fit.pl mobile logo

Razem z dzieckiem na narty

Jeśli uważasz, że wyjazd na narty z dzieckiem zawsze musi odbywać się kosztem twojej własnej przyjemności z jazdy – mylisz się. W Polsce coraz większą popularnością cieszą się zimowe wyjazdy typu „Mama i Ja”Podczas gdy pociechy stawiają „pierwsze kroki” na nartach pod okiem profesjonalistów, ich rodzice mogą oddać się zimowemu szaleństwu na polskich, włoskich czy austriackich stokach.

Wbrew pozorom wielu rodziców ma podobny problem: z jednej strony chcą widzieć jak ich pociechy robią postępy narciarskie, a jednocześnie tęsknią za samodzielnymi szusami. Marzy im się wyjazd całą rodziną, ale jednocześnie boją się, że w jego trakcie nie znajdą chwili tylko dla siebie. Warto jednak wiedzieć, że dzięki nowym rozwiązaniom proponowanym przez zimowych touroperatorów, nie trzeba już dokonywać takich wyborów.

Mama i Ja na nartach

Jednym z takich programów jest projekt „Mama i Ja” wdrożony kilka lat temu i stale rozwijany przez biuro Wygoda Travel. - Całą ideę tych wyjazdów można streścić w następujący sposób: rolą organizatora jest zapewnienie szkoleń narciarskich dla dzieci i zabaw po nartach, aby w tym czasie rodzice mogli wypoczywać bez większych ograniczeń związanych z opieką nad dziećmi – mówi Andrzej Wygoda, Prezes Wygoda Travel Group. - Często spotyka się sytuację gdy tylko jedno z rodziców może spędzić wakacje narciarskie z np. dwójką dzieci i najczęściej jest to właśnie mama – stąd nazwa całego programu. Faktycznie jednak jest to program stworzony z myślą o rodzinach, w dowolnej konfiguracji.

Zimowe szaleństwo również z najmłodszym dzieckiem

W programie rodzice mogą wybrać jeden z dwóch cyklów: Pierwsze kroki (dla dzieci, które do tej pory nie jeździły na nartach) i Kontynuacja (dla dzieci średnio zaawansowanych i zaawansowanych).

Dotychczas kursy dla najmłodszych odbywały się wyłącznie w Szczawnicy. Była to znakomita opcja dla tych rodziców, którzy po pierwsze, obawiali się kilkunastogodzinnej podróży z dziećmi do krajów alpejskich, a po drugie – sami nie byli wytrawnymi narciarzami. Jednak dla tych rodziców, którzy jeszcze przed narodzinami dzieci złapali bakcyla szusowania na długich i wspaniale przygotowanych stokach alpejskich, wyjazd do Szczawnicy nie zawsze był rozwiązaniem zadowalającym. Stąd też od tego roku Pierwsze kroki w nauce jazdy na nartach dziecko (4-10 lat) może stawiać także w Alpach (Aprica, Valtellina). Dzięki hotelowi położonemu dosłownie przy samym stoku rodzice mogą na zmianę oddawać się błogiemu szaleństwu i pilnować np. młodszej pociechy, podczas gdy starsza rozpoczynająca lub kontynuująca nauką pozostaje pod okiem instruktora.

Dla dzieci (6-14 lat), które pierwsze kroki na nartach mają już za sobą, przeznaczony jest cykl Kontynuacja. Zajęcia – tradycyjnie już – prowadzone są w Austrii i we Włoszech.

Założenia

Zajęcia z dziećmi początkującymi wymagają zaangażowania większej liczby instruktorów. W Polsce na 4-6 osobową grupę przypada jeden instruktor. Za granicą grupy liczą natomiast 6-8 dzieci. Co ważne, istnieją określone grupy dla dzieci o różnym stopniu zaawansowania. Wprawdzie to rodzice wstępnie decydują, do której grupy dziecko powinno trafić, ale po 1-2 dniach jazdy instruktorzy na podstawie własnych obserwacji dokonują niezbędnych korekt. Oczywiście jeśli dziecko bardzo szybko się uczy, możliwe jest jego przejście do grupy o wyższym poziomie.

Jak to wygląda w praktyce?

Rodzice mieszkają ze swoimi dziećmi w jednym pokoju, wspólnie uczestniczą w śniadaniu, a następnie przygotowują pociechę na stok. W chwili, gdy dziecko udaje się na naukę jazdy na nartach, przechodzi ono pod opiekę instruktorów. Rodzice również mogą wziąć udział w obowiązkowej rozgrzewce, ale po niej dziecko powinno skupić się na wykonywaniu poleceń trenera. W przerwie na lunch ponownie cała rodzina się spotyka, po czym rozpoczyna się druga część nauki jazdy dla najmłodszych. Po powrocie do hotelu, rodzice jeśli tylko chcą, mogą zaprowadzić pociechę na zajęcia animacyjne (gry i zabawy), a sami spędzić chwile tylko we dwoje. Cały pobyt kończy się zawodami z pomiarem czasu i z nagrodami.

www.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl