fit.pl mobile logo

Top 5 naturalnych sposobów dbania o skórę malucha

Skóra naszych pociech jest nawet do 30% cieńsza od skóry dorosłego, co czyni ją niezwykle wrażliwą i delikatną. Czuły dotyk, codzienne rytuały i naturalne kosmetyki dla dzieci to podstawa pielęgnacji skóry maluchów. Zobaczcie jak w bezpieczny sposób zadbać o nią każdego dnia!

Dlaczego skóra dzieci wymaga wyjątkowej pielęgnacji?

Dzieci zasługują na specjalną troskę i opiekę. Ich skóra jest niezwykle delikatna i stale się rozwija aż do 3. roku życia. Dopiero po tym czasie swoją budową i funkcjonowaniem zaczyna przypominać skórę dorosłej osoby. Wcześniej jej płaszcz lipidowy jest niewystarczająco szczelny, aby zapewnić maluchowi odpowiednią barierę ochronną. Na szczęście możemy dodatkowo zabezpieczyć skórę naszej pociechy, dbając o jej odpowiednią pielęgnację i stosując naturalne kosmetyki dla dzieci.

Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne

Do pielęgnacji wymagającej skóry maluchów należy używać produktów, które zostały stworzone specjalnie z myślą o nich. Z uwagi na wspomniane wyżej różnice w budowie skóry, większość kosmetyków uniwersalnych, zamiast pomóc, może znacznie pogorszyć jej stan. Powinniśmy zatem wybierać kosmetyki dla dzieci o jak najbardziej naturalnym i łagodnym składzie, który nie zawiera drażniących składników - parabenów, sztucznych barwników czy syntetycznych perfum. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiemy się z opakowania! Aby mieć pewność, że kosmetyk nie wpłynie negatywnie na malucha najlepiej szukać organicznych produktów przebadanych dermatologicznie i mikrobiologicznie.

Kąpiel dziecka - pielęgnacyjne wyzwanie

Kąpiel noworodka to dla rodziców niemałe wyzwanie. Informacji na jej temat jest mnóstwo i często mogą okazać się one mylące. Jednak jedno jest pewne - nie należy przesadzać z częstotliwością kąpieli, ich długością i wysokością temperatury wody. W pierwszych miesiącach życia wystarczy kąpać swoje maleństwo co 2-3 dni. Codzienne kąpiele są wskazane dopiero od momentu, kiedy dziecko zacznie się samodzielnie poruszać. Zbyt częste i długie kąpiele lub używanie niewłaściwych środków może powodować przesuszenie skóry maluszka. Najlepiej będzie, jeśli wybierzemy naturalne kosmetyki bogate w organiczne i bezpieczne składniki tj. wyciąg z nagietka czy rumianku, które podczas każdej kąpieli skutecznie i delikatnie oczyszczą włoski i skórę maleństwa, pielęgnując je, a przy tym nie podrażniając.

Naturalna ochrona i nawilżenie

Skóra malucha może tracić nawilżenie nawet do pięciu razy szybciej niż u osoby dorosłej, dlatego po każdej kąpieli niezbędna jest pielęgnacja nawilżająca. Najpierw delikatnie osuszamy ciało maluszka miękkim ręcznikiem, a później nakładamy kojący krem, który odpowiednio nawilży skórę, sprawiając, że stanie się miękka i gładka. Ponieważ rozgrzana skóra świetnie wchłania składniki odżywcze, właśnie po kąpieli warto postawić na delikatny masaż i wetrzeć w nią naturalny kosmetyk z mnóstwem dobroczynnych właściwości. Ten moment może być czasem relaksu zarówno dla malucha, jak i dla nas, dlatego warto podejść do tego na spokojnie i cieszyć się wspólnymi chwilami pełnymi bliskości.

Pielęgnacja okolicy pieluszkowej

Jak wiemy, każdemu maluchowi trzeba również często zmieniać pieluszki. Po tej czynności zawsze należy delikatnie oczyszczać skórę za pomocą wacików zwilżonych w ciepłej wodzie lub chusteczek nawilżanych oraz zabezpieczać ją przed podrażnieniami, stosując kremy przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci. Przykładem takiego kosmetyku jest krem ochronny Bio marki Anne Geddes Bio, który dzięki obecności cynku zapobiega odparzeniom i działa jak dodatkowa warstwa ochronna pod pieluszką. Warto również dać skórze maleństwa trochę pooddychać i przynajmniej na pół godziny dziennie pozwolić maluchowi całkiem odpocząć od pieluchy.

Skuteczna pielęgnacja zimą i latem

Maluchy kochają zabawy na świeżym powietrzu, jednak ich wrażliwa skóra nie przepada za upalnymi i mroźnymi dniami. Latem musimy chronić nasze pociechy przed promieniowaniem UVA i UVB. Pomocne w tym zadaniu są naturalne kremy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną - faktorem SPF 50. Pamiętajmy również, by unikać bezpośredniego wystawiania skóry dzieci na słońce i używać specjalnych kosmetyków nawet w pochmurny dzień. W zimie natomiast warto postawić na ochronny krem, który zapewni dziecku naturalną barierę, chroniąc je przed podrażnieniami i zaczerwienieniami oraz przygotowuje je na kontakt z czynnikami zewnętrznymi takimi jak mróz czy wiatr.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl