uzywam od tygodnia i nie mam zarzutów, oczyszczacz mieli to powietrze, a na filtrze zaczął się zbierać kurz.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl