Liczenie owiec i natura: Innowacyjne podejście do zasypiania w Wielkiej Brytanii

Pierwsze na świecie miejsce, gdzie możesz doświadczyć prawdziwego liczenia owiec - “Shleep Sanctuary” stworzone przez firmę Emma The Sleep Company przywitało swoich gości w otulinie angielskich malowniczych wzgórz w hrabstwie Sussex. Ten oparty na naukowych podstawach projekt pomaga mieszkańcom Wielkiej Brytanii korzystać z najnowszego trendu “zielonego snu”. Jest to połączenie dobrze znanego z dzieciństwa zwyczaju liczenia owiec przed zaśnięciem, z najnowszymi osiągnięciami nauki o śnie.
2023-07-12 00:00
Udostępnij
Liczenie owiec i natura: Innowacyjne podejście do zasypiania w Wielkiej Brytanii

Goście leżący na dużym, nowoczesnym i wygodnym łóżku, zaraz po kolacji pod gwiazdami, mają możliwość niecodziennego obcowania z naturą i poznania tzw. "owczego snu". Po doskonałej nocy pełnej błogiego wypoczynku, czeka na nich poranna sesja jogi i lokalne śniadaniowe smakołyki.

To doświadczenie zostało opublikowane wraz z badaniami, które pokazują, że jeden na dziesięć (10%) Brytyjczyków twierdzi, że nie pamięta, kiedy ostatnio doznał porządnego snu w czasie nocy, a rok 2022 przyniósł mu znaczące problemy ze snem. Ponad jedna piąta ankietowanych (21%) spała mniej w tym roku niż w latach poprzednich. Respondenci wskazują, że głównymi przyczynami problemów ze snem są kryzys kosztów utrzymania (21%) i niepokój związany z pracą (23%).

Coraz więcej ludzi na świecie poszukuje skutecznych sposobów wsparcia w zasypianiu. Najpopularniejszą metodą (14%) jest wizualizowanie historii lub doświadczeń, takich jak wspomniane wcześniej liczenie owiec. To rozwiązanie cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niemal jedna czwarta z nich (23%) uważa, że świeże powietrze, a także dźwięki natury (19%) pomagają im zasnąć. Emma ma nadzieję, że dzięki opartemu na nauce doświadczeniu „Shleep” będzie w stanie zaoferować wyczerpanym Brytyjczykom najlepszy sen.
Theresa Schnorbach, naukowiec ds. snu w firmie Emma - The Sleep Company, mówi: "Dowiedziono, że regularne praktykowanie tego rodzaju ćwiczeń obniża częstość akcji serca poprzez zachęcanie do spowolnienia oddychania i aktywację układu nerwowego przywspółczulnego. Dodaje też: "Nasze badania pokazują, że życie w spokojniejszej okolicy może naprawdę mieć namacalny wpływ na długość i jakość snu, dlatego nie dziwi, że trend zielonego Snu rozwija się tak dynamicznie."

Badanie zostało zlecone przez firmę Emma Sleep i przeprowadzone przez firmę badawczą OnePoll na reprezentatywnej próbie 2000 dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii we wrześniu 2022 roku.