fit.pl mobile logo

Pielęgnacja skóry maluszka latem

Cieplejsze dni sprzyjają spacerom i dłuższym aktywnościom na świeżym powietrzu. Dla młodych rodziców często wyzwaniem jest odpowiednie przygotowanie niemowlaka na wiosenno – letni spacer. Pojawiają się pytania, jak zadbać o delikatną skórę dziecka? Jak ubrać je, aby dopasować się do zmieniającej się pogody? Na te pytania odpowiada Położna, laureatka 9. Edycji konkursu Położna na medal – Małgorzata Buba.

Jak zadbać o skórę maluszka?

Oczekując na narodziny swojego dziecka przyszłe mamy zastanawiają się jak zadbać o jego skórę, gdy pojawi się na świecie. Jeżeli przygotowujesz kosmetyczkę dla swojego maleństwa pamiętaj, aby kosmetyki, które kupujesz były bardzo dobrej jakości, bezpieczne dla dziecka i posiadały odpowiednie atesty.

Skóra odgrywa ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Ma wiele funkcji, między innymi:
• chroni przed czynnikami fizycznymi i chemicznymi,
• ochrania głębiej położone narządy przed urazami mechanicznymi,
• wytwarza witaminę D,
• zapewnia swobodę ruchów ciała,
• reguluje gospodarkę wodno – elektrolitową,
• chroni przed wniknięciem drobnoustrojów i trucizn,
• tworzy „kwaśny płaszcz ochronny”
• zapewnia prawidłową termoregulację,
• odbiera wrażenia dotyku, bólu, temperatury.

Należy pamiętać, ze skóra noworodka i niemowlęcia różni się znacząco od skóry osoby dorosłej. Skóra dziecka jest kilkanaście razy cieńsza, bardziej delikatna, nie w pełni wykształcona i dlatego bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne i niewłaściwą pielęgnację.

Głównym celem pielęgnacji skóry małego dziecka jest zapewnienie nienaruszalności skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej. Aby zadbać prawidłowo o skórę maluszka warto sięgnąć po specjalnie kremy dla maluszków, np. alantandermoline lekki krem. Dermokosmetyk przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Dzięki alantoinie i 5% d-pantenolu nawilża wysuszoną i skłonną do podrażnień skórę, przynosząc jej ulgę i ukojenie. Idealnie nadaje się do pielęgnacji całego ciała.

Spacery na świeżym powietrzu

Lato to cudowny czas, który mama i jej dziecko powinni spędzać na świeżym powietrzu. Nie ma określonych zasad jak długo można z dzieckiem przebywać na zewnątrz i kiedy pierwszy raz wyjść na spacer. Należy pamiętać, że ze zdrowym noworodkiem można spacerować już od pierwszych dni jego życia (pierwszy spacer odbędzie się już w dniu wyjścia ze szpitala).

Skóra dziecka z powodu mniejszej ilości barwnika jest bardziej podatna na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Ze względu na niedojrzały układ termoregulacji, każdy wzrost lub spadek temperatury może być dla małego dziecka niebezpieczny. Bardzo łatwo może też dojść do jego przegrzania lub wychłodzenia.
Skórę maleństwa powinno się chronić w zależności od pogody:

• Pamiętaj, że małe dzieci najlepiej nie wystawiać na bezpośrednie działanie słońca a podczas spacerów w słoneczne dni chronić skórę dziecka kremem z filtrem. Chroń zwłaszcza twarz dziecka przed promieniowaniem słonecznym, ale również wiatrem i wilgocią. Nową warstwę kremu należy stosować po każdej kąpieli, czy wytarciu ciała dziecka np. ręcznikiem.
• Dziecko najlepiej powinno pozostawać w cieniu (do 6 miesiąca życia nie powinno w ogóle być wystawiane na bezpośrednie promieniowanie słoneczne), jadąc wózkiem warto jest podnieść jego budkę lub wykorzystać parasolkę.
• Nie zasłaniaj wózka pieluszka tetrową, maluszek ma wtedy zmniejszony dopływ powietrza i w gondoli podnosi się temperatura co może prowadzić do przegrzania dziecka.
• Pamiętaj, że noworodek w ciepłe dni nie musi mieć założonej czapeczki, głowę starszego dziecka chroń czapką z daszkiem lub kapeluszem.
• Ubieraj dziecko w przewiewne, naturalne tkaniny, sztuczne nie przepuszczają powietrza.
• Prostą zasadą jest zakładanie małemu dziecku, zwłaszcza noworodkowi, jednej warstwy więcej niż rodzic ma na sobie.
• Aby sprawdzić, czy dziecko nie jest przegrzane lub wychłodzone wsuń palce swojej dłoni za jego kark. Jeżeli jest spocone oznacza to, że jest mu za ciepło i trzeba je rozebrać. Jeżeli czujesz zimno, załóż dziecku dodatkowe ubranko lub przykryj kocykiem.

Dobrze przygotowani do spaceru możecie przebywać poza domem bez ograniczeń.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl