fit.pl mobile logo

Piękna skóra w ciąży i po porodzie – poznaj klucz do sukcesu

Nie da się ukryć, że ciąża, a także cały czas po porodzie to bardzo trudny okres dla zdrowia każdej kobiety. Czynniki takie jak wzrost wagi, burza hormonalna czy po prostu zmiany proporcji ciała doprowadzają do tego, że na skórze mogą pojawić się rozstępy. Choć pewna część kobiet uważa, że pojawienie się „tygrysich pasków” to coś naturalnego i jednocześnie powód do dumy, to i tak większość woli uniknąć takich zmian. Jak walczyć z tym problemem? Oto nasze cenne podpowiedzi.

Rozstępy – dlaczego się pojawiają?

Takie czerwone i różowe paski pojawiają się najczęściej na brzuchu, udach, piersiach i pośladkach. Występują wtedy, kiedy dochodzi do rozciągnięcia skóry w bardzo krótkim czasie. To efekt szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej.

Oprócz tego rozstępy są charakterystycznym towarzyszem zmieniającego się ciała w ciąży. Zmiany hormonalne mogą powodować zaburzenia w funkcjonowaniu fibroblastów. To od nich zależy, jak będzie wyglądać produkcja kolagenu i elastyny, czyli białek, które warunkują sprężystość skóry.

Używaj dedykowanych kosmetyków

Cenny sposób na rozstępy w ciąży? To przede wszystkim kosmetyki, które są bezpieczne i mają naturalne pochodzenie. Ich celem jest zniwelowanie napięcia skóry i poprawa jej elastyczności. Nierzadko pojawia się w ich składzie: wyciąg z soi, związki krzemu i witaminy. Co ważne, tego rodzaju kosmetyki warto stosować wcześniej, niż pojawi się problem. Tutaj lepiej jest zapobiegać, ponieważ leczenie może być bardzo problematyczne.

Kondycja skóry to woda

Bardzo ważne jest także, aby w tym czasie dbać o odpowiednią ilość wypitej wody. Prawidłowo powinno to być około 6-8 szklanek dziennie. Wypity płyn pozwoli usunąć z organizmu toksyny i wspiera komórki naskórka. Aby poprawić smak napoju, możesz do niego dodać listki mięty, albo owoce, takie jak: maliny, czy jagody.

Domowe spa – masaże sposób na rozstępy w ciąży

Wybieraj kosmetyki do masażu, które są dedykowane dla kobiet w ciąży. Stawiaj na oleje, to one pomogą Ci wykonywać relaksujące masaże. Skup się na wówczas na newralgicznych miejscach, takich jak: boczki, brzuch i uda. Zabieg ten możesz przeprowadzić nawet dwa razy dziennie. Pamiętaj jednak, aby robić to delikatnie i precyzyjnie.

Pamiętaj o ćwiczeniach

Ruch to nie tylko zdrowie, to także endorfiny, które skutecznie wpływają na nasz nastrój. Dlatego także ciężarne powinny zadbać o to, aby poświęcić choć odrobinę czasu na wysiłek fizyczny. Niedługi spacer, prosta gimnastyka, czy taniec potrafią zadziałać cuda. A dodatkowo bardzo pozytywnie wpłyną na Twoją kondycję.

Źródło: https://www.eloderm.pl/artykul/88,rozstepy-w-ciazy.html

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl